1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Dostęp zabroniony przy wejściu na FTP przez WinSPC

Dyskusja w 'Obsługa i konfiguracja CMS WordPress' rozpoczęta przez użytkownika roweroweporady, 9 Listopad 2016.

  1. roweroweporady

    roweroweporady Bywalec

    Wiadomości:
    18
    Docenione treści:
    1
    Hej, do łączenia się przez FTP z hostingiem używam WinSCP. Niestety od kilku dni przy próbie logowania otrzymuję komunikat "Dostęp zabroniony".

    Nie zmieniałem nic w ustawieniach i loguję się przez SFTP (numer portu 22). Nazwa hosta wordpress1560****.home.pl Nazwa użytkownika wordpress1560****

    Stworzyłem też nowego użytkownika, ale logując się na niego również otrzymuję komunikat "Dostęp zabroniony". Przez WebFTP wchodzę bez problemu.

    Gdzie może tkwić problem?
     
  2. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    sprawdź czy połączysz się przez scp (22) i ftp (21) Czy nie przychodziła Ci informacja, że dostęp ssh zostanie wyłączony (nie wiem czy to w home jest powiązane, a nie mam możliwości sprawdzić co jest u Ciebie, dlatego strzelam)
     
    roweroweporady lubi to.
  3. roweroweporady

    roweroweporady Bywalec

    Wiadomości:
    18
    Docenione treści:
    1
    Przez SCP nie poszło, ale udało się przez FTP :) Nie wiem czemu tej opcji nie spróbowałem, chyba była zbyt oczywista :) Dzięki.
     
  4. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Potwierdzam, że wysyłaliśmy informacje na temat wyłączenia dostępu do SSH (dla bezpieczeństwa). Teraz można blokować i odblokowywać dostęp do SSH przy serwerze. W Panelu home.pl przejdź do wybranego serwera i kliknij przycisk "Preferencje", tam będziesz mógł odblokować SSH.
     
    roweroweporady lubi to.

Poleć forum znajomym