1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Dostęp zabroniony przy wejściu na FTP przez WinSPC

Dyskusja w 'Obsługa i konfiguracja CMS WordPress' rozpoczęta przez użytkownika roweroweporady, 9 Listopad 2016.

 1. roweroweporady

  roweroweporady Bywalec

  Wiadomości:
  18
  Docenione treści:
  1
  Hej, do łączenia się przez FTP z hostingiem używam WinSCP. Niestety od kilku dni przy próbie logowania otrzymuję komunikat "Dostęp zabroniony".

  Nie zmieniałem nic w ustawieniach i loguję się przez SFTP (numer portu 22). Nazwa hosta wordpress1560****.home.pl Nazwa użytkownika wordpress1560****

  Stworzyłem też nowego użytkownika, ale logując się na niego również otrzymuję komunikat "Dostęp zabroniony". Przez WebFTP wchodzę bez problemu.

  Gdzie może tkwić problem?
   
 2. TheL

  TheL @Lider VIP Beta-tester

  Wiadomości:
  2 400
  Docenione treści:
  531
  sprawdź czy połączysz się przez scp (22) i ftp (21) Czy nie przychodziła Ci informacja, że dostęp ssh zostanie wyłączony (nie wiem czy to w home jest powiązane, a nie mam możliwości sprawdzić co jest u Ciebie, dlatego strzelam)
   
  roweroweporady lubi to.
 3. roweroweporady

  roweroweporady Bywalec

  Wiadomości:
  18
  Docenione treści:
  1
  Przez SCP nie poszło, ale udało się przez FTP :) Nie wiem czemu tej opcji nie spróbowałem, chyba była zbyt oczywista :) Dzięki.
   
 4. Mariusz

  Mariusz pomoc.home.pl home.pl Administrator forum

  Wiadomości:
  3 086
  Docenione treści:
  302
  Potwierdzam, że wysyłaliśmy informacje na temat wyłączenia dostępu do SSH (dla bezpieczeństwa). Teraz można blokować i odblokowywać dostęp do SSH przy serwerze. W Panelu home.pl przejdź do wybranego serwera i kliknij przycisk "Preferencje", tam będziesz mógł odblokować SSH.
   
  roweroweporady lubi to.

Poleć forum znajomym