1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Dostosowanie Newslettera do wersji mobilnej

Dyskusja w 'Sklep internetowy eSklep' rozpoczęta przez użytkownika Nicky10, 29 Kwiecień 2016.

  1. Nicky10

    Nicky10 Zaglądacz

    Wiadomości:
    11
    Docenione treści:
    0
    Witajcie !

    Zakupiłem sobie płatny newsletter, jestem zadowolony, jednak w przypadku wejscia na strone mobilną, okienko zostaje o takich samych rozmiarach
    Próbowałem ręcznie bawić się kodem wstawiając chocby taki text w css

    "
    @media (max-width:500px) {
    element.style {
    }
    #exitcollar-opt .content {
    padding: 148px 8px 133px 131px!important;
    max-width: 48%!important;
    background-color: #fff;
    font-family: "Open Sans",Verdana,sans-serif;
    text-align: center;
    color: #b7b7b7;
    font-size: 11px!important;
    line-height: 19px!important;
    }}
    "

    ale nic z tego !important nawet nie pomogło ;/




    Sprawa tyczy sie strony Fitnesstore.pl w rodzielczosci do 500 px.

    Gdy będzie bardzo duza lipa, mogę zrezygnowac z wyświetlania okienka w mobilnych wersjach, tylko jak to zrobić ...?

    Pozdrawiam serdecznie ! :)
     
  2. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    w newesletterze masz iframe o danej wielkości więc go nie pomniejszysz. Zresztą wg mnie ten newsletter to nieporozumienie,wyskakuje co chwile, 2 razy by mi wyskoczył jakbym był klientem i bym zamknął sklep i poszukał innego :)
     
  3. Nicky10

    Nicky10 Zaglądacz

    Wiadomości:
    11
    Docenione treści:
    0
    Rzekomo jest opcja taka, ze wyskakuje na powitanie i gdy ktos chce zmknac stronke :) faktycznie, zostawie tylko opcje, gdy wyskakuje na pozegnanie :)

    Dziekuje za informacje :)
     
  4. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Aby ukryć okno z newsletterem, powinieneś znaleźć te dwa fragmenty kodu:
    Kod:
    <div style="position:fixed;top: 0;z-index: 99999999;width: 100%;height: 100%;text-align:center;background-color: rgba(0,0,0,0.5);" onclick="__extc.close();">
    oraz
    Kod:
    <div style="position:fixed;top: 0;z-index: 99999999;width: 100%;height: 100%;text-align:center;background-color: rgba(0,0,0,0.5);" onclick="__extc.close();">
    i najlepiej zamienić te fragmenty kodu, aby styl został ujęty w klasę CSS - obecnie style są dodane w atrybucie "style", musimy to zmienić, aby style umieścić we własnym stylu CSS. Po nazwaniu klasy, np. "newsletter-mobilny", będziesz mógł się do niej odwołać w pliku CSS. Wtedy w pliku CSS będziesz mógł określić minimalną szerokość ekranu, dla której newsletter będzie wyświetlany.

    Przykładowo:
    Kod:
    <div class="nazwa-klasy" onclick="__extc.close();">


    Następnie we własnym stylu CSS dodajesz nową klasę o nazwie "nazwa-klasy" i wklejasz do niego zawartość starego atrybutu style:
    Kod:
    position:fixed;
    top: 0;
    z-index: 99999999;
    width: 100%;
    height: 100%;
    text-align:center;
    background-color: rgba(0,0,0,0.5);"


    Jak zapewne się domyślasz we własnym stylu CSS będziesz mógł skorzystać już z poleceń:
    Kod:
    @media (max-height:500px) { } 
     
  5. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    pamiętaj też żeby w media zastosować display:none, a nie visibility:hidden
    przy okazji paska górnego zastosuj się do wpisu o przykrywaniu nim otwieranego zdjęcia, bo u Ciebie również on przykrywa przycisk zamykania.
     

Poleć forum znajomym