1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

SUGESTIA Dynamiczne aktualizowanie koszyka

Dyskusja w 'Sklep internetowy eSklep' rozpoczęta przez użytkownika adwlodar, 24 Luty 2016.

  1. Witam,

    czy jest to ogólna cecha silnika Click Shop, że po kliknięciu 'do koszyka' wyświetla się okno z potwierdzeniem, ale koszyk widoczny np w headerze nie aktualizuje się? Tzn. wciąż widnieje jako 'pusty'. Dopiero po odświeżeniu strony pojawiają się produkty i ich wartość. Wiem, że można wybrać opcję z przeładowaniem strony, ale jest to jedynie półśrodek. I drugie pytanie: może ma ktoś jakiś pomysł jak to zaimplementować np. AJAX?
     
  2. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    nie. wszystko zależy jak zmodyfikujesz szablon, jedne modyfikacje powodują blokadę odświeżania bez przeładowania inne nie.
     
  3. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Dodanie produktów do koszyka, powoduje automatyczne wyświetlenie okna z komunikatem: kończ zakupy albo kontynuuj i po wybraniu np. kontynuuj, wyświetlany jest ostatni widok + aktualizuje się koszyk. Jeśli u Ciebie jest inaczej, coś musiało zostać zmodyfikowane po stronie sklepu.

    Daj znać jaki sklep i co zmieniałeś w nim ciekawego.
    Sprawdź też na innej przeglądarce czy wszystko jest ok.
     
    adwlodar lubi to.
  4. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    tak jak napisał @Grzesiek, w niemodyfikowanym sklepie koszyk działa poprawnie czyli aktualizuje się. Trzeba baczną uwagę zwracać na modyfikacje. Niektóre mają tą opcję nieaktywną z różnych przyczyn.
     
    adwlodar lubi to.
  5. Witam,

    dzięki za pomoc! Trochę mnie zaskoczyliście, bo podejrzewałem już, że zostało to pominięte w oficjalnej wersji produktu. Sprawdziłem sobie sklep 'demo' i faktycznie jest tak jak mówicie. Podsyłam na priv adres, może w wolnej chwili uda się Wam sprawdzić co się tam dzieje. Dziękuję jeszcze raz!
     
  6. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Nie widzę przeszkód aby każdy rzucił okiem na tę kwestię, szczególnie użytkownicy samego sklepu: topsanit.pl przy wybraniu opcji kontynuuj zakupy, koszyk faktycznie nie odświeża się (na górze po lewej stronie nie widać zmian w kwocie) ale w samym koszyku produkty są.
     
    adwlodar lubi to.
  7. Jak ktoś ma pomysł to zapraszam, ale porównując na szybko pliki... jeden wielki b***el. Dzięki za pomoc! I czekam na sugestie ;)
     
  8. michalhockey

    michalhockey Opiekun

    Wiadomości:
    174
    Docenione treści:
    44
    To okno z potwierdzeniem też mi się nie wyświetla, nawet nie wiedziałem o jego istnieniu dopóki nie zobaczyłem tego tematu :)
     
  9. No niestety też się spotkałem z tym zjawiskiem, w postaci takiej, że użytkownicy mieli kilka sztuk tego samego produktu w koszyku, no bo klikali kilka razy 'dodaj do koszyka' nie otrzymując żadnej reakcji. U innych też jest taki problem? Najgorsze, że działa to losowo.
    Na jakiej przeglądarce działasz?
     
    Last edited by a moderator: 2 Marzec 2016
  10. michalhockey

    michalhockey Opiekun

    Wiadomości:
    174
    Docenione treści:
    44
    Chrome, na firefoxie jest to samo
     
  11. Ok. W ogóle Ci się nie pojawia to potwierdzenie? Nawet przy kolejnych kliknięciach?
     
  12. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Jak ustaliliśmy wcześniej, problemem odświeżania koszyka (na stronie sklepu) nie jest JS, ani header.tpl. Zapewne problem leży po stronie pliku/kodu odpowiedzialnego za przemieszczanie paska z koszykiem. Stąd brak odświeżania po dodaniu produktu i wybraniu Kontynuuj zakupy.

    Jeśli chodzi o sam komunikat dodania produktu z opcją wyboru: finalizuj lub wróć do zakupów, to pojawia się on zarówno w szablonie RWD jak i zwykłych skórkach. Jeśli się nie pojawia, musiał został usunięty poprzez dodatkowe modyfikacje.
     

Poleć forum znajomym