1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE działanie .htaccess

Dyskusja w 'WordPress, Joomla!, PHP, HTML, CSS' rozpoczęta przez użytkownika msc, 28 Grudzień 2016.

  1. msc

    msc Bywalec

    Wiadomości:
    16
    Docenione treści:
    2
    Witam,

    W pliku .htaccess w pniu głównym serwera mam przekierowania na podkatalog zgodnie z wytycznymi, które wyczytałem w Pomocy.

    Kod:
    RewriteEngine On
    
    RewriteCond %{HTTP_HOST} ^(www\.)?xxxxx\.pl$ [NC]
    RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !/yyyyyy/
    RewriteRule ^(.*)$ /yyyyyy/$1 [L]
    Powyższe przekierowanie wpisałem na początku pliku .htaccess
    1. Czy reszta linii (po przekierowaniu) jest czytana i ma znaczenie?
    2. Czy kolejny plik .htaccess, który znajduje się w folderze yyyyyy, do którego jest przekierowanie też ma znaczenie?
     
  2. casar

    casar Profesjonalista

    Wiadomości:
    507
    Docenione treści:
    135
    1. Nie - jeśli spełniony jest warunek, wykonuje się przekierowanie, a flaga [L] kończy dalsze wykonywanie pliku
    2. Nie mam 100% pewności, ale raczej tak.
     
  3. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    1. Flaga [L] last mówi o tym, że w ramach tego .htaccessa dalsze reguły mają nie być wykonywane. Jeśli zatem zostaną spełnione dwa powyższe warunki – zostanie wykonana reguła to na fladze [L] serwer poprzestanie.

    Mowa jednak tylko o mod_rewrite (czyli to, czym jest objęty RewriteEngine). Jeśli po tej całej ruli z przekierowaniami zastosujesz np. regułę odpowiedzialną za np. dostęp do plików (oder allow deny) to takie inne reguły będą czytane i wykonywane przez serwer.

    2. Struktura .htaccess-ów jest kaskadowa. Jeśli przykładowo domena wskazuje na katalog i tam jest .htaccess, który przekierowuje tę domenę na inny katalog, w którym jest kolejny .htaccess z jakimiś regułami to zostaną one przetworzone. Czyli reguła jest wykonywana, następuje przekierowanie i "zabawa" zaczyna się od początku - w "nowej" lokalizacji serwer sprawdza czy jest .htaccess, jeśli jest to przetwarza go i jedzie dalej.
     

Poleć forum znajomym