1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Edycja formularza zamówień - sprzedaż tylko b2b

Dyskusja w 'Sklep internetowy eSklep' rozpoczęta przez użytkownika krisb, 9 Luty 2016.

  1. krisb

    krisb Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    4
    Docenione treści:
    0
    Witam wszystkich!

    potrzebuję pomocy przy edycji pliku basket/address.tpl (tak mi się wydaje).

    Chciałbym ograniczyć sprzedaż tylko do podmiotów gospodarczych. Idealnie byłoby gdyby podczas składania zamówienia w ogóle nie było możliwości wyboru osoba prywatna lub firma, a domyślnie wymagane byłoby podanie numeru NIP i nazwy firmy.
    Ostatecznie pole "firma" mogłoby zostać, ale domyślnie zaznaczone.
    Mnie udało się tylko usunąć możliwość wybrania "osoba prywatna", ale pole wyboru "firma" jest puste i trzeba je i tak kliknać, więc nie jest to do końca taki efekt jakbym chciał.

    Z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi!
     
  2. Stau

    Stau Majster

    Wiadomości:
    340
    Docenione treści:
    98
    Ja bym spróbował w templatce usunąć to w ogóle albo ew. dodać właściwość, aby zawsze było "zaznaczone" (HTML), a następnie CSS "display:none"
     
  3. krisb

    krisb Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    4
    Docenione treści:
    0
    Dziękuję za odpowiedź.

    Problem rozwiązałem w połowie - zamawiający nie ma możliwości wyboru "osoba prywatna", ta możliwość wyboru jest ukryta, a formularz domyślnie prosi o nazwę firmy i NIP. Pod tym względem świetnie.

    Mam drugą przeszkodzę - jak zrobić pola "Nazwa firmy" oraz "NIP" polami obligatoryjnymi?
    Co dziwne, w domyślnym pliku, bez moich zmian, da się zaznaczyć "Zakup na firmę", nie wpisać NIP-u, a mimo to złożyć zamówienie.
     
  4. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    o ile pamiętam musisz tam dopisać przy tym polu w templatce selected, zobacz jak jest z krajem, powinno zadziałać tak samo.
     
  5. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    @krisb czy problem nadal występuje? Jeśli nie, jak udało Ci się go rozwiązać?
     
  6. krisb

    krisb Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    4
    Docenione treści:
    0
    Szczerze mówiąc nie rozwiązałem problemu. Nie udało mi się odszukać pól z tego formularza w żadnych plikach. Próbowałem podążać za radą TheL, ale nigdzie tego nie znalazłem. Jeżeli ktoś jest w stanie wskazać lokalizację pól "coname" i "nip" to bardzo proszę o pomoc.
     
  7. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    do podmiany w pliku basket/address.tpl
    zakomentowanie wierszy 124-128

    Kod:
    {* <span class="radio-wrap">
    <input type="radio" name="address_type" value="1" id="address_type1"
    
    {if 1 == (int) $address_type} checked="checked"{/if}>
    <label for="address_type1"></label>
    </span>
    <label for="address_type1">{translate key='private person'}</label> *}

    wiersz 131. zamiana '2' na '1':
    Kod:
    <input type="radio" name="address_type" value="1" id="address_type2"{if 1 == (int) $address_type}
    checked="checked"
    
    {/if}
    >
    sprawdź takie rozwiązanie!
     
  8. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    @krisb - czy zaproponowane powyżej rozwiązanie przez Grześka jest wystarczające? Możesz sprawdzić?
     
  9. montek_p

    montek_p Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    3
    Docenione treści:
    1
    Kod zaproponowany przez @Grzesiek działa - dzięki
    Pole NIP jest wymagane :)
    Pozostaje tylko widoczny i aktywny radio button Firma, (osoba prywatna jest niewidoczny)
    Pewnie ładniej by wyglądało bez tego buttona, ale mnie to nie przeszkadza - najważniejsze, że działa.
    pozdrawiam
     
  10. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Daj mu w stylu hidden i będzie niewidoczny mimo że fizycznie będzie spełniał swoją funkcję.
     
  11. montek_p

    montek_p Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    3
    Docenione treści:
    1
    @TheL - udało się zrobić elegancko :) - dzięki
    najpierw ukryłem sam button pozostało "Firma" :(
    dopiero jak dodałem
    Kod:
    class="address_type" style="display:none;
    cały wiersz łącznie z radiobutton zniknął
    dzięki za pomoc
     
  12. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    @montek_p ustawiam w takim razie temat jako rozwiązany, dziękuję za informacje co musiałeś dodatkowo dodać. Cieszę się, że wspólnymi siłami nam się udało ;-)
     
  13. montek_p

    montek_p Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    3
    Docenione treści:
    1
    @Mariusz w uzupełnieniu
    do pełni szczęścia trzeba jeszcze takie same zmiany wprowadzić w login/register.tpl
     
    Mariusz lubi to.
  14. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    @montek_p - dziękuję za informacje, mogą się one przydać kolejnym użytkownikom, którzy trafia do tego tematu w poszukiwaniu takiego samego rozwiązania. Dziękuję!
     
  15. Paweł M.

    Paweł M. Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    2
    Docenione treści:
    1
    Witam Wszystkich
    Dziękuję za poruszenie tematu. Porada jest bardzo przydatna, natomiast po zmianie wersji eSklepu konfiguracja nieco się różni. Czy w związku z tym mógłbym prosić o pomoc?
    Podobnie jak kolega mostek_p chciałbym aby radio button "Firma" był zaznaczony domyślnie przy składaniu zamówienia (pola nazwa firmy i NIP wymagany). Próbowałem zastosować rady powyżej ale niestety nie działają. Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

    <td class="input">
    {* <span class="radio-wrap">
    <input type="radio" name="address_type" value="1" id="address_type1"{if 1 == (int) $address_type} checked="checked"{/if}>
    <label for="address_type1"></label>
    </span>
    <label for="address_type1">{translate key='private person'}</label>*}


    <span class="radio-wrap">
    <input type="radio" name="address_type" value="2" id="address_type2"{if 2 == (int) $address_type} selected="selected"{/if}>
    <label for="address_type2"></label>
    </span>
    <label for="address_type2">{translate key='company'}</label>
    </td>
     
  16. Paweł M.

    Paweł M. Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    2
    Docenione treści:
    1
    Działa :)
    Poz.147
    <input type="radio" name="address_type" value="2" id="address_type2"{if 2 == (int) $address_type} checked="checked"
     
    Ostatnia modyfikacja: 28 Marzec 2021
    Grzesiek lubi to.

Poleć forum znajomym