1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

Eksport oraz import atrybutów

Dyskusja w 'Sklep internetowy eSklep' rozpoczęta przez użytkownika torlow, 9 Kwiecień 2015.

 1. torlow

  torlow Nowy użytkownik

  Wiadomości:
  2
  Docenione treści:
  0
  Czy istnieje możliwość aby w jakiś sposób eksportować/importować atrybuty produktów?
   
 2. Grzesiek

  Grzesiek Centrum Pomocy home.pl Administrator forum

  Wiadomości:
  3 605
  Docenione treści:
  330
  Tak, istnieje możliwość wykonania importu i eksportu atrybutów produktu poprzez interfejs API i skorzystanie z zewnętrznej aplikacji (wykluczając Click Studio).

  W panelu sklepu, przejdź do Konfiguracja --> Administracja, System. Należy dodać nową grupę administratorów, z aktywną opcją Typ dostępu: dostęp do webapi. Następnie tworzysz użytkownika, dodając go do tej grupy. Uzyskany w ten sposób login i hasło, wykorzystasz w aplikacji, która łącząc się poprzez API sklepu, pobierze lub zmodyfikuje wybrane informacje.

  Tutaj znajdziesz informacje dot. API sklepu : http://tech.clickshop.pl/api
  Informacje są aktualne, szczególnie w tym zakresie, który powinien Cie interesować.
   
 3. torlow

  torlow Nowy użytkownik

  Wiadomości:
  2
  Docenione treści:
  0
  Jak wpisuje adres mojego http://<twój adres sklepu>/webapi/json oczywiście z nazwą mojego sklepu to pojawia się komunikat:
  {"error":"Missing POST param: json","code":14}
  Co mam zrobić aby się tam zalogować?
   
 4. Grzesiek

  Grzesiek Centrum Pomocy home.pl Administrator forum

  Wiadomości:
  3 605
  Docenione treści:
  330
  Wskazane adresy są adresami dostępu do zasobów, które wykorzystujesz w aplikacjach wspierających połączenia z API. Nie są to interfejsy dla przeglądarek.

  API jest interfejsem komunikacji, budującym relacje pomiędzy aplikacjami, oprogramowaniem. W ten sposób, oprogramowanie sklepu łączy się np. z programem do księgowania, przesyłając mu niezbędne informacje dot. sprzedaży, na podstawie których, program księgowy generuje dokumenty czy zarządza sprzedażą. Może np. aktualizować stany magazynowe, przesyłając z powrotem informację do sklepu.

  Często pomiędzy sklepem a wybranym oprogramowaniem, pojawia się też aplikacja do integracji, która "tłumaczy" obydwu aplikacjom, sklepu i np. Subiekta, jakie dane są przesyłane.

  Jeśli poszukujesz tego typu rozwiązania, poszukaj w sieci informacji dot. programów do integracji sklepów internetowych z systemem... i to jakiś system, np. Subiekt GT. My oferujemy aplikację Click Studio, jako integrator, ale nie obsługuje ona atrybutów. Większość programów ma dostęp do wersji trial, która pozwoli Ci na przetestowanie rozwiązania.
   

Poleć forum znajomym