1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

galeria clickweb

Dyskusja w 'Kreator stron internetowych' rozpoczęta przez użytkownika Barbara Paprzycka, 21 Kwiecień 2015.

 1. Barbara Paprzycka

  Barbara Paprzycka Początkujący

  Wiadomości:
  9
  Docenione treści:
  0
  Witam,

  na jakiej zasadzie są sortowanie zdjęcia w galerii ?
  w jaki sposób można decydować o kolejności wyświetlania na pokazie slajdów ?

  dziękuję za odpowiedź
   
 2. Grzesiek

  Grzesiek Centrum Pomocy home.pl Administrator forum

  Wiadomości:
  3 599
  Docenione treści:
  329
  Kolejność ustalana jest przez kreator WWW. O kolejności wyświetlania obrazów, decyduje kolejność ich dodawania.

  Jeśli zostały załadowane 4 obrazy, wg. kolejności, np. obraz-1, obraz-2, obraz-3, obraz-4 i zdecydujemy się w module Galeria obrazu wyświetlić np. obraz-1, obraz-3 i obraz-4, to patrząc od lewej strony, zostaną wyświetlone: obraz-4, obraz-3, obraz-1. Czyli po lewej stronie wyświetlają się najnowsze.

  Ostatni będą pierwszymi.

  W przypadku modułu Pokaz slajdów, pierwszym wyświetlonym obrazem, będzie ostatnio dodany obraz. W przypadku pokazu slajdów, korzystny jest fakt, że obrazy zapętlają się.

  Rozwiązanie: jeśli na stronie WWW umieszcza Pani kilka galerii obrazu lub pokaz slajdów z ustaloną kolejnością, najlepiej wcześniej posegregować sobie obrazy, np. do katalogów, odpowiadających danej galerii. Następnie ustalić ich kolejność, np. zmieniając nazwy, 1, 2, 3, 4 lub alfabetycznie. Dodając obrazy do kreatora lub bezpośrednio do modułu, wskazuje Pani kolejne obrazy z posegregowanych katalogów. W ten sposób ustali Pani przynajmniej częściowo ich kolejność.

  Po dodaniu obrazów do kreatora, kolejność nie będzie możliwa do zmiany. W tym zakresie oczekujemy na aktualizację oprogramowania, jednak w chwili obecnej, pozostaje wyżej wskazane rozwiązanie.
   

Poleć forum znajomym