1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE GIODO, przetwarzanie danych

Dyskusja w 'Sklep internetowy eSklep' rozpoczęta przez użytkownika yankes, 22 Kwiecień 2016.

  1. yankes

    yankes Artysta

    Wiadomości:
    279
    Docenione treści:
    15
    Czy ktos cos o tym wie? Bo dostalisy emaila od prawnika z "Liberty" z nakazem zgloszenia danych do rejestracji..

    Ktos zglaszal? :)
     
  2. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Polecam ten artykuł: https://pomoc.home.pl/baza-wiedzy/umowa-na-hosting-wirtualny-z-zapisami-giodo/
    oraz ten: https://homecloud.pl/kwestie-prawne/giodo/

    Nie wspominając już o samym Centrum Pomocy Giodo, które powinno wyjaśnić okoliczności w których takie zgłoszenie jest obowiązkowe. Pamiętam, że kiedyś na forum był podobny wątek i widziałem w sieci informacje, z których wynikało, że w przypadku gdy baza klientów używana jest tylko do procesu realizacji zamówienia i fakturowania, zgłoszenie nie jest konieczne. Pytanie co z przechowywaniem. Polecam jednak kontakt z Giodo, bo chociaż udostępniamy takie umowy, to w kwestii decyzji nie jesteśmy stroną :)
     
  3. yankes

    yankes Artysta

    Wiadomości:
    279
    Docenione treści:
    15
    Dobra, juz wiem o co chodzi. Znalazlem punkt w GIODO
    GIODO
    1. przetwarzanych wyłącznie w celu wystawienia faktury, rachunku lub prowadzenia sprawozdawczości finansowej,
    Tzn jak nie prowadzimy newslettera = nie musimy rejestrowac?
    Ale dla swietego spokoju chyba wysle umowe do home -> giodo
     
  4. michalhockey

    michalhockey Opiekun

    Wiadomości:
    174
    Docenione treści:
    44
    O ile się nie mylę, na stronie GIODO jest oficjalny komunikat że to naciągacze. Także olej tego e-maila
     
  5. yankes

    yankes Artysta

    Wiadomości:
    279
    Docenione treści:
    15
    czlowiek z firmy ktory tym sie zajmuje tez mi tak powiedzial, ty mbardziej ze podal 3 linki do firm ktore tym sie zajmuja.
     
  6. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    te maile co dostajecie to jest jedna wielka lipa i oszustwo celem wyciągnięcia pieniędzy. Bazy dane do celów wystawienia faktury nie wymagają zgłoszenia.
     
  7. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Wydaję mi się, że temat został rozwiązany. Pozwalam sobie ustawić status tematu jako: [Rozwiązane]
     

Poleć forum znajomym