1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Google Analytics i cookie-law-enforcement-gg.xyz / referral

Dyskusja w 'Dodatki oraz integracje' rozpoczęta przez użytkownika Danuta N., 1 Czerwiec 2016.

  1. Danuta N.

    Danuta N. Użytkownik

    Wiadomości:
    53
    Docenione treści:
    3
    Witajcie,
    za 31.05 zauważyłam dziwne wejścia: 29 wejść ze źródła: cookie-law-enforcement-gg.xyz / referral

    Pytałam Pana Mariusza i otrzymałam odpowiedź: "Witam, zrobiłem mały research w internecie i znalazłem artykuł sprzed kilku dni na ten temat: https://www.ohow.co/what-is-cookie-law-enforcement-bb-xyz-referral-google-analytics/

    Wygląda na to, że nie jest Pani jedyną osobą, która się zmartwiła tą sytuacją. Wygląda na to, że autor artykułu sugeruje filtrowanie ruchu po stronie panelu google analytics, czyli zignorowanie tych pozycji. Instrukcje w języku angielskim jak zablokować taki niepożądany ruch na stronie można znaleźć pod tym adresem: https://www.ohow.co/ultimate-guide-to-removing-irrelevant-traffic-in-google-analytics/ "


    Czy ktoś z Was również zauważył takie wejścia? Czy powinnam się martwić? Swojego czasu miałam dużo wejść z Rosji, Ameryki, ale nigdy w takich ilościach dziennie.
     
  2. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Danuta N. lubi to.
  3. Danuta N.

    Danuta N. Użytkownik

    Wiadomości:
    53
    Docenione treści:
    3
    Wszystko proste, krok po kroku i oczywiście... w tabeli z weryfikacją filtrów (tam, gdzie są spamy) mam... mój sklep :)


    Chyba się poddaję... czy te dziwne adresy to tylko spam, który zaburza mi statystyki? Czy to coś niebezpiecznego dla sklepu / witryny? I powinnam przejść wyżej opisaną procedurę jeszcze raz?
     
  4. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    nic te adresy Ci nie zrobią tylko w statystykach je widać :D ja je kompletnie ignoruję, nie mam czasu pilnować co chwilę nowych, a statystyki mam inaczej robione i wszystko działa jak powinno :D
     
    Danuta N. lubi to.
  5. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    @Danuta N. sprawa wygląda następująco: te adresy nie są jakimś wielkim zagrożeniem dla Twojego sklepu lub klientów. Najczęściej są to roboty poszukujące adresów e-mail lub innych danych podanych na stronach. Często też są to roboty spamujące, które jak trafią na formularz (np. kontaktowy lub komentowania), próbują dodać linki do innych stron. Sklep internetowy Click Shop jest zabezpieczony mechanizmami captcha oraz innych mechanizmami przed działaniami spamerów, możesz więc zignorować te informacje w statystykach, ponieważ jedynym ich negatywnym skutkiem jest zaburzanie statystyk.

    Temat ustawiam jako rozwiązany.
     
    Danuta N. lubi to.
  6. Danuta N.

    Danuta N. Użytkownik

    Wiadomości:
    53
    Docenione treści:
    3
    Potwierdzam, temat rozwiązany.

    Dziękuję za pomoc i odpowiedzi :)
     

Poleć forum znajomym