1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Google merchant integracja

Dyskusja w 'Panel sklepu' rozpoczęta przez użytkownika Roberto, 25 Kwiecień 2017.

  1. Roberto

    Roberto Zaglądacz

    Wiadomości:
    12
    Docenione treści:
    0
    Witam probuje zintegorwać swój sklep z porównywarką cen google.

    W konfiguracji w integracjach jest zielona ikonka,

    upload_2017-4-25_20-12-6.png

    W google merchante jest status:
    upload_2017-4-25_20-24-24.png


    problem jest taki że nie ma w google merchante żadnych produktów.
    1 .Czy musze ręcznie dodać plik xls czy zostanie to zaciągniete automatycznie??
    2. jesli ręcznie to nalezy exportować plik xls w panelu sklepu i wgrac do google merchante??
    3. czy plik nalezy jakoś obrobić ??
     

    Załączone pliki:

  2. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
  3. Roberto

    Roberto Zaglądacz

    Wiadomości:
    12
    Docenione treści:
    0
    Grzegorzu dziękuje za więcej szczegółowych informacji. Po ich przeanalizowania i wprowadzonych zamianach w efekcje googla merchante zaciągnął ze strony produkt

    upload_2017-5-3_8-49-3.png

    Ale ma problem jak w screenie poniżej:
    upload_2017-5-3_8-51-29.png


    Co należy zrobić aby zaczął rozpoznawać takie prametry jak tytuł, mpn i pozostałe??[/QUOTE]
     

    Załączone pliki:

  4. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Prośba abyś przeszedł do sekcji ‘Asortyment -> Kategorie’ I tam zrobił przypisanie każdej kategorii w swoim sklepie z odpowiadającą tej kategorii kategorią Google’a. Mam nadzieję że to wystarczy bo nie mam aktualnie dostępu do konta z aktywnym GM.
     
  5. Roberto

    Roberto Zaglądacz

    Wiadomości:
    12
    Docenione treści:
    0
    Jest to jakaś myśl! Dzięki Grzesiu za podpowidz, dziś wieczorem będę to sprawdzał i dam znać
     
  6. Roberto

    Roberto Zaglądacz

    Wiadomości:
    12
    Docenione treści:
    0
    @Grzesiek w google merchante center pojawiły sie kolejne błędy (dotyczą właśnie kategorii) po zesparowaniu kateogrii google z kategoriami sklepu: przykład ponizej. Jaka może być tego przyczyna?? jest czerwony trójką... czy masz pomysł co dalej zrobić??


    upload_2017-5-5_18-46-21.png

    Na mój gust to jest jakiś problem z formatem danych pomiedzy googlem a samym sklepe, jakby sklep nie potrafił przekazać we właściwie spsób danych. dlaczego tak sądze? błędy dotycząc: nazwy liku do produktu,linku do zdjęcia , id i kilku innych. spójrz tylko na zdjęcie poniżej

    upload_2017-5-5_18-57-27.png
     

    Załączone pliki:

    Ostatnia modyfikacja: 5 Maj 2017
  7. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Przekazałem pytanie do opiekunka produktu. Postaram się odpisać najszybciej jak się czegoś dowiem.
     
  8. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Wg. informacji jakie uzyskałem, wszystko nadal wskazuje że jest problem z tymi kategoriami:


    Asortyment --> kategorie --> klikasz na kategorie i włączasz powiąż i wskazujesz prawidlowa kategorie google i zapisujesz

    bo google bierze swoje pod uwagę, bo do danej kategorii maja swoje atrybuty, jak allegro i jesli nie sa powaizane nie widza atrybutow, kolor, rozmiar, itp itd
     
  9. Roberto

    Roberto Zaglądacz

    Wiadomości:
    12
    Docenione treści:
    0
    Drogi Grzegorzu, dziekuje za odpowiedz

    wraz z integracją kategorii sklepu z google wzrasta tylko ilośc nierozpoznanych kategori w merchante center. We wczesniejszym screenie który przesyłałem mozesz zauważyć że było ich 43 aktualnie jest 412.

    upload_2017-5-10_20-26-36.png

    Weryfikując chociażby nazwy nie trudno zauważyć że nazwa produktu jest dość klasyczna i nie widać w niej żadnych uchybien jednak google traktuje ją jako błąd
    upload_2017-5-10_20-30-7.png



    Gdzie może być problem?? Już dawno nie walczyłem z tak zagmatwanym tematem. Proszę o wsparcie
     
  10. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    @Roberto podaj proszę w wiadomości prywatnej nazwę sklepu oraz dane logowania do Twojego konta w Google, nasz specjalista sprawdzi to dokładniej, bo na pierwszy rzut oka brakuje danych w Google, jak choćby numeru gtin itp. Musimy to sprawdzić na podstawie konkretnego produktu.
     
  11. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Odpowiedź z proponowanym rozwiązaniem została przesłana do użytkownika @Roberto w formie wiadomości prywatnej.
     
  12. lukbal

    lukbal Wyjadacz

    Wiadomości:
    90
    Docenione treści:
    2
    Cześć,
    A gdzie można dodać numer GTIN do produktu w sklepie? Czy będzie on widoczny dla klientów czy tylko dla administratora?
     
  13. LukaszC

    LukaszC eCommerce Team home.pl

    Wiadomości:
    973
    Docenione treści:
    108
    @lukasz.balkowiec EAN jest domyślnie widoczny tylko dla administratora można przerobić pliki tpl i wyciągnąć konkretną zmienną z ean i pokazać klientom sklepowym
     
    lukbal lubi to.
  14. lukbal

    lukbal Wyjadacz

    Wiadomości:
    90
    Docenione treści:
    2
    dzięki!
     

Poleć forum znajomym