1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Grupowa zmiana gabarytu

Dyskusja w 'Panel sklepu' rozpoczęta przez użytkownika atinstalacje, 22 Lipiec 2016.

  1. atinstalacje

    atinstalacje Aktywny user

    Wiadomości:
    78
    Docenione treści:
    4
    Witam,

    wdrażam właśnie paczkomaty do sklepu. Ponieważ mam dość skomplikowaną sytuację wagowo-asortymentową, stwierdziłem, że dodam po prostu gabaryt PACZKOMAT i uaktywnię go na wybranych produktach. A że produktów takich mam ponad 1200 na tą chwilę, chciałbym to zrobić w miarę sprawnie. Czy da się to zmienić grupowo dla danego asortymentu?
     
  2. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Centrum Wymiany Danych --> lista pól --> Gabaryt. Dodaj nowy profil z kilkoma polami do identyfikacji produktu+ pole gabaryt, zobacz testowo co tam się wyświetla dla którego.

    A no i pamiętaj o zależnościach, czyli co będzie jak klient doda produkt z gabarytem i bez gabarytu, jaką formę dostawy ma otrzymać. W ustawieniach dostaw można wybrać czy ma obsługiwać tylko gabaryty, czy tylko bez gabarytu czy wszystkie produkty. Więc jeśli 1200 produktów zamkniesz w gabaryt, a np. 1000 bez gabarytu, warto by było upewnić się że inne formy dostawy obsługują tryb mieszany. Rozumiesz mnie?
     
  3. atinstalacje

    atinstalacje Aktywny user

    Wiadomości:
    78
    Docenione treści:
    4
    Tak, rozumiem. Jakiś czas temu testowałem ten manewr. Mam pogrupowane towary wg. wag i do nich przypisane sposoby wysyłki. Chodzi o to, że teraz dodam gabaryt, który będzie opcją wysyłkową. Czyli w koszyku pokaże się koszt wysyłki kurierem wg. wagi i opcjonalnie wysyłka Paczkomatem. Takie połączenie powinno zagwarantować, że jeśli w koszyku znajdzie się produkt z gabarytem i bez gabarytu, to system wyliczy wysyłkę jak za kuriera a nie za Paczkomat.
     
  4. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    :) To jesteśmy w kontakcie, jak coś nie zaskoczy to pisz. Ostatnio miałem ambitny plan opracowania skomplikowanego schematu, opartego na kilku o które pytali klienci na forum, ale poległem. Nie dziwię się teraz, że wiele firm decyduje się na 2-3 formy wysyłki + jeśli nie pasuje Ci cena to nie kupuj, w ten sposób pozbywają się problemu. Ale podziwiam nadal firmy, które wyliczają koszty co do grosza, szczególnie widać to po Allegro. Ale wiadomo, jak się raz stworzy schemat, to potem już działa... o ile przewoźnik nie zmieni cen.
     
  5. atinstalacje

    atinstalacje Aktywny user

    Wiadomości:
    78
    Docenione treści:
    4
    Wstępnie mogę napisać, że działa. Mam problem z przerobieniem CSVa, ale tym zajmę się jutro.



    Schowek01.jpg
     
  6. atinstalacje

    atinstalacje Aktywny user

    Wiadomości:
    78
    Docenione treści:
    4
    Cześć,

    wróciłem do aktualizacji produktów z paczkomatami. Przez csv dorzuciłem towary, które chcę wysyłać paczkomatami. Ustawiłem ograniczenie wagi do 2 kg. Niestety dziś brak czasu na dokładne testy, ale wstępnie wydaje mi się, że wszystko działa jak należy.
     
    Ostatnia modyfikacja: 6 Sierpień 2016
    Mariusz lubi to.
  7. atinstalacje

    atinstalacje Aktywny user

    Wiadomości:
    78
    Docenione treści:
    4
    Przepraszam za post pod postem, ale już nie mogę edytować poprzedniego.
    Potestowałem, posprawdzałem i wygląda na to, że wszystko działa jak należy.
    Teraz muszę wrócić do próby wstawienia kosztów wysyłki przy towarze, bo póki co nie ogarniam tego.
     
    Mariusz lubi to.

Poleć forum znajomym