1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

W TRAKCIE Grupy rabatowe

Dyskusja w 'Sklep internetowy eSklep' rozpoczęta przez użytkownika Slawek J., 20 Wrzesień 2017.

  1. Slawek J.

    Slawek J. Bywalec

    Wiadomości:
    15
    Docenione treści:
    2
    Dzień dobry,

    Mam pytanie czy temat grup rabatowych w sklepie był kiedyś poruszany?
    Chodzi o to że mając klienta możemy nadać mu rabaty indywidualne.
    Jednak problemem jest to że posiadając duży asortyment produktów o różnych rabatach trudno nadać klientowi jeden globalny. Wystawiając w sklepie produkty po cenach katalogowych dobrze by było przydzielić różne rabaty na różne produkty a dokładnie gruby produktów.



    Nie widzę tej funkcjonalności w Click Shopie a byłaby ona bardzo przydatna. W naszym sklepie wręcz niezbędna

    Z góry dziękuję za odpowiedź.
     
  2. papux

    papux Laureat

    Wiadomości:
    402
    Docenione treści:
    114
    Masz racje i raczej nie spodziewaj się że ktoś to dla ciebie przygotuje.
    Taką funkcjonalność przedstawia clickshop.
    Ja też ubolewam że nie ma wielu funkcji. Trzeba się z tym pogodzić albo zmienić platformę.
     
  3. Slawek J.

    Slawek J. Bywalec

    Wiadomości:
    15
    Docenione treści:
    2
    Ogólnie platforma jest świetna. Na razie tylko tego mi brakuje.
    Liczę jednak że mój post spowoduje zmianę :)
     
  4. papux

    papux Laureat

    Wiadomości:
    402
    Docenione treści:
    114
    Widocznie jesteś nowym klientem home.pl :p
    Jednak mimo to życzę tego tobie i sobie.
     
  5. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    @papux @Slawek J. na samym dole strony głównej forum jest miejsce na zgłaszanie sugestii, uwierzcie mi i Mariuszowi, że stajemy na głowie aby jak najwięcej rzeczy przeszło i zostało pchniętych dalej. W home.pl zaszło trochę zmian dot. całego projektu, aktualizacji, rozwoju więc liczymy, że niedługo Click Shop (a właściwie już eSklep) będzie jeszcze szybciej ewoluował.

    Prawda jest jednak taka, że nie da się wszystkich sugestii wdrożyć w jednej platformie, inaczej byśmy wykończyli konkurencję, a jak zapewne wiecie, każdy sklep oferowany dziś na rynku, różni się od innych i nie ma fizycznej możliwości aby wszystkie było takie same. Osobną kwestią jest to, że jedna platforma oferuje np. coś, czego nie ma inna, a ta z kolei chce dodatkowe $$$ za dodanie tego.

    Druga sprawa to sama platforma i jej możliwości ale i ilość opcji i cena jaką klient płaci. Gdzieś jest granica, po której przekroczeniu konieczne jest lub powinno być zainteresowanie się przygotowaniem indywidualnego projektu sklepu, raz eliminując to co zbędne, dwa, rozwijając to co potrzebne.

    W tym modelu, Click Shop jest taki sam dla wszystkich, a cena... jest również taka sama dla Wszystkich. Myślę, że jest to zrozumiałe. Sklep ewoluuje, aktualizacje są bezpłatne, wsparcie jest bezpłatne, hosting jest w cenie, czyli generalnie płaci się jedynie (opcjonalnie) za grafikę + rozbudowę sklepu (pomoc agencji interaktywnej).

    No i idąc tym tropem, sklep jest bezpieczny i stabilny. Model jest dystrybucji sprawia, że fizycznie jest nierealnym aby ktoś ten sklep zaatakował i od tak zepsuł Wam sprzedaż.

    A no i najważniejsze... macie jeszcze forum, a na forum mnie i Mariusza i jakieś 2000 użytkowników :) Za darmo :p

    Sklep oferuje kilka dobrych opcji rabatowania produktów i zakupów, nie wspominając o darmowej wysyłce czy programie lojalnościowym. Zgłaszam sugestię a jednocześnie nie mam dla Ciebie innego rozwiązania na ten czas, poza kodami rabatowymi, które możesz dystrybuować na wiele sposobów. Może warto po prostu utworzyć nową grupę np. etap 1 - w której będziesz wysyłał mailing klientom o kuponach, potem grupa etap 2 - starsi klienci, którzy otrzymają inne kupony do wykorzystania, z większymi rabatami. I tak dalej. A może program lojalnościowy?
     
    Ostatnia modyfikacja: 20 Wrzesień 2017
  6. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Zgłoszenie : FEEDBACK-1286
     
  7. Slawek J.

    Slawek J. Bywalec

    Wiadomości:
    15
    Docenione treści:
    2
    @Grzesiek

    Ale ja nie narzekam. Uważam że platforma jest świetna. Odwalacie kawał dobrej roboty i nie popieram papux w lekkim narzekaniu. Jakiś czas temu stanęliśmy przed koniecznością stworzenia sklepu. Ustalanie z firmami jak ma on wyglądać i ich podejście było zatrważające. Więcej gadania niż konkretów. Do tego rozbieżność cen kosmiczna. Trafiłem na Wasz sklep bo korzystamy z usług HOME.PL i jesteśmy strasznie zadowoleni. Wasz sklep to strzał w dziesiątkę. Sam go skonfigurowałem i obsługuję na razie aby później przekazać pracownikom.
    Na razie wszystko mi pasowało.

    Dałem ten post jako zajawkę, bo myślę że jest to jak najbardziej w możliwościach waszej platformy.

    Trzymam kciuki aby Home.pl dalej parło tak do przodu, bo oczywiście wszystkie zalety które wymieniłeś wyżej są nieocenione i to jest np powodem dla czego uważam Home.pl za świetnego partnera.

    Oby tak dalej.

    Na razie będziemy sobie radzić z kuponami, choć wierze że dacie radę wprowadzić grupy rabatowe ;-)

    Dzięki za odpowiedź, widzę że dyskusja tu może być bardzo kreatywna.
     
    Mariusz i Grzesiek lubią to.
  8. papux

    papux Laureat

    Wiadomości:
    402
    Docenione treści:
    114
    Życzę sukcesów
     
  9. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Obecnie możesz to zrobić korzystając z poziomów cenowych (Konfiguracja -> Asortyment -> Produkty, sam dół ekranu) i potem w ustawieniach grupy klientów (Klienci -> Grupy klientów) przypisać do wybranej grupy klientów konkretny poziom cenowy.

    W samym produkcie trzeba ustawić jeszcze taką cenę (czyli już zrabatowaną). Minusem jest jedynie to, że trzeba się przeklikać przez sporą ilość produktów, którym taka cena powinna zostać zapisana.

    Wskazana sugestia w pierwszych postach odnośnie grup rabatowych została przekazana do programistów zajmujących się rozwojem sklepu internetowego Click Shop.
     

Poleć forum znajomym