1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

Hosting Apache na beta.home.pl

Dyskusja w 'Aktualności i komunikaty' rozpoczęta przez użytkownika Grzesiek, 24 Kwiecień 2018.

 1. Grzesiek

  Grzesiek Centrum Pomocy home.pl Administrator forum

  Wiadomości:
  3 609
  Docenione treści:
  330
  Informujemy, że w ramach oferty usług hostingowych dostępnych na beta.home.pl (docelowo home.pl) aktualnie rejestrowane usługi od razu osadzone są w środowisku Apache (dotychczas IdeaWebServer, które pozostaje domyślnym środowiskiem dla oferty home.pl).

  Najważniejsze zmiany to:

  - pełna obsługa .htaccess na Apache - dostępny cały pakiet dyrektyw Apache 2.4
  - wsparcie dla aplikacji REST - obsługa metod PUT, PATCH, DELETE itp.
  - obsługa WebDAV w samym serwerze
  - WAŻNE! Dostępne są tylko najnowsze wersje PHP (5.6 i 7.2)

  Jednocześnie informujemy, że istnieje możliwość obustronnej zmiany, IdeaWebServer na Apache oraz Apache na IdeaWebServer. Mając jednak na względzie, że platforma beta.home.pl pozostaje nadal w fazie beta, chociaż przypomnę, że dla wybranych usług jest głównym kanałem sprzedaży i obsługi, to zachęcamy do rejestrowania nowych usług.

  Jednocześnie dziękujemy za zaangażowanie wszystkich testerów (użytkowników forum), którzy przez ostatnie tygodnie sprawdzali działanie usług, środowiska Apache. To dzięki Wam projekt udało się szybko wprowadzić (chociaż pewnie ktoś napisze, że trzeba było to zrobić 20 lat temu, no ale IdeaWebServer spisała się i odpukać, 20 lat zapewniła nam sporo atrakcji ale i bezpieczeństwa).

  W przypadku pytań dot. konfiguracji i obsługi środowiska, zapraszamy do zgłaszania pytań na forum.home.pl oraz oczywiście na Infolinii.

  Dokumentacja home.pl: https://pomoc.home.pl/section/beta/hosting/serwer-apache jeśli zauważycie jakieś błędy lub uznacie, że brakuje tu wartych opisania dyrektyw czy ważnych informacji, dajcie nam znać. Uzupełnimy.

  Dokumentacja Apache dostępna jest także tutaj: https://httpd.apache.org/docs/2.4/
   
  Mariusz i Adam lubią to.

Poleć forum znajomym