1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ODRZUCONE Id produktu w csv

Dyskusja w 'Sklep internetowy eSklep' rozpoczęta przez użytkownika lokiec14, 8 Luty 2018.

  1. lokiec14

    lokiec14 Początkujący

    Wiadomości:
    9
    Docenione treści:
    0
    Cześć,

    mam pewien problem. Gdy wprowadzam nowe produkty w pliku csv, to staram się układać je kodem produktu. Każdy kod produktu jest skrótem producenta i kolejną liczbą np. rp1, rp2, rp3... mc1, mc2, mc3... bt1, bt2...

    Staram się zatem utrzymać w pliku csv porządek i układam kolejność produktów zgodnie z kodem produktu. Gdy tworzę nowy produkt, to także układam go tak, aby był po kolei. Gdy jednak pobieram produkty (eksportuję CSV) to pojawia mi się jakaś inna kolejność. To wprowadza w błąd pracownika w sklepie stacjonarnym.

    Pytanie brzmi. Jak sprawić, aby produkty miały taką kolejność jak ja zaimportuje (csv) i aby po wyeksportowaniu jej nie zmieniały?

    Czytałem coś, że można skasować produkty i wprowadzić je na nowo - to jednak będzie pokazywało je w "nowościach" denerwując klientów.
     
  2. PiotrekZ

    PiotrekZ eCommerce Team Moderator forum

    Wiadomości:
    149
    Docenione treści:
    8
    Temat wyjaśniony telefonicznie.

    "Jak sprawić, aby produkty miały taką kolejność jak ja zaimportuje (csv) i aby po wyeksportowaniu jej nie zmieniały?"

    Nie ma takiej możliwości, kolejność zawsze będzie zmieniana, ponieważ produkty po wyeksportowaniu do pliku CSV są wyświetlane na podstawie ID w bazie danych.
     

Poleć forum znajomym