1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Import/Export pliku CSV

Dyskusja w 'Sklep internetowy eSklep' rozpoczęta przez użytkownika michalhockey, 10 Kwiecień 2018.

  1. michalhockey

    michalhockey Opiekun

    Wiadomości:
    174
    Docenione treści:
    44
    Cześć! Powoli uczę się pracować przy pliku CSV z produktami. Jestem na etapie zmiany większości zdjęć produktów, jak i zmiany opisu produktu.
    Wiem już, że szybkie dodanie zdjęć może polegać między innymi na wrzuceniu zdjęć na swoim serwerze oraz wstawienia linków w odpowiednie kolumny pliku CSV. Zdjęcia ładnie się wgrają. Pozostają 2 pytania:
    1. Jeśli zastąpię URL zdjęcia w produkcie (plik CSV) na mój zewnętrzny to rozumiem, że stare zdjęcie automatycznie zostanie usunięte z zasobów clickshopa?
    2. Jest jakiś szybki sposób na dodawanie opisów zdjęcia? Dotychczas ręcznie dodawałem opis każdego zdjęcia poprzez platformę Clickshop. Nie sprawdzałem jeszcze ClickStudio - z tego co wiem to program nie jest już rozwijany ani wspierany.

    Pozdrawiam
     
  2. LukaszC

    LukaszC eCommerce Team home.pl

    Wiadomości:
    973
    Docenione treści:
    108
    @michalhockey w przypadku zastąpienia URL w opisie to zostanie zdjęcie nadpisane, ale dla galerii produktu zostanie zdjęcie dodane jako nowe z pozostawieniem poprzedniego.

    Niestety obecnie nie posiadamy żadnego sposobu na szybkie dodawanie opisu do zdjęć, jedynie poprzez edycję produktu.
     

Poleć forum znajomym