1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Import/Export pliku CSV

Dyskusja w 'Sklep internetowy' rozpoczęta przez użytkownika michalhockey, 10 Kwiecień 2018.

 1. michalhockey

  michalhockey Zaawansowany

  Wiadomości:
  151
  Docenione treści:
  40
  Cześć! Powoli uczę się pracować przy pliku CSV z produktami. Jestem na etapie zmiany większości zdjęć produktów, jak i zmiany opisu produktu.
  Wiem już, że szybkie dodanie zdjęć może polegać między innymi na wrzuceniu zdjęć na swoim serwerze oraz wstawienia linków w odpowiednie kolumny pliku CSV. Zdjęcia ładnie się wgrają. Pozostają 2 pytania:
  1. Jeśli zastąpię URL zdjęcia w produkcie (plik CSV) na mój zewnętrzny to rozumiem, że stare zdjęcie automatycznie zostanie usunięte z zasobów clickshopa?
  2. Jest jakiś szybki sposób na dodawanie opisów zdjęcia? Dotychczas ręcznie dodawałem opis każdego zdjęcia poprzez platformę Clickshop. Nie sprawdzałem jeszcze ClickStudio - z tego co wiem to program nie jest już rozwijany ani wspierany.

  Pozdrawiam
   
 2. LukaszC

  LukaszC eCommerce Team home.pl Moderator forum

  Wiadomości:
  816
  Docenione treści:
  91
  @michalhockey w przypadku zastąpienia URL w opisie to zostanie zdjęcie nadpisane, ale dla galerii produktu zostanie zdjęcie dodane jako nowe z pozostawieniem poprzedniego.

  Niestety obecnie nie posiadamy żadnego sposobu na szybkie dodawanie opisu do zdjęć, jedynie poprzez edycję produktu.
   

Poleć forum znajomym