1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

SUGESTIA Import wariantów z pliku (wraz ze zdjęciami)

Dyskusja w 'Sklep internetowy eSklep' rozpoczęta przez użytkownika burtin, 17 Grudzień 2017.

  1. burtin

    burtin Stały bywalec

    Wiadomości:
    43
    Docenione treści:
    3
    Witam! Muszę o tym napisać, bo mnie zaraz trafi... Ten sklep nie daje się kompletnie do niczego... na pewno nie dla produktów występujących w wielu wariantach.

    Tworzę sklep pasmanteryjny i np. mam wstążkę A, która występuje w 6 szerokościach a każda z szerokości w 100 kolorach. Czy wiecie ile to wariantów? Nie to jest jednak najgorsze. Jeśli produkty występują jako warianty, nie można ich zaimportować. OK jeszcze jakoś przeżyję. Stworzenie ich w sklepie to nie problem jeśli nie weźmie się pod uwagę zdjęć, które - jeśli chce się, aby każdy wariant miał osobne zdjęcie - trzeba przypisać osobno do KAŻDEGO wariantu. Przełknąłem i to, ale teraz musze pod każdym wariantem wprowadzić EAN oraz SKU. Każdy wariant muszę otworzyć osobno i wkleić te dwie wartości!!

    Dla wzrokowców podaje wynik: 6 szerokości x 100 kolorów = 600 wriantów. A ja takich wielowariantowych produktów mam prawie setkę.

    Czy nikt nie pomyślał, że są towary występujące w wielu wariantach???

    Od razu ostrzegam "obsługę klienta": niech mi tu nie pisze o tworzeniu wariantów jako osobnych produktów, bo się tylko ośmieszą.

    OSTRZEGAM: SPRZEDAWCY Z PRODUKTAMI O WIELU WARIANTACH - ŁAPY PRECZ OD CLICKSHOPA. TO TWÓR DLA MASOCHISTÓW!!

    Pozdrawiam
    Burtin
     
  2. JakubW

    JakubW eCommerce Team home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    124
    Docenione treści:
    13
    Spróbuj zaimportować produkty poprzez aplikację w appstorze - Aplikacje -> Import atrybutów oraz wariantów. Udało mi się poprawnie zaimportować przykładową bazę produktów z wariantami oraz zdjęciami. Przykładowy plik .csv do importu masz do pobrania w samej aplikacji - wystarczy, że dodasz kolumnę Images 1, a w komórce podasz bezpośredni link do zdjęcia, które jest dodane do głównego produktu (więc wcześniej należy te zdjęcia normalnie dodać do produktu). Daj nam znać, czy się udało.
     
  3. istyllovepl

    istyllovepl Zaglądacz

    Wiadomości:
    12
    Docenione treści:
    0
    ciekawe rzeczy piszesz @JakubW , ja próbowałam takiego myku ale to niestety nie działa. Próbowałam dać linki do zdjęć oryginalnych, do zdjęć w sklepie, numery zdjęć w galerii i nic.
    Oczywiście pomijając fakt że ta aplikacja w większości przypadków nie działa.
    Tak jak burtin napisał gdy się ma dużo wariantów, to praca na click shopie to czysty masochizm. Zgłosiłam problem z importem wariantów już prawie dwa miesiące temu i nikt nie raczy się tym zająć. Bo gdyby to działało i można było by wciągnąć jeszcze zdjęcia produktów, to naprawdę było by super.
     
  4. JakubW

    JakubW eCommerce Team home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    124
    Docenione treści:
    13
    @istyllovepl prześlij proszę mi na priv plik .csv z uzupełnionymi zdjęciami - chciałbym zrzucić jeszcze na niego okiem. Zobaczę co się da zrobić :)
     
  5. JakubW

    JakubW eCommerce Team home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    124
    Docenione treści:
    13
    @burtin po dokładniejszych testach okazało się, że wprowadziłem Ciebie w błąd - apka w chwili obecnej nie posiada możliwości importu zdjęć - nawet pomimo dodania kolumny images do importowanego CSV. Skierowałem taką sugestię do programistów odpowiedzialnych za aplikacje, niewykluczone, że taka opcja się w przyszłości pojawi.
     
  6. istyllovepl

    istyllovepl Zaglądacz

    Wiadomości:
    12
    Docenione treści:
    0
    Moim zdaniem to jest jedna z najważniejszych funkcji takiej aplikacji. Ja też niejednokrotnie mam artykuły które mają ponad 100 wariantów i ręczne przyporządkowanie I'm zdjęć to jest jakaś masakra.
     
  7. burtin

    burtin Stały bywalec

    Wiadomości:
    43
    Docenione treści:
    3
    @istyllovepl support clickshop charakteryzuje się tym, iż dość często poleca nam się rozwiązania, których nie ma... dzięki, że wyprowadziłaś ich z błędu. Z drugiej strony nie rób sobie nadziei na szybkie wprowadzenie Twojego życzenia... Nie wiem ile już czekam na realizację mojej prośby wprowadzenia tekstury jako wariantu... Szkoda po prostu gadać...

    @JakubW a jakie możliwości daje apka do importu wariantów, których nie daje standardowa maska clickshopu...??? Tak szczerze, chwalicie się, że stworzyliście jakąś tam łątę, moduł, apkę, czy coś podobnego, ale to "coś" nie wnosi zupełnie niczego przełomowego...
     
  8. istyllovepl

    istyllovepl Zaglądacz

    Wiadomości:
    12
    Docenione treści:
    0
    @burtin, @JakubW ja bym chciała żeby to zaczęło działać, bo teraz i tak nie mogę z tego korzystać, a rozwiązanie problemu ciągnie się już drugi miesiąc. Chociaż chciałbym żeby była pełna funkcjonalność tej apki. Jak się coś robi to powinno się robić całość, skoro w panelu jest możliwość przypisania zdjęcie do wariantu, to i w apce powinno to być od razu, no ale tu jest tak jak jest. A tak poza tym z wariantami nie tylko tu jest problem, w wyszukiwaniu jak jest wyłączone zliczanie produktów w danym wariancie (włączenie zliczania powoduje masakryczne zwolnienie sklepu) to pokazuje wszystkie warianty, nawet te w których w danej kategorii nie ma i jak kliknie się na taki wariant to pokazuje że nie ma produktów. Oczywiście tego nie powinno być.
     

Poleć forum znajomym