1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

W TRAKCIE Instalacja certyfikatu SSL

Dyskusja w 'Obsługa i konfiguracja usług w Panelu Klienta' rozpoczęta przez użytkownika marcinek, 14 Czerwiec 2018.

 1. marcinek

  marcinek Bywalec

  Wiadomości:
  18
  Docenione treści:
  0
  Wczoraj zakupiliśmy certyfikat SSL i niestety trafił on do nowego panelu. Hosting mamy jeszcze w starym panelu. Jak zatem zainstalować certyfikat na serwerze? W nowym panelu mamy tylko opcje: "wyślij potwierdzenie" (nieaktywne), "CSR", "klucz prywatny", "certyfikat pośredni" i "certyfikat".
   
 2. Grzesiek

  Grzesiek Centrum Pomocy home.pl Administrator forum

  Wiadomości:
  3 438
  Docenione treści:
  322
  Jeśli konto na nowym panelu jest zarejestrowane na te same dane co na poprzednim, niebawem powinniście otrzymać informacje o migracji usług do nowego panelu. Oznacza to także, że instalację wykonacie już w nowym Panelu Klienta. Nie przewidujemy migracji usług z nowego do starego panelu, gdyż aktualnie domyślną platformą jest nowy panel. Jeśli nie otrzymałeś powiadomienia lub usługi są zarejestrowane na różne dane, skontaktuj się proszę z Biurem Obsługi Klienta. Po autoryzacji do konta otrzymasz wszystkie niezbędne informacje. Przygotuj nazwy/ID obu kont.
   
 3. bami

  bami Nowy użytkownik

  Wiadomości:
  1
  Docenione treści:
  0
  Mam ten sam problem, BOK nawet nie odpowiada na moje pytanie.
   
 4. Grzesiek

  Grzesiek Centrum Pomocy home.pl Administrator forum

  Wiadomości:
  3 438
  Docenione treści:
  322
  @bami czy kontaktowałeś się w tej sprawie telefonicznie czy mailowo? Czy otrzymałeś już odpowiedź w tej sprawie?
   
 5. bragyou

  bragyou Bywalec

  Wiadomości:
  17
  Docenione treści:
  0
  A ja mam nieco inny problem.
  Zakupiłem certyfikat SSL i wybrałem adres do potwierdzenia admin@domena, niestety podczas tworzenia adresu "coś" się stało. Adres od wczoraj wisi jako w "przygotowaniu", a gdy próbuję go usunąć otrzymuję błąd.

  "ERROR: update or delete on table "aps_resource" violates foreign key constraint "FK_aps_resource_link_target_resource" on table "aps_resource_link" DETAIL: Key (id)=(485128) is still referenced from table "aps_resource_link"."

  Dotyczy nowego panelu.
   
 6. sixam

  sixam Nowy użytkownik

  Wiadomości:
  2
  Docenione treści:
  0
  Ja mam inne pytanie. Mam certyfikat, zainstalowałem go, mogę wejść na stronę pisząć "z ręki" https://nazwadomeny.pl ale kiedy wpisuję tylko "nazwadomeny.pl" to ładuje się bez certyfikatu. Co włączyć, żeby strona automatycznie łączyła się przez https:?
   
 7. Grzesiek

  Grzesiek Centrum Pomocy home.pl Administrator forum

  Wiadomości:
  3 438
  Docenione treści:
  322
  W zależności od typu strony WWW musisz wymusić adres https. Za to odpowiada nie SSL, nie hosting a ustawienia strony WWW. Strona wyświetla sie pod adresem X, strona decyduje czy wymusic https://x. Opcje są dwie, zmiane wykonasz w ustawieniach strony WWW, np .w panelu wordpress lub za pomocą wtyczki, albo na serwerze FTP za pomocą, np. pliku .htaccess i przekierowania http na https
   
 8. lusta

  lusta Nowy użytkownik

  Wiadomości:
  1
  Docenione treści:
  0
  Ja mam podobny problem. Domenę musiał zarejestrować w nowym panelu (i tam też podpiąć ssl), a serwer mam na starym panelu. I tu jest "mały" zonk. Jak mogę dokończyć instalację mojego certyfikatu? Any ideas?

  BTW. @home.pl: gratulacje, że migracja moich serwerów zajmuje Wam ponad rok (nic, absolutnie nic nie zrobiliście w tej kwestii - mam tylko cierpliwie czekać). No i jeszcze gratulacje, że podjęliście tak odważną decyzję uruchamiając 2 równorzędne systemy i zmuszając starych użytkowników (lojalność?) do crossowania 2 systemów.
   

Poleć forum znajomym