1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE instalacja Moodle - konwersja tablic

Dyskusja w 'WordPress, Joomla!, PHP, HTML, CSS' rozpoczęta przez użytkownika jfracz, 4 Czerwiec 2017.

  1. jfracz

    jfracz Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    2
    Docenione treści:
    0
    Witam,

    Czy ktoś byłby w stanie pomóc mi z instalacją oprogramowania Moodle na serwerze?

    Zatrzymałem się na błędzie - Your database has tables using Antelope as the file format. Full UTF-8 support in MySQL and MariaDB requires the Barracuda file format. Please convert the tables to the Barracuda file format. See the documentation Administration via command line for details of a tool for converting InnoDB tables to Barracuda.

    Kiedy zerkam do wskazanej dokumentacji jest mowa o specjalnym narzędziu do konwersji tablic. No i tutaj pojawia się problem:

    To view tables requiring conversion, use the list option:

    $ php admin/cli/mysql_compressed_rows.php --list

    Gdzie powinienem to wpisać, żeby zobaczyć rezultat?

    Przypuszczam, że to prosta sprawa, nie jestem jednak programista więc póki co temat i tak mnie przerasta :)

    Byłbym ogromnie wdzięczny za jakąkolwiek pomoc,

    Pozdrawiam, Jakub




    report.jpg
     
  2. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    FEEDBACK-1149 przekazałem zapytanie w temacie.
     
  3. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Uzyskałem takie informacje:

    1. komendę należy wykonać po zalogowaniu się do serwera przez ssh i przejściu do odpowiedniej lokalizacji gdzie znajduje się Moodle,
    2. konwersja tabel powinna być możliwa bez przeszkód z tego samego cli natomiast co do dokładnego polecania służącego do jej wykonania to trzeba sprawdzić w dokumentacji Moodle,
    3. wszystkie polecenia powinny być wykonywane przy użyciu cli php-a w możliwie najwyższej wersji, np php7-cli

    https://docs.moodle.org/32/en/Administration_via_command_line#Converting_InnoDB_tables_to_Barracuda
     
  4. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    chwila, chwila, jak instalujesz moodla? najlepiej to zrobić z autoinstalatora, wszystko bez problemu działa.
     
  5. Picho

    Picho Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    1
    Docenione treści:
    0
    ...autoinstalator pozwala na dosyć mało konfigurowalną instalację: brak wyboru języka, lokalizacji instalacji itp...niedogodności. Więc jest mało interesującą opcją..

    Samodzielna instalacja Moodle 2.6 z wykorzystaniem bazy MySQL zakładanej w Panelu Administracyjnym w przebiega bezproblemowo (przynajmniej u mnie się tak dało) i w zasadzie działa bez problemów, ale próba instalacji w katalogu serwisu www na którym mam SSL kończy się już na wyświetleniu praw licencyjnych komunikatem o braku dostępu...

    Samodzielna instalacja Moodle 3.3 zaczyna się krzaczyć przy "Kontroli serwera" gdzie sygnalizuje że nie "pasuje mu" typ bazy danych MySQL..życzy sobie najnowszy format Barracuda. I tu zaczynają się schody...jak przekonwertować bazę MySQL na żądany format?
    SSH...zaczeło działać dopiero po "rozdziewiczeniu" połączenia przez konsultanta, dziwnym trafem dopiero po teście konsultanta mogłem się zalogować przez Putty.

    Próbowałem także wykonać instalację Moodle 3.3 z wykorzystaniem bazy PgSQL... - instalacja w zasadzie bez problemów, ale w działaniu Moodle takie lagi, że zacząłem sprawdzać czy transfer danych w ogóle istnieje.
    ...się opisałem, ale może komuś to pomoże ;)

    pozdrawiam
    Piotr
     
  6. jfracz

    jfracz Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    2
    Docenione treści:
    0
    dziękuję bardzo za odpowiedź, chciałbym jeszcze dopytać - jak mogę uruchomić command line z php?

    loguje sie na ftp za pomoca command line dostepnego w windows 10 ale nie jestem pewien czy to dobry sposob...

    Pozdrawiam,

    Jakub
     

Poleć forum znajomym