1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

Integracja allegro - pobieranie aukcji

Dyskusja w 'Sklep internetowy eSklep' rozpoczęta przez użytkownika doohoo, 9 Styczeń 2019.

  1. doohoo

    doohoo Bystrzak

    Wiadomości:
    65
    Docenione treści:
    1
    Witam
    Chciałbym zapytać na jakiej zasadzie w integracji pobiera się aukcje z allegro. Są one parowane z towarami w sklepie automatycznie czy na jakiejś konkretnej podstawie (np ean, kod, nazwa itp?) ? Czy pobierają się również aukcje które są powielane w panelu allegro lub edytowane lub wystawiane ponownie np do wyczerpania przedmiotów lub też z automatycznym wznowieniem na allegro?

    Jeśli tak się dzieje to czy istnieją aukcje które się mogły nie pobrać do sklepu i jak sprawdzić różnicę aukcji allegro z aukcjami w panelu sklepu ?

    Zanim ściągnę pierwsze zamówienia muszę wiedzieć jak to działa technicznie i czego sie spodziewać. Mam 600 aukcji więc obawiam się nieścisłości.
     
  2. doohoo

    doohoo Bystrzak

    Wiadomości:
    65
    Docenione treści:
    1
    Chciałem nadmienić że w panelu sklepu widzę 450 aukcji po pobraniu a w allegro 700. Jak to wyhaczyć te różnice.
    Po wszystkim postanowiłem pobrać zamówienia z 3 tygodni. Żadne się nie pobrało do sklepu a to nie możliwe że w ciągu 3 tygodni nie mam zamówienia z tych 450 aukcji.
     
  3. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
  4. LukaszC

    LukaszC eCommerce Team home.pl

    Wiadomości:
    973
    Docenione treści:
    108
    Integracja z allegro pobiera aukcje sprawdzając 2 rzeczy:
    1. EAN
    2. Nazwa aukcji

    Przyczyną niepobrania wszystkich aukcji do sklepu może być brak kodów EAN i takie same nazwy aukcji, sugeruję sprawdzić, czy masz podany nowy klucz allegro w integracji (długi klucz) oraz czy masz zaznaczony checkbox z automatycznym pobieranie zamówień allegro. Po sprawdzeniu tych danych uruchom ponowne pobranie aukcji wraz z zamówieniami (sprzedaż->zamówienia) jak nadal będą braki w aukcja lub zamówieniach prześlij do nas email uwzględniając:
    - nazwa sklepu,
    - jak masz możliwość to podanie numeru aukcji, która się nie pobrała,
    Do sprawdzenia, dlaczego zamówienia się nie pobrały przyda się:
    - datę złożenia zamówienia na allegro wraz z numerem aukcji i nickiem użytkowniak allegro.
     
  5. doohoo

    doohoo Bystrzak

    Wiadomości:
    65
    Docenione treści:
    1
    Tylko ja nie chce pobierać automatycznie zamówień przynajmniej na razie nie. W ustawieniach wpisałam datę i klikam pobierz zamówienia.
    Co do tych samych nazw to na 100 % mam po kilka aukcji z tych samych towarów więc siłą rzeczy nazwy te same.
    Mój klucz ma 8 znaków.
     
    Ostatnia modyfikacja: 10 Styczeń 2019
  6. LukaszC

    LukaszC eCommerce Team home.pl

    Wiadomości:
    973
    Docenione treści:
    108
    @doohoo z tego co napisałeś to posiadasz stary klucz allegro, sugeruję wygenerować nowy poprzez stronę https://developer.allegro.pl/
    Po wygenerowaniu klucza rozłącz integrację z allegro i ponownie połącz. Jak to nie pobierze zamówień to skontaktuj się z naszym zespołem poprzez infolinię lub email.
     

Poleć forum znajomym