1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

SUGESTIA Integracja z Allegro

Dyskusja w 'Sklep internetowy eSklep' rozpoczęta przez użytkownika niqs, 30 Listopad 2015.

  1. niqs

    niqs Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    4
    Docenione treści:
    0
    Przydała by się możliwość ( o ile takiej niema,, o czym niewiem :)) aktualizacji ilości wystawionych przedmiotów na allegro na podstawie stanów magazynowych w sklepie. Na chwilę obecną ręcznie zmieniam ilość sztuk wystawionych na allegro. Bo na szczęście towary sprzedają się również bezpośrednio w sklepie ;)

    Drugie pytanie: jaką funkcję posiada przycisk "Aktualizuj aukcje" w zakładce Sprzedaż->Aukcje w panelu sklepu.
     
  2. Stau

    Stau Majster

    Wiadomości:
    340
    Docenione treści:
    98
    Przycisk "Aktualizuj aukcje"... aktualizuje aukcje :). Pobiera z Allegro na nowo informacje o ilości ofert, liczbie wyświetleń etc. Przynajmniej powinien ;).
    Dokładnie te pola ---> https://www.shoper.pl/help/articles/view/id/217
     
  3. niqs

    niqs Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    4
    Docenione treści:
    0
    ok. to logiczne. dziękuje.

    A czy ktoś pomoże mi odnośnie pierwszego pytania?
     
  4. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
  5. niqs

    niqs Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    4
    Docenione treści:
    0
    Wszystko działa poprawnie na zasadzie o której napisałeś, lecz bardzo pomocna była by funkcja zmiany ilości sztuk wystawionych na allegro na podstawie stanów magazynowych sklepu. Prowadzimy sklep na zasadzie dropshiping, aktualizacja stanów magazynowych jest automatyczna dzięki Webhook. Piszę o tym wszystkim ponieważ API allegro pozwala na taką funkcjonalność.
    Rozumiem jednoznacznie że na tą chwilę w żaden sposób nie osiągnę zamierzonego celu?
    i ostatnie pytanie: może warto wdrożyć coś takiego?
     
  6. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Tak, przekażę ten temat jako sugestię. Sprawdzę jeszcze aktualne Api Allegro, być może pośpieszyłem się z odpowiedzią. Ale przekażę. Co nie zmienia faktu że tak, nic w tej chwili nie zrobisz z tym więcej.
     
  7. niqs

    niqs Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    4
    Docenione treści:
    0
    Szkoda. Jeszcze raz dziękuje za odpowiedzi i czekam, może kiedyś uda się dodać taką funkcję, na razie zacznę kombinować na własną rękę :)
     
  8. banan

    banan Stały bywalec

    Wiadomości:
    36
    Docenione treści:
    2
    Witam Panów z Home.pl

    Temat wałkowany był kilka razy i nadal cisza. Odświeżam więc: czy wiadomo coś o wprowadzeniu możliwości aktualizacji ilości sztuk wystawionych na Allegro na podstawie stanów magazynowych w sklepie? Zmienianie ręcznie setek aukcji to nie to co większość z nas chce i ma czas robić godzinami każdego dnia. Dla mnie np. jest to w tym momencie problem nr 1 jeśli chodzi o Click Shop. Dlaczego? Bo aby mieć taki "luksus" który jest dostępny normalnie np. w RedCart muszę płacić nie tylko abonament za sklep ale też dodatkowy abonament firmie zewnętrznej aby mieć taką możliwość. Sumując takie abonamenty w drugim i kolejnych latach użytkowania Click Shopa cena łączna cena znacznie przewyższa cenę sklepów, które dają taką możliwość. A i w tamtym przypadku ma się wszystko pod ręką w jednym miejscu - w panelu administracyjnym. Teraz muszę biegać po różnych aplikacjach żeby osiągnąć jakiś skutek.

    Pozdrawiam i proszę o jakąś odpowiedź.
     
  9. papux

    papux Laureat

    Wiadomości:
    402
    Docenione treści:
    114
    banan nie jesteś sam. Ile ja razy próbowałem aby to tak działało. Ja zgłaszałem brak integracji dwukierunkowej ponad rok temu. To skoro nic sobie nie zrobili z tym przez tak długi czas to nie licz że cokolwiek kiedyś będzie. Trzeba poszukać rozwiązania zewnętrznego albo przejść do konkurencji która ma integracje dwukierunkową.

    Na shoperze robią supstytuty które możesz sprawdzić pod linkiem:
    https://www.shoper.pl/aplikacje/allchecker/#prettyPhoto

    Niestety wszystko robią w abonament by wyssać nas jak najwięcej pieniędzy. Taki biznes.
     
  10. banan

    banan Stały bywalec

    Wiadomości:
    36
    Docenione treści:
    2
    Szkoda, że nikt z Home.pl się w tej kwestii nie wypowiedział.

    Kilku moich znajomych przymierza się poważnie do zmiany platformy w tym roku, ja też.

    Jeśli chodzi o tą aplikację do Shopera, to co, ona wysyła email jeśli produktu nie ma już w sklepie a jest wystawiony na Allegro? To jakaś lipa. Co wtedy mam usiąść i szukać owych aukcji na Allegro i je zakończyć? Co mam być 24h na nogach i czekać na maile? To ma się samo aktualizować powiedzmy co godzinę. Tylko taka akcja daje jakąś gwarancję. I jeszcze każą za to płacić dodatkowo?
    Ja już płacę za abonament Premium w którym jest, a raczej powinna być "dwukierunkowa, zaawansowana integracja z Allegro". Nie mam za to zamiaru płacić dodatkowo - zwłaszcza, że to rozwiązanie to straszna lipa.
     

Poleć forum znajomym