1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Jak bezpiecznie udostępnić konto informatykowi?

Dyskusja w 'Hosting i domeny internetowe' rozpoczęta przez użytkownika Magdalenkaa, 17 Kwiecień 2015.

 1. Magdalenkaa

  Magdalenkaa Praktyk

  Wiadomości:
  30
  Docenione treści:
  6
  Mam takie pytanie, jeśli zlecam dostęp zewnętrznej firmie do mojego konta muszę im zawsze podawać login do panelu administracyjnego, a tym samym moje hasło? Czyli osobno do domeny i osobno do serwera, tak żeby mogli konfigurować?

  W tym poście: https://forum.home.pl/threads/informatyk-prosi-mnie-o-utworzenie-bazy-danych-mysql-jak-to-zrobic.22/ podajcie rozwiązanie dla bazy danych a co z resztą, FTP, konfiguracja domeny, itp. ? Posiadam m.in usługę Business Cloud Starter i Click Shop Premium.
   
 2. Grzesiek

  Grzesiek Centrum Pomocy home.pl Administrator forum

  Wiadomości:
  3 594
  Docenione treści:
  329
  Tak, artykuł który wskazałaś, rozwiązuje kwestię dostępu do bazy danych. Informatyk nie musi mieć dostępu do panelu aby dostać się do bazy danych ani użyć jej podczas instalacji, np. aplikacji obsługującej stronę WWW.

  • Dostęp do bazy danych: W panelu administracyjnym serwera tworzysz bazę danych podając jej nazwę i hasło (w opisie możesz wprowadzić informacje czego dotyczy baza danych a nawet podać hasło, które może Ci się przydać w przyszłości, ta informacja widoczna jest tylko dla Ciebie w panelu). Wywołanie panelu bazy danych, w tym wypadku MySQLm odbywa się pod adresem http://nazwaserwera.home.pl/sql . W oknie logowania podajesz nazwę bazy i hasło.

   Dodawanie bazy danych: https://pomoc.home.pl/baza-wiedzy/edycja-lub-nowa-baza-danych-na-serwerze-unix/

   Tak informatyk może zarządzać bazą, a gdy potrzebuje użyć jej podczas instalacji aplikacji, wtedy dodatkowo podajesz mu adres hosta w postaci: localhost

  • Dostęp do FTP: W panelu administracyjnym serwera, dostępny jest przycisk Dodaj konto FTP oraz Lista kont FTP. Możesz utworzyć konto FTP, o osobnym loginie i haśle, innym niż Twoje dane dostępowe do Panelu. W przypadku usługi Click Shop PREMIUM a także Business Cloud Server/Unlimited, masz nawet możliwość dodania konta FTP z dostępem do wydzielonego katalogu. W ten sposób informatyk nie zobaczy innych danych na serwerze, poza wskazanym katalogiem na którym ma działać.

   Jak dodać konto FTP: https://pomoc.home.pl/baza-wiedzy/jak-dodac-konto-ftp-bez-skrzynki-e-mail/

  • Konfiguracja domeny: Tu wszystko zależy już od zmian jakie chcesz wykonać. Ogólnie jesteś w stanie zrobić wszystko sama, przekierowanie na serwer, katalog i podkatalog. Nie widzę powodu dla którego informatyk potrzebował by nadal dostęp do panelu. Poniżej wskażę CI artykuł w którym opisane jest jak konfigurować domenę. Jeśli nie zrobisz tego sama, skontaktuj się z nami przez forum albo Biuro Obsługi Klienta.

   Jak przekierować domenę na katalog: https://pomoc.home.pl/baza-wiedzy/jak-przekierowac-domene-na-katalog/
   

Poleć forum znajomym