1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

W TRAKCIE Jak przekopiować bazę danych MySQL

Dyskusja w 'WordPress, Joomla!, PHP, HTML, CSS' rozpoczęta przez użytkownika JackMiell, 18 Październik 2016.

  1. JackMiell

    JackMiell Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    2
    Docenione treści:
    0
    Witam
    Miałem stronę na Joomla 2.5 , z home.pl pobrałem nową wersję Joomla 3.6 ,
    niestety baza danych nie przeszła do nowej wersji Joomla 3.6 , a kopi nie zrobiłem.
    Na serwerze mam 2 kona FTP i 11 baz danych MySQL , bardzo bym prosił o pomoc
    w jaki sposób mogę przerzucić te bazy na nową wersje Joomla 3,6.
     
  2. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    @JackMiell jeśli dobrze rozumiem, to potrzebujesz pomocy przy migracji bazy danych z wersji Joomla 2.5 do 3.6?

    Podczas pierwszej próby migracji bazy nie zrobiłeś kopii zapasowej i teraz nie posiadasz już kopii wersji z 2.5, lecz posiadasz tylko zmodyfikowaną niepoprawnie wersję bazy do 3.6?

    Czy istnieje taka możliwość, że na serwerze w home.pl posiadasz jeszcze kopię zapasową tej bazy danych w wersji 2.5?

    Korzystałeś z jakieś instrukcji on-line opisującej jak zmigrować Joomle do najnowszej wersji? Przykładowo, pod tym adresem znalazłem ciekawą instrukcje: http://www.joomla.pl/start-nowiny/publikacje/przejscie-z-joomla-2-5-do-joomla-3-x (już w drugim jej punkcie autorzy sugerują wykonanie kopii zapasowej strony i bazy danych przed rozpoczęciem migracji :p).
     
  3. JackMiell

    JackMiell Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    2
    Docenione treści:
    0
    Właśnie chodzi o to , że na serwerze home.pl jest kopia zapasowa, tylko nie wiem jak ją przerzucić jedna baza bez opisu ma ponad 71 MB
     
  4. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Jeśli masz serwer z ssh to kopię bazy jak i przywracanie robisz z poziomu konsoli, wtedy baza może mieć i 1 GB i się exportuje i importuje.
     
  5. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Jeśli nie potrafisz wyeksportować bazy danych z serwera w home.pl, możesz skorzystać z pomocy naszych administratorów (więcej informacji: https://home.pl/uslugiit#manager). Operacje związane z eksportem oraz importem baz danych mogą zostać wykonane przez naszych administratorów w cenie 25zł netto (otrzymasz 50% rabatu od standardowej ceny 50zł, jeśli posiadasz status klienta Premium).
     

Poleć forum znajomym