1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Jak samodzielnie określić from oraz reply-to w nagłówku wiadomości w module kontaktowym Joomla?

Dyskusja w 'WordPress, Joomla!, PHP, HTML, CSS' rozpoczęta przez użytkownika robmckick, 10 Grudzień 2015.

  1. robmckick

    robmckick Uczestnik

    Wiadomości:
    28
    Docenione treści:
    0
    Problem dotyczy https://pomoc.home.pl/baza-wiedzy/formularz-kontaktowy-na-stronie-www-nie-wysyla-wiadomosci/
    Na joomli jest dokładnie ten sam problem.

    Wbudowany w joomli formularz kontaktowy działa bez problemu ale dodatek taki jak http://extensions.joomla.org/extension/j-dcontact nie działa.

    W pliku php zmieniłem jak home.pl sugeruje ale ten sam problem dalej.
    tutaj link do wglądu pliku php http://screencast.com/t/9zLwDxBmX9j9


    if (@mail ($email, $subject, $message, $headers)) {
    $sucs=1;
    }

    zmieniłem na:

    if (@mail ($email, $subject, $message, $headers, '-f adres@domena.pl')) {
    $sucs=1;
    }

    I dalej nic.

    Może ja coś robię nie tu gdzie trzeba?
     
  2. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    @robmckick skonsultowałem temat z zespołem technicznym, podeślij proszę to pytanie na www.pomoc.home.pl/kontakt - przez formularz kontaktowy, podaj proszę w zgłoszeniu jakieś dane do logowania, ewentualnie lokalizację wtyczki, konfigurowany adres e-mail itp. tak abyśmy mieli do tego dostęp/jak najwięcej informacji.

    Na początku wiadomości, zaznacz, że zgłoszenie wysłane po konsultacji na forum.home.pl. Podeślij mi numer zgłoszenia, zaraz puszczę to dalej do chłopaków z zespołu technicznego, zobaczymy co da się zrobić. To jest wtyczka, więc trzeba się jej przyjrzeć jeśli nie ma żadnego supportu dla niej.
     
    robmckick lubi to.
  3. robmckick

    robmckick Uczestnik

    Wiadomości:
    28
    Docenione treści:
    0
    Witam,

    Wysłałem zgłoszenie WGT-47735-544 tam wszelakie dostępy są:)

    Konfigurowany adres email to server@ewysylki.pl (zapomniałem tam dać)
    Problem z ich suportem jest taki że nie widzą problemu i mówią aby mój servis provider wyłączył ten anty spam:(

    Ale to akurat jest już 4 strona z tym problemem - zwykle można to ominąć za pomocą Joomla tak jak jest teraz na stronie zakładka menu ,test contact 1' ale muszę użyć wtyczki (one page www) i żadne nie działają.

    Teraz jest wtyczka J DContact. (próbowałem inne ten sam problem)
    Ciekawe że Core Joomla mail serwer działa perfekt.
     
  4. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Ok. Temat "popchnięty" zapewne dostaniesz informację mailowo, gdyby się tak zdarzyło i przez przypadek przeoczyłbym powiadomienie o tym fakcie, daj znać na forum jakie było rozwiązanie. Być może przyda się dla potomnych.
     
    robmckick lubi to.
  5. robmckick

    robmckick Uczestnik

    Wiadomości:
    28
    Docenione treści:
    0
    Dzięki !!! Oczywiście że dam znać:)
     
  6. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    @robmckick Twój temat jest bardzo podobny do tego, ale trzeba to zrobić trochę inaczej: https://forum.home.pl/threads/phpma...-jak-dodac-odpowiedni-from-oraz-reply-to.290/

    Twój formularz kontaktowy (mod_jdcontact) nie wysyła wiadomości, ponieważ skrypt określa jako "from" adres e-mail, który wpisywany jest w polu "Email" przez użytkownika wypełniającego formularz. Musimy to zmienić i określić "from" jako istniejący adres e-mail na serwerze, na którym znajduje się strona WWW z tym formularzem kontaktowym. Dodatkowo możemy też dodać parametr "reply-to", który ułatwi nam odpowiadanie na wiadomości e-mail otrzymane z formularza kontaktowego.

    Zajrzałem na Twój serwer i w pliku helper.php (w katalogu mod_jdcontact) spróbowałbym zamienić linię numer 31 (całą):
    Kod:
    $headers .= 'From: '.$email."\r\n";
    ZAMIEŃ NA ->
    Kod:
    $headers .= 'From: '. $name .' <server@nazwa-twojejdomeny.pl>' . "\r\n";
    $headers .= 'Reply-To: '. $name .' <'. $email .'>' . "\r\n";
    Powinno działać (ale nie sprawdziłem u Ciebie bezpośrednio na serwerze, sprawdź to proszę we własnym zakresie).

    W przypadku podlinkowanego tematu u użytkownika @neo się udało. Jeśli dalej nie działa, daj znać, pokombinujemy dalej :)

    oczywiście nazwa: server@nazwa-twojejdomeny.pl - musi być adresem skrzynki e-mail, która utworzona jest na tym samym serwerze co strona WWW ze skryptem formularza.

    Inne skrypty formularzy kontaktowych na Twojej stronie WWW funkcjonują prawidłowo (np. Core Joomla mail serwer), ponieważ w "System" -> "Global configuration" -> zakładka "Server", masz poprawnie zdefiniowany From email w sekcji Mail settings. Niektóre skrypty formularzy kontaktowych korzystają z tych ustawień, niektóre natomiast nie mają takiej "integracji", dlatego wymagana jest ręczna ingerencja (np. dodanie from jako dodatkowy nagłówek do wiadomości).

    Przesłany powyżej kod powinien załatwić sprawę, jeśli nie - daj znać :)
     
    robmckick lubi to.
  7. robmckick

    robmckick Uczestnik

    Wiadomości:
    28
    Docenione treści:
    0
    Mariusz rozwiązanie które podałeś czyni cuda - działa!

    Bardzo dziękuje Mariuszowi i Grześkowi za zaangażowanie w rozwiązaniu tego problemu i pozdrawiam!
     
  8. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Również korzystam z podobnych wtyczek, gdzie trzeba ręcznie zmodyfikować "from" i rozwiązanie, które zaproponowałem powyżej powinno do nich również pasować. Dobrze, że do nas trafiłeś na forum ;)
     
  9. robmckick

    robmckick Uczestnik

    Wiadomości:
    28
    Docenione treści:
    0
    Dzień dobry,

    Już raz mi pomogliście a mam znowu problem (ten sam tylko inny moduł).

    Tym razem niestety muszę użyć qlform - http://extensions.joomla.org/extension/qlform

    No i ten sam problem, Mariusz pisał że podobne rozwiązanie powinno działać na innych wtyczkach tylko tu zupełnie nie wiem gdzie w pliku helper.php to zmienić bo ten jest inny jak poprzedni.

    Oczywiście mass mailer w joomla działa bezproblemowo.

    Pozdrawiam,

    Robert
     
  10. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Wklej zawartość tego skryptu tu na forum, najlepiej za pomocą funkcji "Wstaw kod" w edytorze. A jeszcze lepiej będzie jak założysz nowy temat, postaram się pomóc :)
     
  11. robmckick

    robmckick Uczestnik

    Wiadomości:
    28
    Docenione treści:
    0
    Właśnie znalazłem przyczynę :)

    Po przełączeniu serwera na php 5.4 wszystko działa jak na razie.
    Joomla 3.5 - jakieś bugi kiedy ustawiamy pocztę na stmp w Global Configuration/Server

    PHP mailer działa prawidłowo na joomla 3.5 php 7 z j-dcontact ale nie z qlforms.

    Czyli coś nie tak z Joomla 3.5 STMP mailem na php 7

    Idzie zwariować......
     

Poleć forum znajomym