1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Jak to zrobić? Ma ktoś pomysł?

Dyskusja w 'Sklep internetowy eSklep' rozpoczęta przez użytkownika pawel, 13 Luty 2017.

  1. pawel

    pawel Bystrzak

    Wiadomości:
    61
    Docenione treści:
    0
  2. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    @gabiec.pl myślę że to jest pytanie do Was, przynajmniej w zakresie podpowiedzi na ile to jest wykonalne i co można zrobić samemu a co z Wami (lub oczywiście inną agencją).
     
  3. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Powiem szczerze, że nie do końca rozumiem ten efekt pudełka. Czy możesz jakoś zobrazować co masz na myśli? Nie chciałbym sugerować jakiś rozwiązań w sytuacji, gdy nie do końca rozumiem zapytanie.
     
  4. pawel

    pawel Bystrzak

    Wiadomości:
    61
    Docenione treści:
    0
    Mam na myśli taki efekt jak na tej stronce www.drewpack.pl
    Chodzi mi o zmniejszenie całej zawartości w stosunku do tła,marginesy dookoła nie wiem jak to nazwać
    W załączniku takie pudełeczko
     

    Załączone pliki:

  5. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    @pawel dodaję do załącznika obrazek (zrzut ekranu) całego Twojego sklepu Click Shop. Rozumiem, że wszystkie "kwadraty", w których umieszczona jest treść, np. produkty, informacje po lewej stronie itp., chciałbyś zmniejszyć?? Aby była było więcej tła widać?

    Od strony UX moim zdaniem nie jest to trafione rozwiązanie... ale pewnie jest to możliwe. Nie ukrywam, że takie zmiany wymagą troche więcej pracy i nasze wsparcie na forum tego nie obejmie, ale moze jakis inny użytkownik z forum bedzie chciał Ci pomóc (za darmo lub w ramach usług, jakie wykonują).

    @flex @TheL @gabiec.pl
     

    Załączone pliki:

    • drewex.png
      drewex.png
      Rozmiar pliku:
      272 KB
      Wyświetleń:
      424
  6. pawel

    pawel Bystrzak

    Wiadomości:
    61
    Docenione treści:
    0
    Chodzi mi dokładnie o taki efekt jak w załączonym pliku pcblog
     
  7. yankes

    yankes Artysta

    Wiadomości:
    279
    Docenione treści:
    15
    .s-row {
    background: white;
    sprawdz to czy nie pasi? ):
     
  8. pawel

    pawel Bystrzak

    Wiadomości:
    61
    Docenione treści:
    0
    Dodałem to ale niestety nie działa
     
  9. pawel

    pawel Bystrzak

    Wiadomości:
    61
    Docenione treści:
    0
    Naturalnie bardzo dziękuję za odpowiedz
     
  10. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Nie o to chodzi. Trzeba by było całą stronę dać w diva któremu dalibyśmy szerokość np 80%, ale też dla rozdzielczości poniżej np 600px należałoby przez media dać 100%.
     
  11. pawel

    pawel Bystrzak

    Wiadomości:
    61
    Docenione treści:
    0
    Napisz proszę jak to zrobić.
     
  12. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Nie napiszę dokładnie jak to zrobić, ale spróbuję to jakoś dla Ciebie "naszkicować" to co napisał uzytkownik @TheL. Jeśli się pomyliłem, proszę tęgie głowy o poprawienie.

    Chodzi o to, aby w plikach szablonu utworzyć znacznik <div>, czyli sekcję w pliku HTML, dla którego ustawiamy szerokość na 80%. Przykład:

    Ten kod wklejamy w plikach szablonu:
    Kod:
    <div class="klasa1">tutaj znajduje się kod twojej strony sklepu</div>
    Ten kod wklejamy do Własnego stylu CSS:
    Kod:
    @media screen and (min-width:600px) { .klasa1 {width: 80%;} }
    @media screen and (max-width:600px) { .klasa1 {width: 100%;} }
    Drugi kod będzie powodował zmianę szerokości całej strony w zależności od szerokości ekranu. Gdy szerokość ekranu będzie większa niż 600px, to szerokość sekcji .klasa1 zostanie ustawiona na 80%. Gdy szerokość ekranu będzie mniejsza niż 600px, to szerokość sekcji .klasa1 zostanie ustawiona na 100%.
     
  13. pawel

    pawel Bystrzak

    Wiadomości:
    61
    Docenione treści:
    0
    A mógłbyś wytłumaczyć gdzie należy wkleić tego diva w sklepie ?
     
  14. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Po wykonaniu kopii skórki, będziesz mógł przejść do edycji zaawansowanej, np. do edycji plików szablonu .tpl

    Takiego diva powinieneś utworzyć w pliku szablonu, np. index.tpl (ale nie jestem w tej chwili pewien, bo może być to również inny plik, przygotowałem swoją odpowiedź "z pamięci"). Najlepiej, jakby jakis webmaster lub programista taka modyfikację dla Ciebie przygotował.
     
  15. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Ja bym rozpoczął diva w header.tpl na końcu, a zakończył w footer.tpl dzięki temu strona będzie cała objęta divem.
     
    Mariusz lubi to.

Poleć forum znajomym