1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

Jak wstawić obrazek/grafikę w wybrane pole kategorii?

Dyskusja w 'Zmiana wyglądu sklepu i edycja zaawansowana' rozpoczęta przez użytkownika Marand, 21 Październik 2015.

  1. Marand

    Marand Spryciarz

    Wiadomości:
    47
    Docenione treści:
    3
    Jak wstawić pasek z grafiką/obrazek w pole sklepu. Chodzi o to żeby dla różnych kategorii lista produktów zawierała obrazek. Przykład: wchodzę np. w kategorię "Pieczywo" i otwiera się sekcja z kartami pieczywa i na tej stronie u góry jest obrazek/grafika o tematyce pieczywa. Jak otwieram kategorię np."Nabiał" to otwiera się sekcja z kartami a u góry widzimy juz inną grafikę/obrazek o tematyce nabiał. Takie upiększenie strony zamiast opisów Pieczywo czy Nabiał.
     
  2. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Klikamy:
    Asortyment>>Kategorie
    Klikamy interesującą nas kategorię i klikamy w pole Opis kategorii
    następnie wybieramy Wstaw>>Wstaw obrazek i na przykład lupkę z kopertką po prawej stronie
    teraz klikamy dodaj pliki>>wybierz pliki z dysku następnie wybieramy na naszym dysku co chcemy wgrać do sklepu i klikamy jeszcze raz Dodaj pliki, a następnie Zamknij
    teraz wybieramy wgrany plik i klikamy wstaw, a następnie OK.
    Zapisujemy kategorię i cieszymy się obrazkiem w jej opisie :D
     
    Marand i zapachciszy lubią to.
  3. zapachciszy

    zapachciszy Praktyk

    Wiadomości:
    32
    Docenione treści:
    1
    Próbowałam - GRA - nawet można to ładnie wykorzystać :)
     
  4. Marand

    Marand Spryciarz

    Wiadomości:
    47
    Docenione treści:
    3
    Jak zwykle działa!, jestem początkującym administratorem sklepu więc proszę o wyrozumiałość.
    Są tam także duże drukowane napisy jak nazwa kategorii i nazwa własna kazdego modułu który wstawię. Chciałbym sie tego pozbyć bo mam juz wstawione piękne obrazki a na nich tekst już jest zrobiony.
     
  5. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Proszę podaj link do sklepu
     
  6. Marand

    Marand Spryciarz

    Wiadomości:
    47
    Docenione treści:
    3
    mogę tylko na priv jak podasz email
     
  7. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    napisz prywatną wiadomość na forum
     
  8. Marand

    Marand Spryciarz

    Wiadomości:
    47
    Docenione treści:
    3
    Nie widzę opcji PW, :(
     
  9. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Kliknij na moją nazwę i następnie rozpocznij rozmowę.
     
  10. Marand

    Marand Spryciarz

    Wiadomości:
    47
    Docenione treści:
    3
    Są tam także duże drukowane napisy jak nazwa kategorii i nazwa własna kazdego modułu który wstawię. Chciałbym sie tego pozbyć bo mam juz wstawione piękne obrazki a na nich tekst już jest zrobiony.
     
  11. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Czy Tobie nie chodzi przypadkiem o to aby menu kategorii zamienić w obrazki? W edycji stylu CSS nie pomogę Ci akurat w tym temacie, bo to by wymagało mocnej modyfikacji. Mogę jedynie podpowiedzieć, że menu obrazkowe zazwyczaj tworzy się poprzez wstawienie nowego, pustego modułu (Konfiguracja --> Wygląd --> Aktywny styl graficzny --> Moduły) a w nim, w module, wstawiamy obrazki, które linkujemy do poszczególnych kategorii. Czyli klikalne obrazy z hiperłączem. Takie rozwiązanie wskazywaliśmy też ostatnio jednemu z użytkowników, który chciał po wejściu w daną kateogorię główną, stworzyć obrazkowe menu podkategorii na środku strony.

    Nie mniej w moim przypadku, gdy główne menu będzie obrazkowe, ciężko będzie rozbudować to o podkategorie :(
     
  12. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Kategorie w menu mamy dodane na zasadzie: <li id="category_3">
    i każda kategoria ma inny identyfikator, jeśli stworzymy styl dla każdego identyfikatora zawierający graficzki to możemy do każdego elementu menu dopisać inną graficzkę w menu.
     
    Mariusz lubi to.

Poleć forum znajomym