1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE jak wydelegować jedynie ruch www a nie całą domenę z serwera home na clicweb

Dyskusja w 'Domeny' rozpoczęta przez użytkownika eksil, 13 Styczeń 2017.

  1. eksil

    eksil Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    4
    Docenione treści:
    0
    Witam,

    Mam taki problem. Przejąłem w firmie schedę po poprzedniku. Do tej pory wykupione w home były następujące usługi: domena i serwer. Domena jest przypisana do serwera - a na nim znajdują się skrzynki pocztowe oraz zaparkowana jest strona www (zrobiona w lemoneight cms2.0). Strona nie spełnia naszych oczekiwań, więc wykupiliśmy usługę kreatora www clicweb unlimited aby zrobić nową. Co zrobić i jak to zrobić, aby podpiąć stronę z kreatora clicweb do istniejącej domeny (zastąpić starą stronę www nową) ale dotychczasowe skrzynki pocztowe pozostawić na serwerze? Wiem, że jest to kwestia delegowania, ale jak wydelegować jedynie ruch www a nie całą domenę? W pomocy opisane jest delegowanie IP na inny serwer zewnętrzny, jak zatem wydelegować wewnętrznie na clicweba?
    Nowa strona jest w trakcie budowy i zamiany chcemy dokonać dopiero jak będzie w pełni ukończona.
     
  2. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    @eksil w celu połączenia domeny internetowej ze stroną WWW utworzoną w kreatorze, należy przypisać wybraną domenę do odpowiedniej usługi Click Web. Nie musisz konfigurować dodatkowych ustawień domeny (np. przekierowania, rekordy). Strona WWW, po przypisaniu domeny do usługi Click Web, będzie wyświetlana pod adresem Twojej domeny.
    • Kliknij tutaj, aby sprawdzić jak przypisać domenę opłacaną (zarejestrowaną) w home.pl.
    Podczas przypisywania domeny podaj nazwę Twojej usługi Click Web (np. clickweb123456) i hasło dostępu (czyli to samo hasło, które podajesz podczas logowania się do kreatora Click Web). Po zapisaniu zmian, wybrana domena zostanie skierowana na stronę opublikowaną w kreatorze Click Web.
     
  3. eksil

    eksil Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    4
    Docenione treści:
    0
    Czy skrzynki pocztowe pozostaną na starym serwerze w home? - takie było pytanie.
     
  4. eksil

    eksil Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    4
    Docenione treści:
    0
    Chodzi o to aby skrzynki pocztowe dalej były dostępne pod tym samym adresem domeny na dotychczasowym serwerze (pełna zawartość i konfiguracja z programem pocztowym).
     
  5. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    W takim wypadku musimy to zrobić trochę inaczej. Pewnym problemem jest fakt, że usługi Click Web nie mają swojego unikalnego adresu IP i skierowanie domeny na konkretny adres IP jest niemożliwe. W przypadku rekordu CNAME również jest podobna sytuacja, która uniemożliwia przekierowanie domeny.

    Powiem zupełnie szczerze, że najlepszym rozwiązaniem byłoby przeniesienie skrzynek na ten nowy serwer Click Web. Wtedy wykonujemy standardowe przypisanie domeny do serwera i wszystko działa jak należy, ale w sytuacji, gdy chcesz rozdzielić ruch poczty i ruch WWW na domenie, to pojawiają się schody (głównie spowodowane przez specyfikę usługi Click Web).

    Istnieją alternatywne rozwiązania, które pozwolą na skierowanie ruchu WWW na stronę utworzoną w kreatorze, ale nie są to idealne rozwiązania... pierwsze z nich to utworzenie subdomeny o nazwie "www" i przypisanie tej subdomeny do usługi Click Web. Spowoduje to, że domena z przedrostkiem "www." będzie kierowała na stronę utworzoną w kreatorze, natomiast domena bez przedrostka "www." będzie nadal kierowała na obecny serwer. Na tym obecnym serwerze, na który kieruje domena bez przedrostka "www." bedziemy mogli utworzyć plik .htaccess, który będzie wymuszał przekierowanie użytkowników odwiedzających adres domeny bez "www." na adres domeny z "www.". Taka operacja powinna spowodować, że poczta pozostanie na starym serwerze, a ruch WWW w ramach domeny (z www oraz bez www) będzie kierowany na nowego Kreatora. Podaję poniżej przykładowy wpis do htaccess, który powoduje przekierowanie domeny z www na bez www.
    Kod:
    RewriteEngine On
    RewriteCond %{HTTP_HOST} ^domena.pl(.*) [NC]
    RewriteRule ^(.*)$ http://www.domena.pl/$1 [R=301,L]
    

    Drugie rozwiązanie nie jest wcale sugerowane, ale czuję się zobowiązany, aby o nim napisać. Jest to tak zwane przekierowanie po ramce (które nie jest sugerowane z uwagi na problemy z pozycjonowaniem SEO). Przekierowanie po ramce można skonfigurować po przejściu do konfiguracji domeny i po zaznaczeniu opcji: "Włącz przekierowanie na IP/host/URL" i nastepnie wpisanie w polu poniżej dokładnego adresu do kreatora Click Web, np. "http://clickweb1112223.home.pl". Po zapisaniu zmian, cały ruch WWW w ramach domeny zostanie skierowany na Click Web (niestety po ramce, nie będzie poprawnie działać SEO), a poczta e-mail pozostanie na obecnym serwerze bez zmian.
     
    Ostatnia modyfikacja: 14 Styczeń 2017
  6. eksil

    eksil Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    4
    Docenione treści:
    0
    Dziękuję za odpowiedź
     
  7. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Musiałem zmodyfikować kod htaccess w poprzednim poście, bo podałem odwrotny. Możesz skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta i podać link do tego tematu. Powinno to przyśpieszyć realizację. Szczerze jednak polecam przeniesienie skrzynek e-mail z obecnego serwera na Click Web. Jeśli masz duzo skrzynek do przeniesienia to możesz skorzystać oferty przenosin wykonanych przez naszych administratorów (oferta tutaj: https://home.pl/uslugiit). Jeśli nie jest ich dużo, to możesz je przenieść samodzielnie, szczegółowe instrukcje jak to zrobić znajdziesz tutaj:
     
  8. dpsdebica

    dpsdebica Początkujący

    Wiadomości:
    6
    Docenione treści:
    0
    Witam
    Mam ten sam problem co kol. eksil. Mam kilka skrzynek na dotychczasowym serwerze i byłbym skłonny je przenieść na serwer Click Web, tylko czy po utworzeniu nowych skrzynek na Click Web adresy email będą takie same?, jeżeli serwer poczty wychodzącej będzie xyz@clickweb1718111.home.pl
    Proszę o wyjaśnienie.
     
  9. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    @dpsdebica jeśli utworzysz skrzynki e-mail (nazwa@twojadomena.pl) na usłudze Click Web i przypiszesz do usługi Click Web domenę (twojadomena.pl) to adresy e-mail pozostaną takie same jak na poprzednim serwerze. Po wysłaniu wiadomości e-mail na adres nazwa@twojadomena.pl, zostaną one skierowane na skrzynkę znajdującą się na usłudze Click Web.
     
    dpsdebica lubi to.
  10. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    @dpsdebica pamiętaj tylko, że skrzynka janek.kowalski@domena.pl na serwerze A i skrzynka janek.kowalski@domena.pl na serwerze B jest tym samym adresem poczty, ale są to dwa osobne konta. Jeśli więc przepniesz domenę z serwera A na B, to automatycznie adres ten będzie działał na serwerze B, być może z nowym hasłem.

    Wspomniałeś o serwerze poczty wychodzącej w postaci clickweb123456.home.pl - jeśli takie masz podane w programie pocztowym, trzeba będzie je zmienić na adresy nowego serwera.

    Rozwiązanie jest korzystne, aby się przenieść, zamiast utrzymywać dwa serwery, ale może to wymagać kilku operacji. są conajmniej 2 sposoby na przeniesienie poczty ze starego na nowe konto w tym samym adresie .
     
    dpsdebica lubi to.
  11. dpsdebica

    dpsdebica Początkujący

    Wiadomości:
    6
    Docenione treści:
    0
    Dziękuję za podpowiedzi ale nadal nie wszystko jest dla mnie jasne więc konkretnie zapytam:
    mam skrzynkę e-mail xxx@dpsdebica.pl i teraz muszę utworzyć skrzynkę na clikweb12345.home.pl o nazwie xxx@clikweb12345.home.pl na następnie przypisać domenę dpsdebica do usługi clikweb12345 czy tak ?
     
    Ostatnia modyfikacja: 11 Październik 2017
  12. dpsdebica

    dpsdebica Początkujący

    Wiadomości:
    6
    Docenione treści:
    0
    Dziękuję Panowie
    Jeszcze raz wczytałem się uważnie w Wasze podpowiedzi i zadziałało !
    Dziękuję!
     
  13. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    @dpsdebica super. Jak by coś było nie tak, daj znać. Wiadomości e-mail przeniosłeś sobie? Wszystko jest na swoim miejscu?
     
    dpsdebica lubi to.
  14. dpsdebica

    dpsdebica Początkujący

    Wiadomości:
    6
    Docenione treści:
    0
    Wszystko gra.
    Pozdrawiam!
     

Poleć forum znajomym