1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

PORADNIK Jak zaplanować publikowanie wpisów WordPress?

Dyskusja w 'Obsługa i konfiguracja CMS WordPress' rozpoczęta przez użytkownika Grzesiek, 14 Czerwiec 2021.

 1. Grzesiek

  Grzesiek Centrum Pomocy home.pl Administrator forum

  Wiadomości:
  3 660
  Docenione treści:
  333
  Dodawanie wpisów WordPress jest bardzo proste. Powinieneś także wiedzieć, że nie musisz publikować wpisów od razu. Możesz zaplanować ich publikację wg. własnego harmonogramu. W praktyce, możesz dziś utworzyć wiele wpisów i rozłożyć ich publikację na kolejne dni. Takie rozwiązanie przydaje się kiedy chcesz np. wyjechać albo wykorzystać godziny szczytu na stronie.

  Publikowanie wpisów WordPress natychmiast lub z przyszłą datą nie jest jednoznaczne z ich widocznością w wynikach wyszukiwania Google. Warto jednak zwrócić uwagę, że planowane wpisy dodawane są do mapy witryny .xml co oznacza, że Google uwzględni je podczas indeksowania mapy. Może to się okazać bardzo przydatnym rozwiązaniem, jeśli chcemy maksymalnie skrócić czas od opublikowania do pojawienia się wpisu w wynikach wyszukiwania.

  Warto dodać, że ten sam mechanizm publikowania wg. harmonogramu pozwala także na edycję daty publikacji wpisów, jeśli te zostały już wcześniej dodane.

  Więcej informacji na temat planowania publikacji wpisów dowiesz się z dedykowanego artykułu w Centrum Pomocy:

   

Poleć forum znajomym