1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Jak zmienić hasło do panelu Joomla???

Dyskusja w 'Hosting i domeny internetowe' rozpoczęta przez użytkownika koczyA, 19 Luty 2015.

  1. koczyA

    koczyA Zaglądacz

    Wiadomości:
    11
    Docenione treści:
    0
    Miło że uruchomiliście forum, może w ten sposób będzie łatwiej się do Was dodzwonić jak część klientów zacznie pisać tutaj. Przejdźmy do rzeczy, potrzebuję szybkiej porady, jak dostać się do panelu Joomla jeśli nie pamiętam hasła lub zostało przejęte. Być może to sprawka informatyka, chcę zobaczyć co tam się dzieje w ustawieniach.

    Dostanę szybką odpowiedź?
     
  2. Magdalenkaa

    Magdalenkaa Praktyk

    Wiadomości:
    30
    Docenione treści:
    6
    Zakładam że opcja przypomnienia/zmiany hasła nie działa?

    Ostatnio dzwoniłam w tej sprawie, sprawdź ten artykuł pomocy: https://pomoc.home.pl/baza-wiedzy/co-zrobic-jesli-nie-pamietam-hasla-do-zaplecza-joomla/

    Tylko przeczytaj go krok po kroku, to nie jest trudne, wykonasz wszystko z poziomu panelu administracyjnego o ile znasz inne hasła. W artykule jest ważna informacja, aby dostać do do bazy danych, gdzie nadasz nowe hasło dostępu, będziesz potrzebował połączenia FTP aby odczytać login i hasło. Jeśli zmienisz je w panelu, to zapewne wysypie CI się strona.

    W razie czego pytaj!
     
  3. koczyA

    koczyA Zaglądacz

    Wiadomości:
    11
    Docenione treści:
    0
    Aha. Czyli trochę więcej zabawy z tym będzie. Sprawdzę, dzięki za pomoc.

    Czy na infolinii zrobią to za mnie czy muszę to robić samemu?
     
  4. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    @koczyA : niestety nasze wsparcie nie obejmuje prac związanych z Twoimi plikami i aplikacjami na serwerze. Jeśli nie potrafisz samodzielnie wykonać zmiany hasła, możesz skorzystać z Profesjonalnych Usług IT, czyli dodatkowego wsparcia naszych administratorów.

    W przypadku chęci zmiany hasła dostępu do konta administratora w Joomla są dwie możliwości:
    Do operacji zmiany hasła w bazie danych MySQL, potrzebujesz nazwy bazy danych oraz hasła dostępu. Znajdziesz te dane w pliku konfiguracyjnym Joomla (configuration.php), który znajduje się w katalogu na serwerze FTP gdzie Joomla została zainstalowana. W pliku konfiguracyjnych configuration.php należy znaleźć poniższe pola $db oraz $password:

    [​IMG]

    Jak już poznasz nazwę bazy danych oraz hasło dostępu do tej bazy danych, możesz przejść do naszej instrukcji: https://pomoc.home.pl/baza-wiedzy/co-zrobic-jesli-nie-pamietam-hasla-do-zaplecza-joomla/

    Pamiętaj, że jeśli nie potrafisz samodzielnie wykonać zmiany hasła, możesz skorzystać z Profesjonalnych Usług IT, czyli dodatkowego (płatnego) wsparcia naszych administratorów.
     
    Ostatnia modyfikacja: 24 Luty 2015
    koczyA lubi to.
  5. Jephrey

    Jephrey Asystent Beta-tester

    Wiadomości:
    141
    Docenione treści:
    8
    koczyA chetnie Ci pomoge to jest 5 minut roboty ;) zainteresowany?odezwij sie na krzyszton@list.pl
     
    koczyA lubi to.
  6. koczyA

    koczyA Zaglądacz

    Wiadomości:
    11
    Docenione treści:
    0
    Sprawdzę co napisał @Mariusz bo dostęp do FTP już uzyskałem z pomocą infolinii, artykuł widziałem więc pozostaje mi poszukać pliku configuration.php
    zaraz siadam do tego. Skoro ktoś to wymyślił to musi być sposób żeby to przejść samemu :) dzięki za pomoc, wrócę tu jeszcze.
     
  7. Jephrey

    Jephrey Asystent Beta-tester

    Wiadomości:
    141
    Docenione treści:
    8
    musisz podlubac w bazie mysql 2 minuty roboty ;) dqne tak jak pisales masz w pliku
    wpisujesz sql.costam.home.pl nazwe uzytkownika haslo i brymmm :)
     

Poleć forum znajomym