1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Jeszcze raz o pop-up: Newsletter

Dyskusja w 'Sklep internetowy eSklep' rozpoczęta przez użytkownika E-tutorial, 25 Styczeń 2016.

  1. E-tutorial

    E-tutorial Zaglądacz

    Wiadomości:
    10
    Docenione treści:
    0
    Przeczytałam wszystkie tematy forum dotyczące pop-up, próbuję coś zrobić jednak chyba nieskutecznie, bo jedyne co uzyskałam to strona przesłonięta szarą zasłoną, gdy pojawia się na niej ktoś nowy. Usunęłam zatem wszystkie modyfikacje i proszę ponownie bardziej doświadczonych kolegów o podanie kodu (w wersji z cookies, aby zaproszenie pojawiało się raz) wraz z informacją gdzie go wkleić (mam bardzo małą wiedzę o kodzie). Korzystam z szablonu RWD - Clilckshop. Zależy mi na prostym okienku z informacją "Jeśli chcesz otrzymywać regularnie darmowe wzory oraz informacje o nowościach i promocjach - zaprenumeruj newsletter" oraz miejscem do wpisania adresu.

    Będę wdzięczna za pomoc, gdyż mimo obietnic na forum w szablonie oraz samym Click Shopie nic się w tym zakresie nie zmienia...
     
  2. Stau

    Stau Majster

    Wiadomości:
    340
    Docenione treści:
    98
    Rozwiązanie zostało podane tutaj:
    https://forum.home.pl/threads/strona-autoryzacji-18-lat.279/#post-3933
     
  3. E-tutorial

    E-tutorial Zaglądacz

    Wiadomości:
    10
    Docenione treści:
    0
    Chyba nie do końca, bo tamten wątek dotyczy stworzenia prostego wyskakującego okienka z hasłem "dozwolone od lat 18", który wchodzący po prostu zamyka. Mi chodzi o zapis do newslettera przez pop-up, a nie informację, że gdzieś tam można się zapisać. Przed zapytaniem przejrzałam wszystkie wątki, nie ma takiej informacji dla absolutnie początkujących jak jest np w tym artykule http://blog.szablonsklep.pl/shoper-5-newsletter-pop-up/ (rozwiązanie z tego artykułu u mnie nie działa, "szara zasłona" nie do przejścia tylko tworzy się na stronie.

    Może jednak home.pl pokusiłby się o poradnik lub rozszerzenie sklepu o taką funkcjonalność, podstawową jeśli chodzi o zwiekszanie sprzedaży, z tym chyba każdy się zgodzi.
     
  4. Stau

    Stau Majster

    Wiadomości:
    340
    Docenione treści:
    98
    Chyba jednak nie ;).

    Przeczytaj ostatni post w tamtym wątku. Stworzony został dokładnie zapis do newslettera.

     
  5. E-tutorial

    E-tutorial Zaglądacz

    Wiadomości:
    10
    Docenione treści:
    0
    Bardzo dziękuję za precyzyjne wskazanie. Ok, przeszłam wszystko krok po kroku i mam pop-up (można zobaczyć tu). Co prawda obrazka nie udało mi sie dać, ale ok, niech tak będzie. Po wpisaniu adresu email subskrybent dostaje wiadomość:
    "Połączenie nie jest prywatne.
    Hakerzy mogą próbować wykraść Twoje dane z e-tutorial.eu (np. hasła, wiadomości lub informacje o karcie kredytowej).
    NET::ERR_CERT_COMMON_NAME_INVALID
    itd.

    Można coś na to poradzić?
     
    Ostatnia modyfikacja: 25 Styczeń 2016
  6. Stau

    Stau Majster

    Wiadomości:
    340
    Docenione treści:
    98
    Hehe - właśnie testując przypadkowo się tam zapisałem ;). Możesz usunąć mnie z bazy :D. Działa dobrze :D. Otrzymałem od razu maila z potwierdzeniem.

    Uwagi mam trzy:

    1) Musisz całość nieco bardziej pociemnić (tło ramki).
    2) "Krzyżyk" w przypadku braku "chęci" zapisania powinien być nieco bardziej widoczny :).
    3) Co do "hakerów" ---> Twój link url zaczyna się od https - tutaj kluczowa jest ta literka "s" na końcu; usuń z hiperłącza i będzie dobrze :).
     
  7. E-tutorial

    E-tutorial Zaglądacz

    Wiadomości:
    10
    Docenione treści:
    0
    Dziękuję za pomoc. Usunięte z bazy.

    Niestety, z dalszej części niewiele nie rozumiem ;-) Jestem na tyle obeznana, żeby wkleić coś w odpowiednie miejsce i zmienić podstawowe parametry (kolor ramki), ale już nie na tyle żeby:
    - zmienić położenie krzyżyka (która to część kodu?)
    - czy 's' usunąć z linii

    <form action="https://e-tutorial.eu/pl/newsletter/sign" method="post" onsubmit="return Kasuj();"> ?
     
  8. Stau

    Stau Majster

    Wiadomości:
    340
    Docenione treści:
    98
    Tak - dokładnie tutaj :). Jedna literka i hakerzy się "odczepią" ;). Powinni :). Spróbuj i daj znać - będziemy dalej "poprawiać".
     
    Ostatnia modyfikacja: 25 Styczeń 2016
  9. E-tutorial

    E-tutorial Zaglądacz

    Wiadomości:
    10
    Docenione treści:
    0
    A położenie "krzyżyka"?

    I podpytam przy okazji, w którym miejscu jest kod, który odpowiada za wielkość czcionki w galerii produktów? Wybieram kategorię, pokazują mi się produkty w układzie ze zdjęciami i wszystko ok, tylko wielkość czcionki w tytule produktu jest za duża. Zmieniłabym, ale nie wiem gdzie.
     
    Ostatnia modyfikacja: 25 Styczeń 2016
  10. Stau

    Stau Majster

    Wiadomości:
    340
    Docenione treści:
    98
    A jakbyś chciała, aby to wyglądało???

    Powiększyć czy też gdzieś przesunąć??? Po prostu można z tym krzyżykiem zrobić wszystko - tylko musisz coś zadecydować ;).
     
  11. Stau

    Stau Majster

    Wiadomości:
    340
    Docenione treści:
    98
    Fragment kodu, który odpowiada za wielkość czcionki i inne elementy przy nazwie produktu znajdziesz tutaj:
    Kod:
    .products.viewphot .product .productname {
        font-size: 1.6em;
        margin-bottom: 0.5em;
        height: 1.95em;
    }
    Oczywiście - liczby zmieniasz wedle uznania i wstawiasz całość we "Własny styl CSS".
     
  12. E-tutorial

    E-tutorial Zaglądacz

    Wiadomości:
    10
    Docenione treści:
    0
    Bardzo dziękuję, analogicznie wydedukowałam sobie kod na zmniejszenie wielkości czcionki ceny, może komuś się przyda:

    .products.viewphot .product .price {
    font-size: 1.0em;
    margin-bottom: -1.5em;
    height: 3.0em;


    Co do "krzyżyka", wystarczyłoby gdyby był nieco odsuniety od brzegów ramki? Trochę większy? Na białym tle? O ile to nie za dużo :)
     
  13. Stau

    Stau Majster

    Wiadomości:
    340
    Docenione treści:
    98
    Spróbuj tak:
    Kod:
    #home a {
        color: #C94765;
        text-decoration: none;
        background-color: white;
        font-size: 15px;
        padding: 3px;
        float: right;
    }
    Manipulacja wartościami pozwoli m.in. "oddalić" od narożnika i powiększyć "krzyżyk".
     
    Ostatnia modyfikacja: 25 Styczeń 2016

Poleć forum znajomym