1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Joomla 3.6.3 wydany ale....

Dyskusja w 'WordPress, Joomla!, PHP, HTML, CSS' rozpoczęta przez użytkownika jedrus, 21 Październik 2016.

  1. jedrus

    jedrus Bystrzak

    Wiadomości:
    60
    Docenione treści:
    11
    .... po zainstalowaniu danych przykładowych podczas instalacji i nadpisaniu własnymi wyświetlają się tylko art. wyróżnione (startowe) natomiast po kliknięciu w menu na inne pozycje wyświetla się:]
    ******
    404 - Kategorii nie znaleziono
    Możliwe, że nie możesz zobaczyć tej strony, ponieważ

    1. Użyta zakładka jest nieaktualna
    2. Twoja wyszukiwarka nie odświeżyła jeszcze mapy naszej witryny
    3. Adres został wpisany z błędem
    4. Nie masz uprawnień do obejrzenia tej strony
    5. Joomla nie może zlokalizować wskazanego zasobu.
    6. Wystąpił błąd podczas wykonywania powierzonego zadania.
    Spróbuj jednej z następujących stron: Strona startowa
    Jeśli problem się powtarza, skontaktuj się z administratorem witryny..
    Kategorii nie znaleziono
    ********
    Ścieżki i alianse do własnych potrzeb zostały poprawione na właściwe, kilka razy tworzyłem menu od nowa i to samo. Jest to świeżynka wydana ze 3 dni temu i na razie w sieci ciiiiisza ad. Joomla 3.6.3. Po każdej instalacji zamieniam htacces na .htacces i to chyba nie to. Plik php.ini też dodany bo inaczej nie ruszy instalacja i nie wiem gdzie tkwi błąd. Ktoś się już bawił tym CMSem ...???
     
  2. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    no ok, a jakie masz linki (bez domeny) po kliknięciu w kategorię?
     
  3. jedrus

    jedrus Bystrzak

    Wiadomości:
    60
    Docenione treści:
    11
    O to chodziło..??
    z www
    ..../index.php/aktualnosci
    ..../index.php/publikacjie
    i z panelu
    ..../administrator/index.php?option=com_categories&view=category&layout=edit&id=80&extension=com_content
    .../administrator/index.php?option=com_categories&view=category&layout=edit&id=81&extension=com_content

    ID kategorii się zgadzają
     
  4. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Wydaje mi się że jest OK teraz a sam problem leżał po stronie .htaccess, chyba, że dokonałeś @jedrus jeszcze jakieś zmiany. Zmiana htaccess.txt na .htaccess i widzę że serwis działa. Rzuć okiem i potwierdź.
     
  5. jedrus

    jedrus Bystrzak

    Wiadomości:
    60
    Docenione treści:
    11
    @Grzesiek - działa ale dopiero po wyłączeniu "proste adresy". Żeby działało z włączonymi prostymi adresami trzeba chyba pogrzebać w .htacces. Ktos ma skrypcik do .htacces...??
    Htacces tylko zamieniłem na .htacces i na razie nic tam nie grzebałem
     
    Ostatnia modyfikacja: 21 Październik 2016
  6. jedrus

    jedrus Bystrzak

    Wiadomości:
    60
    Docenione treści:
    11
    Z adminem home.pl trochę pokombinowaliśmy z .htacces ale bez rezultatu. Dopiero po kombinacjach w opcjach dla wyszukiwarek drgnęło.
    Zaznaczyłem "Proste adresy" na TAK oraz "Zastosuj z przepisywaniem URL" też na TAK i hula. Temat można zamknąć bo chyba nic się już nie posypie. :)
     
    tomste lubi to.
  7. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    @jedrus zgadza się, powinieneś włączyć dwie opcje: "Proste adresy" oraz "Zastosuj z przepisywaniem URL". Po włączeniu tych dwóch opcji należy zmienić nazwę pliku "htaccess.txt" na ".htaccess". Wtedy adresy stron w Joomla powinny poprawnie się wyświetlać. Ustawiam temat jako rozwiązany.
     
    tomste lubi to.
  8. jedrus

    jedrus Bystrzak

    Wiadomości:
    60
    Docenione treści:
    11
    @Mariusz, mała rzecz a cieszy. Trenowałem to kilka lat temu na niższych v. Joomla a teraz, jak migruję wszystko do J 3.6.3 ciężko odświeżyć pamięć :) Widzę że wątek ktoś oflagował jak rozwiązany dlatego to samo trzeba zrobić z wątkiem (moim) o migracji z J 1,5 do J 3. Sprawa zakończona ale gdyby ktoś chciał migrować to służę.
     
    Mariusz lubi to.

Poleć forum znajomym