1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

Kafelki podkategorii na górze strony - jak to zrobić?

Dyskusja w 'Zmiana wyglądu sklepu i edycja zaawansowana' rozpoczęta przez użytkownika Pykon, 15 Wrzesień 2015.

  1. Pykon

    Pykon Praktyk

    Wiadomości:
    34
    Docenione treści:
    5
    Witam serdecznie,

    niedawno trafiłem na sklep zrobiony na CMS Shoper, który ma absolutnie genialną funkcję wyświetlania podkategorii na górze strony. Wejdźcie sobie tutaj i kliknijcie dowolną kategorię, a na górze strony pokażą się jej podkategorie:

    http://mezoko.com/index.html

    Dlaczego to takie ważne? Obecnie w Click Shopie obsługa drzewa kategorii nie jest oprogramowana asynchronicznie (AJAX) i po każdym kliknięciu w kategorię, internauta przenoszony jest na górę nowej strony. To bardzo nieergonomiczne, bo żeby zagłębić się w kilka podkategorii, trzeba za każdym razem przewijać stronę daleko w dół i poszukiwać tego elementu menu, który się rozwinął. Jak rozmawiam z klientami, którym mówię, jak to na żywo zrobić, żeby gdzieś weszli na stronie, to są zwykle zdezorientowani. "Kliknąłem w kategorię i wyrzuciło mnie na górę strony, nie widzę podkategorii".

    Rozwiązanie z Shopera z powyższego linku rozwiązuje znakomicie ten problem.

    Da się to zrobić w Click Shopie?

    Michał
     
  2. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Tak. Jeśli autor skórki nie ingerował zbyt mocno w jej kod, to możesz to zrobić tak:
    Asortyment --> Kategorie ( jeśli mają być spersonalizowane dla poszczególnych kategorii) lub Konfiguracja --> Wygląd --> Aktywny styl graficzny --> Moduły --> Wstaw moduł (jeśli chcesz mieć takie same kafelki na każdej stronie).

    Cała rzecz polega na tym, że czy to w module, czy w opisie kategorii możesz używać języka HTML. To co widzisz na w/w stronie to jest nic innego jak wstawione obrazki, które są linkami do podkategorii.

    Jak będziesz poruszał się po swojej stronie, zobaczysz, że każda kategoria i podkategoria ma swoje adresy URL (pasek adresów w przeglądarce). Wstawiasz obrazy do opisu, zaznaczasz je pojedynczo, klikasz Utwórz hiperłącze i wstawiasz adres na który dany obrazek ma kierować. W ten sposób tworzysz obrazkowe hiperłącza.

    Pozostaje tylko pobawić się html, np. tabela bez ramek, wstawić obrazy i to wszystko.

    Pytaj dalej jak coś!
     
  3. Pykon

    Pykon Praktyk

    Wiadomości:
    34
    Docenione treści:
    5
    Na Twoje rozwiązanie z zaimplementowaniem tego na każdej kategorii ręcznie wpadłem już wcześniej, jednak obawiam się, że w Shoperze może to być rozwiązanie automatyczne, bo o takie mi chodzi. Mamy pewnie z setkę kategorii/podkategorii i gdyby robić to ręcznie to czeka nas mrówcza praca. A może by tak zaprogramować na stałe w mechanikę Click Shopa taką opcję pokazywania podkategorii?

    Tak czy inaczej, przymierzę się do wrzucenia tabelki HTML w opisy kategorii. Potrwa to pewnie długo.

    I w porównaniu z rozwiązaniem automatycznym nie przyniesie żadnych korzyści.

    To tak jakby liczyć wielką tabelę ręcznie zamiast w Excelu.

    Będę walczył ręcznie, chociaż to szalony pomysł :)

    A w zasadzie już walczę - i już trafiłem na górę. Po utworzeniu tabeli w opisie kategorii - w dowolnym rozmiarze - zawsze jest ona węższa o kilkadziesiąt pikseli od innych modułów środkowej kolumny. Gdzieś jest zaimplementowane odpychanie szersze niż w przypadku innych modułów kolumny środkowej, ale nie wiem, gdzie - tabela w środkowej kolumnie bardziej odpycha moduły bocznych kolumn, niż inne moduły środkowej kolumny.

    Gdyby ktoś wiedział, jak to obejść - będzie super. Parametry obiektu tabeli margin-left i margin-right ustawione są domyślnie na 'auto' i zmienianie ich niczego nie zmienia. Nie wiem też, czy ma sens wpisywanie szerokości poszczególnych komórek tabeli, skoro globalna szerokość tabeli i tak ma wyższy priorytet i dzieli tabelę po równo między komórkami. Np. jeżeli tabela ma szerokość 500 i 4 kolumny, to w szerokość komórek można wpisać cokolwiek - 50, 100 - i tabela nadal wygląda tak samo.

    Zdaje się, że bez dłubaniny metodą prób się nie obejdzie. Gdyby ktoś miał już to za sobą - niech pokaże mi drogę :)

    Michał
     
  4. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    w tym shopperze wygląda to właśnie tak jak Grzesiek napisał na zwykły kod html wnioskuję to z tego, że jest to tabela, a standardowo wszystko opiera się w sklepie o css. Automatem nawet ciężko by było to zrobić ponieważ kategorie same z siebie nie mają dodanych grafik. Teoretycznie byłbyś w stanie zrobić listę podkategorii przez edycję zaawansowaną jednak nie przyniesie to oczekiwanego efektu.
     
  5. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Może poza tabelą, stworzył własny styl CSS dla niej i że tak powiem inaczej się to zaimplementowało niż zwykłym html wstawionym w opis. Z tego co wiem automatyzacji na coś takiego Shoper nie ma, my także. Pewnie gdyby poszukać, znalazły by się w sieci jakieś płatne dodatki do Shopera.

    W tym wątku masz kod na responsywną tabelę, przyda się jeśli korzystasz ze skórki RWD.
    W tym wątku poruszaliśmy temat responsywnej grafiki.

    A tu przykład na szybko z zastosowaniem zwykłej tabeli:

    https://myclick.home.pl/pl/c/Delikatesy/19
     
  6. Pykon

    Pykon Praktyk

    Wiadomości:
    34
    Docenione treści:
    5
    Z tego co wiem obecna skórka jakiej używamy nie jest responsywna, strona korzysta ze standardowego mechanizmu click shopa, generującego odrębną stronę w wersji mobilnej. Mam nadzieję że tam zwykła statyczna tabelka da sobie radę.

    Dziękuję serdecznie za wskazówki, niedługo nasz sklep bardzo zyska na ergonomii obsługi dzięki temu o czym tutaj piszemy.

    Michał
     
  7. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Jeśli będziesz miał kolejne pytania pisz tutaj. Oczywiście w kwestiach wymagających autoryzacji, zgłoszenia ewidentnych problemów, np. w działaniu usługi, polecamy bezpośrednio kontakt z BOK. Jednak my jak i inni użytkownicy, na pewno chętnie wskażemy niestandardowe rozwiązania.
     

Poleć forum znajomym