1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

W TRAKCIE Kasowanie kont email w Panelu home.pl

Dyskusja w 'Hosting i domeny internetowe' rozpoczęta przez użytkownika LorK, 13 Sierpień 2016.

  1. LorK

    LorK Przyjaciel forum Beta-tester

    Wiadomości:
    1 064
    Docenione treści:
    96
    Witam,

    dziś kasowałem kilka kont email i zauważyłem, że opcja "Usuń konto" pojawia się tylko na liście usług (jako "szybka opcja"): [​IMG]


    a nie ma jej w widoku z "konfiguracją konta":
    [​IMG]


    PS. zdjęcia brałem ze stron pomocy home.pl więc proszę się nie sugerować zaznaczeniami. Zdjęcia umieściłem tylko po to by było wiadomo o którym widoku myśli autor posta ;)
     
  2. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Pierwszy screen pokazuje w zasadzie pierwszą metodę, czyli w sekcji Usługi rozwijasz listę usług serwera i tam pojawia się konto. Klikając w jego nazwę, pojawia się przycisk Konfiguracja usługi a pod nim także czerwone kółko z X, które umożliwi skasowanie konta.

    Druga metoda to przejście głębiej a więc z sekcji Usługi do usługi serwera i tu dopiero do Skrzynek e-mail (czyli listy tylko z kontami e-mail). Analogicznie możesz kliknąć w nazwę konta i skorzystać z przycisku Usuń albo zaznaczyć "ptaszkiem" kilka kont i kliknąć Usuń które widać na pasku nawigacji.

    Czyli w sumie trzy sposoby. Natomiast w samym panelu konta e-mail, screen drugi, takiego przycisku nie ma. Zapewne tak to ktoś rozplanował aby uniknąć np. ryzyka związanego z uruchomieniem panelu w 2 kartach i przypadkowemu usunięciu nie tego konta.

    Rozumiem, że zgłaszasz potrzebę posiadania dodatkowego przycisku po wejściu w ustawienia danego konta?

    Zgłoszę, ale pierwszy raz spotykam się aby ktoś o to pytał :)
     
  3. LorK

    LorK Przyjaciel forum Beta-tester

    Wiadomości:
    1 064
    Docenione treści:
    96
    Z pierwszej opcji korzystam najczęściej ale przyznam się szczerze, że zawsze mam obawę, iż nie kasuję tego konta o którym myślę :)

    Z metody drugiej i trzeciej nie korzystam - bo jakoś tak na około to jest :)

    Chyba fajnie by było mieć taką opcję widoku, gdzie mam w zasadzie wszystkie opcje dotyczące ustawień konta.

    Nie wiem jak inni ale w sumie kasowanie kont to nie jest opcja z której korzysta się raczej sporadycznie więc... nie nalegam bardzo mocno na to :)
     
  4. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Ok. Poszło do weryfikacji.
     
  5. LorK

    LorK Przyjaciel forum Beta-tester

    Wiadomości:
    1 064
    Docenione treści:
    96
    takie ogólne określenie śmietnika, miejsca na głupie pomysły? ;)
     
  6. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Od strony UX w przypadku tak dużej ilości klientów jak ma home.pl, bardziej bezpieczne jest umieszczenie funkcji usunięcia trochę "głębiej" (edit: miałem na myśli: po wykonaniu akcji, w tym przypadku kliknięcie na nazwie skrzynki: kowalski@twojadomena.pl). Próbowaliśmy w ten sposób uniknąć przypadkowego kasowania skrzynek (które i tak się zdarzają). Można to określić w ten sposób, że funkcja usuwania wszelkich kont znajduje się trochę "głębiej", bo user kierujący się do funkcji usuwania - jest najprawdopodobniej pewny realizacji tej operacji.
     
  7. LorK

    LorK Przyjaciel forum Beta-tester

    Wiadomości:
    1 064
    Docenione treści:
    96
    @Mariusz to skoro bezpieczniej jest gdy kasowanie jest głębiej, to może usunąć przycisk z menu "na skróty" (opcja pierwsza)?
     
  8. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    :) Teraz to już wszystko zakręciliśmy. Może w skrócie: kasowanie odbywa się z poziomu "managera" skrzynek i tu autor przewidział dwa przyciski, w zależności czy kasujesz jedno konto czy wiele kont. Czyli to co pisałem wyżej. Co do braku przycisku głębiej czyli w ustawieniach, możemy jedynie gdybać czemu go tam nie ma, ale jak wspomniałem, sam nigdy na to nie zwróciłem uwagi, być może dlatego, że chcąc się czegoś pozbyć, nie mam powodu aby do tego zaglądać (w przypadku skrzynek zajętość i aktywność wyświetlana jest na liście kont, więc wiadomo wszystko o niej). Zmiany w tym zakresie nie są przewidziane, podobnie jak kasowanie przycisków, gdyż sam panel działa zbyt długo w takiej postaci, a ten temat nawet nie był nigdy zgłaszany. Na pewno przypadkowo nic nie skasujesz, bo i tak system poprosi o potwierdzenie operacji (a warto o tym pamiętać np. jak kasujesz aliasy, aby przypadkiem nie zaznaczyć całego konta i aliasów), ale i tu nawet gdyby to szybko idzie odzyskać zawartość (zwykle do 4h od skasowania możesz od nowa utworzyć skrzynkę i wszystko wróci na swoje miejsce - musi być ta sama nazwa) a jak nie wróci, to backup.
     
  9. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Bardzo źle to opisałem (pozwoliłem sobie minimalnie zmodyfikować swój poprzedni post). Uroki odpisywania późnymi wieczorami :p

    Miałem na myśli tyle, że funkcja usunięcia skrzynki jest dostępna po kliknięciu na skrzynkę (użytkownik musi kliknąć w nazwę skrzynki, np. kowalski@twojadomena.pl, aby następnie wybrać funkcję usuń). W przypadku, jeśli użytkownik zagubi się przypadkiem w Panelu home.pl w ustawieniach skrzynki, może on nie wiedzieć, że właśnie usuwa skrzynkę. Uważam, że obecnie jest to dobrze rozwiązane, bo podpowiadamy w pewien sposób co usuwamy.
     
    Grzesiek lubi to.
  10. LorK

    LorK Przyjaciel forum Beta-tester

    Wiadomości:
    1 064
    Docenione treści:
    96

Poleć forum znajomym