1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

Konfiguracja kilka domen i clickweb

Dyskusja w 'Domeny' rozpoczęta przez użytkownika anhem, 13 Listopad 2015.

  1. anhem

    anhem Bywalec

    Wiadomości:
    15
    Docenione treści:
    0
    witam
    Mam kilka domen w home.pl i wykupioną usługę cklickweb.....usługa clickweb działa tylko na jednej domenie...czy mogę tę usługę przekierować na pozostałem domeny?
     
  2. Stau

    Stau Majster

    Wiadomości:
    340
    Docenione treści:
    98
  3. anhem

    anhem Bywalec

    Wiadomości:
    15
    Docenione treści:
    0
  4. Stau

    Stau Majster

    Wiadomości:
    340
    Docenione treści:
    98
    Możesz wybrać "preferowaną" domenę:
    https://forum.home.pl/threads/ustawienie-maskowania-domeny-adresu-www.247/

    ClickWeb daje możliwość utworzenia JEDNEJ strony. Jeśli dokonujesz zmian na witrynie z poziomu kreatora - finalny efekt będzie widoczny na wszystkich domenach powiązanych z kreatorem. Innymi słowy Twoja strona jest widoczna np. pod 5 domenami w takiej samej postaci.
     
  5. anhem

    anhem Bywalec

    Wiadomości:
    15
    Docenione treści:
    0
    hmm...ja właśnie chciałem utworzyć kolejną stronę ,,,,zupełnie inną na nowej domenie
     
  6. Stau

    Stau Majster

    Wiadomości:
    340
    Docenione treści:
    98
    Niestety - w takiej sytuacji trzeba by było zakupić kolejną usługę ClickWeb. Raz jeszcze dla potomnych podkreślę - jeden ClickWeb = jedna strona.
     
  7. anhem

    anhem Bywalec

    Wiadomości:
    15
    Docenione treści:
    0
    ok ...mam w związku z tym pytanie jak wrzucić na serwer system CMS ?
     
  8. Stau

    Stau Majster

    Wiadomości:
    340
    Docenione treści:
    98
  9. anhem

    anhem Bywalec

    Wiadomości:
    15
    Docenione treści:
    0
    ok wgrałem wordpressa....ale mam tez pytanie jeszcze odnośnie clickweb`a.....mam utworzoną stroną przez clickweba na domenie....czy jeżeli utworzę w tej domenie subdomenę to będę mógł na nią wgrać coś poprzez autoinstalatora? no forum php?
     
  10. Stau

    Stau Majster

    Wiadomości:
    340
    Docenione treści:
    98
    Tak - subdomena jest "niezależna" - możesz ją powiązać z hostingiem, gdzie będzie postawiony skrypt phpBB. Subdomena wyświetli wówczas forum, a domena główna stronę wykonaną w kreatorze ClickWeb.
     
  11. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    @anhem Dodając nową subdomenę w panelu administracyjnym home.pl, pojawi się pole odpowiedzialne za podanie nazwy serwera i hasła do niego.
    Utworzona subodomena będzie widoczna zarówno na liście subdomen (ustawienia domeny) jak i po kliknięciu na + przy nazwie serwera do którego została podłączona (panel home.pl --> sekcja Usługi).

    Domena nie koliduje z subdomeną, ale warto pamiętać, że co bardziej ciekawscy mogą próbować po nazwie subdomeny, sprawdzić też zawartość widoczną pod domeną, więc zadbaj o to aby pod obydwoma adresami utworzyć stronę lub przekierowanie.
     

Poleć forum znajomym