1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Kilka drobnych zmian w moim sklepie

Dyskusja w 'Sklep internetowy eSklep' rozpoczęta przez użytkownika likocki.pl, 11 Wrzesień 2017.

  1. likocki.pl

    likocki.pl Początkujący

    Wiadomości:
    9
    Docenione treści:
    0
    Witajcie,
    chciałbym dokonać kilku drobnych zmian w moim sklepie.

    1. W koszyku (tym obok wyszukiwarki) chciałbym umieścić informację ile jeszcze brakuje zł do darmowej wysyłki. Przykład jaki znalazłem w innym sklepie: http://wist24.pl/

    2. Na górnej belce mam informacje: adres e-mail, telefon po lewej stronie belki i zaloguj się, zarejestruj się po prawej stronie. Ale jest to zrobione bardzo prowizorycznie. Nie mogłem rozgryźć jak to zrobić. Próbowałem użyć styli padding i text-align, ale nic to nie zmieniło. Ostatecznie dodałem do kodu, między grupami, które chciałbym rozdzielić kod:


    Kod:
    <li style="width:42%;">
        <br>
    </li>


    i to daje efekt taki jaki jest, przy normalnym ekranie działa ok. Jak się sklep na telefonie odpali, odziwo efekt jest dla mnie jak najbardziej OK (chociaż jest to wynik przypadku, po prostu napisy zaloguj się i zarejestruj się zjechały niżej na białe tło i ich nie widać :D). Problem się uwidacznia jeżeli na komputerze zaczniemy zmniejszać okno. Wtedy napisy nie trzymają się prawej krawędzi, tylko najpierw jeden napis znika, a potem oba przeskakują do następnej linii. Czy jest jakieś polecenie, które w łatwy sposób przyklei e-mail i telefon do lewej, a zarejestruj się i zaloguj po prawej stronie?

    3. Da się zrobić zamiast linków Zarejstruj się i zaloguj się menu rozwijane o nazwie Strefa Klienta? Wyglądałoby to tak, że po najechaniu myszki rozwija się menu z opcją rejestracji i logowania.

    4. Jak mogę zmienić to, by po zalogowaniu witał mnie napis "Witaj, [imię]", a nie jak jest teraz "Witaj [Imię] [nazwisko]"?

    Z góry dziękuję za podpowiedzi!
     
  2. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Pomocny będzie ten artykuł: https://pomoc.home.pl/baza-wiedzy/wprowadzenie-do-edycji-zaawansowanej-skorki-sklepu-internetowego

    Przykładowo w skepie, w ustawieniach wyglądu jest moduł Darmowa dostawa, który wyświetla ile zostało do darmowej wysyłki. Można by przenieść kod modułu w inne miejsce, wstawiając w pliku .tpl, np. dla strony głównej / index.

    Co do pkt. 3 - @TheL robiłeś najwięcej z paskiem nawigacji, może jakieś pomysły jak to ukryć w menu? W mojej ocenie to jest rozbudowana modyfikacja i warto być może było by skorzystać z pomocy agencji interaktywnej. Z drugiej strony pytanie czy robiłeś jakąś analizę UX aby określić cz yto w ogóle jest komuś potrzebne?

    Co do 4. Ustawienia językowe --> polski --> i po lewej frazy. Zacznij z tego miejsca.
     
  3. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    @likocki.pl czy udało CI się wprowadzić wszystkie zmiany?
     

Poleć forum znajomym