1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ODRZUCONE Kolejność usług

Dyskusja w 'Sugestie i zgłoszenia' rozpoczęta przez użytkownika Mruczek, 28 Lipiec 2017.

  1. Mruczek

    Mruczek Zaglądacz

    Wiadomości:
    12
    Docenione treści:
    3
    Zauważyłem też pewien dziwny problem. Dziwny, bo nie wiem od czego jest zależny i nie zawsze jest powtarzalny.

    Otóż na liście serwerów www mam hosting i pocztę. Zdarza się (i to dość często), że usługi są zamieniane miejscami, to znaczy raz pierwszy jest hosting, a raz poczta. Bywa to bardzo mylące.

    Zamianę powoduje na przykład wybór "Konto", a potem znów "Usługi WWW" z lewego panelu. Choć nie zawsze się zamieniają. Czasem też zamiana następuje po wejściu w szczegóły usługi i potem znów wybraniu listy usług WWW.
     

    Załączone pliki:

    • home03.jpg
      home03.jpg
      Rozmiar pliku:
      100,1 KB
      Wyświetleń:
      435
    • home04.jpg
      home04.jpg
      Rozmiar pliku:
      58,2 KB
      Wyświetleń:
      450
  2. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    @Mruczek dziękuję za informacje. Wystawiłem zgłoszenie do naszego zespołu w celu weryfikacji (numer sprawy: QABETA-720). Wrócę tutaj do tematu na forum, gdy uzyskam informacje zwrotne.
     
  3. kcieslak

    kcieslak Artysta

    Wiadomości:
    278
    Docenione treści:
    67
    Usługi (prawdopodobnie) ustalają się w kolejności zmian konfiguracji. Na początku jest to denerwujące ale da się przyzwyczaić (chodzi pewnie o to, że jak dokupimy np 10 serwer i z niego będziemy często korzystać, żeby nie był zawsze na 10 miejscu ale przeszedł na 1).
    Właściwie w tym miejscu proponuje dodanie "priorytetów" do serwerów gdzie np można by było określać kolejność wyświetlania.
     
  4. Mruczek

    Mruczek Zaglądacz

    Wiadomości:
    12
    Docenione treści:
    3
    Albo po prostu ręczne przestawianie "klocków". Każdy sobie ułoży usługi po swojemu i tak będzie miał zapisane.
     
  5. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    @Mruczek @kcieslak dziękuję za informacje oraz kolejne sugestie. Dodałem je do utworzonego już wcześniej zgłoszenia o numerze: QABETA-720.
    [​IMG]
     
  6. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    W ramach zgłoszenia QABETA-720 obecnie nie obserwujemy tego typu sytuacji, jeżeli to "przesuwanie" nadal jest widoczne u użytkownika proszę o wiadomość prywatną w celu weryfikacji (wraz z ID konta klienta).
     
  7. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Otrzymałem informacje, że wskazana zamiana kolejności może występować i jest to taki "feature", na który użytkownik nie ma wpływu jak pozycje zostaną posortowane. W chwili obecnej do szybszego orientowania się, który serwer chcemy wybrać można skorzystać z funkcji dodawania komentarzy do usług (Usługi WWW -> kliknięcie na kafelek danego serwera -> Akcje (obok opcji "Preferencje) -> Zmień komentarz).

    Ustawiony komentarz będzie widoczny na kafelku danego serwera w sekcji "Usługi WWW" , można tam sobie wpisać cokolwiek, np. jakie strony tam są trzymane, który to serwer w kolejności itd.

    W chwili obecnej zgłoszenie zostało odrzucone, ale będziemy mieli je na uwadze przy kolejnych zmianach w panelu.
     

Poleć forum znajomym