1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ODRZUCONE Konfiguracja aplikacji webowej w oddzielnym katalogu

Dyskusja w 'WordPress, Joomla!, PHP, HTML, CSS' rozpoczęta przez użytkownika LorK, 17 Marzec 2017.

  1. LorK

    LorK Przyjaciel forum Beta-tester

    Wiadomości:
    1 064
    Docenione treści:
    96
    Pytanie brzmi, czy jest możliwość, skonfigurowanie aplikacji w oparciu o jakiś framework (symfony, yii2, laravel), tak, aby wszystkie requesty z roota lądowały w /web/, a aplikacja miała dostęp do całości /

    Serwis będzie działał na serwerze współdzielonym, na których jest więcej serwisów.

    Problem wynika z tego, że nie możemy (nie chcemy), by dany host miał dostęp do wyższych katologów (całego roota), więc nie możemy dać jaila na /web. Tym samym musimy ładować vendora i resztę rzeczy.

    W katalogu /web natomiast zostają wszelkie frontendowe rzeczy. Mam nadzieję, że jest to zrozumiałe co mam na myśli i że dział jest poprawny.
     
  2. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Hmmm, aplikacja ma miec dostep do roota ale host nie? z jednej aplikacji chcesz serwować różne serwisy?
     
  3. LorK

    LorK Przyjaciel forum Beta-tester

    Wiadomości:
    1 064
    Docenione treści:
    96
    Aplikacja ma miec dostęp do "własnego" roota. Host ma mieć dostęp jedynie do assetów z /web/.

    Pełen root:
    Kod:
    public_html/
    
            -- aplikacjaA/
    
            -- aplikacjaB/
    
            -- aplikacjaC/
    
                -- src/
    
                -- web/
    
                    -- index.php
    
                    -- assets/
    
                -- vendor/
    
    Host z aplikacji C ma mieć dostęp jedynie do public_html/aplikacjaC/web/, a public_html/aplikacjaC/web/index.php musi mieć dostęp do ../vendor/. Cała aplikacjaC nie może wyjść poza katalog z aplikacją C, np. nie może widzieć plików i katalogów z public_html/aplikacjaB/. Czyli jak zrobie w a public_html/aplikacjaC/web/index.php glob('/'), pokaże mi /src, /web oraz /vendor, a nie /public_html

    Yii2, Symfony3, Laravel
     
  4. LorK

    LorK Przyjaciel forum Beta-tester

    Wiadomości:
    1 064
    Docenione treści:
    96
    da się taką magię?
     
  5. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    QA-38680 wracam z pytaniem do osób zainteresowanych, odezwę się jak coś się dowiem bo ja w tym zakresie niewiele Ci pomogę.
     
  6. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    W ramach zgloszenia QA-38680 otrzymałem informacje, że w przypadku hostingu współdzielonego nie ma takiej możliwości, możemy tylko zaprosić na dedyka i skonfigurowanie uprawnień do odpowiednich katalogów per użytkownik. Ustawiam temat jako odrzucony, bo w sumie nie rozwiążemy go na hostingu współdzielonym.
     

Poleć forum znajomym