1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Konfiguracja dostaw w sklepie Click Shop

Dyskusja w 'Sklep internetowy eSklep' rozpoczęta przez użytkownika British, 1 Czerwiec 2016.

  1. British

    British Bywalec

    Wiadomości:
    17
    Docenione treści:
    2
    Witam, czy możliwa jest konfiguracja opcji dostaw gdzie oprócz wagi produktu można też wziąć pod uwagę inne parametry, jak objętość produktu, itp? Pytamy ponieważ wprowadzamy nową formę przesyłki dla małych wielkościowo oraz wagowo produktów i nie wiemy jak skonfigurować usługę tak aby w określonej wielkości pudełku system pozwolił na dodanie rzeczywistej ilości produktów które się zmieszczą, a mogą sie zmieścić wagowo ale objętość różnych produktów może być inna. Dziękujemy za informacje oraz sugestie.
     
  2. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Nie, wymiary nie są brane pod uwagę przy definiowaniu dostawy, chociaż na karcie produktu w sekcji Dostawa, jest możliwość podania wymiarów produktu (X,Y,Z), jednak są one uwzględniane tylko np. przez wybranych dostawców. W samym sklepie nie pełnią żadnej znaczącej roli.

    Rozwiązaniem jest tak jak wspomniałeś uzależnienie przesyłki od wagi (lub ilości i ceny) a także uwzględnienie tzw. gabarytów.

    O gabarytach pisaliśmy już kilka razy na forum. Gabaryt to taki pośrednik, pomiędzy produktem a dostawą. Dzięki niemu możesz dodatkowo mnożyć formy dostawy, ograniczać je i przypisywać do konkretnych produktów (pamiętając że każdą formę dostawy możesz wprowadzić kilka razy w sklepie, zmieniając jej konfigurację). W ten sposób klient dokonując zakupu ostatecznie w koszyku zobaczy tylko te formy dostawy które są dla niego dostępne przy takich produktach.

    Przykładowo, nadajesz telewizorowi gabaryt X (dowolna nazwa) i w wybranych formach dostawy możesz zdefiniować, że obsługują one produkty mające taki gabaryt. Można oczywiście łączyć produkty w koszyku, takie co mają i nie mają gabarytu i dla nich definiować jeszcze inne formy dostawy.

    Jeśli będziesz miał z tym problem, daj znać. Lubuję się w gabarytach i wariantach więc chętnie coś doradzę.
    Obawiam się jednak że trzeba będzie kombinować, a to o czym piszesz, jest grą niewartą świeczki aby tak mocno rozbudowywać system dostawy.

    Możesz np. zrobić forma dostawy: mała paczka i ustalić jej że obsługuje gabaryt A. Gabaryt A nadasz małym produktom i ograniczysz formę dostawy np. do 10 sztuk. Potem dodasz formę dostawy średnie i gabaryt B, potem dodasz formę MIX i połączysz A i B itd. tego może być naprawdę sporo, dlatego warto by było to rozpisać.
     
  3. British

    British Bywalec

    Wiadomości:
    17
    Docenione treści:
    2
    witaj, dziekuję za szybką i dogłębną odpowiedź. Moja koleżanka Ania zapewne skontaktuje się z Tobą w celu dalszej konsultacji po zapoznaniu się z Twoimi sugestiami. Pozdrawiam, Paul
     
  4. British

    British Bywalec

    Wiadomości:
    17
    Docenione treści:
    2
    Witam, zapoznałam się z twoimi sugestiami i trochę testuję, niestety zatrzymałam się na ograniczeniu liczby sztuk w paczce. Jak rozumiem muszę wejść w koszty dostawy i tam wybrać koszt zależny od ilości produktów. Kiedy jednak wybieram przykładowo cenę do dwóch produktów to system automatycznie wprowadza mi następną wartość powyżej dwóch produktów, a ja więcej nie chcę. Czy to ustawia się jeszcze gdzieś indziej?
     
  5. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    System zawsze będzie dodawał wartość powyżej X, aby wykluczyć opcję w której klient nic nie będzie miał do wyboru. Jeśli operujesz dostawą np. do 2 produktów, to powyżej 2 ustaw np. jakąś cenę ekstra.

    W kolejnym kroku będzie zapewne konfigurowała inne formy przesyłki, np. niezależne od ilości. Klient dokonując zakupu np. 3 produktów otrzyma zaporową opcję numer 1 (którą właśnie konfigurujesz) i nową opcję numer 2 czyli np. kuriera ale już w normalnej cenie. Wybór należy do niego.
     
  6. British

    British Bywalec

    Wiadomości:
    17
    Docenione treści:
    2
    Naprawdę nie ma innego rozwiązania? To będzie bardzo dziwnie i nieprofesjonalnie wyglądać jeżeli jakaś przesyłka będzie miała zaporową cenę a inne będą w porządku.
     
  7. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    I tak i nie, wszystko ma swoje granic, jeśli np. oferujesz tanią wysyłkę za 6 zł, uzależniasz ją, w tym wypadku od ilości produktów. Klient przekracza maksimum, 6 zamienia się w 20 czyli np. kolejny próg gabarytowy Twojego dostawcy. W tym samym czasie aktywuje się np. druga forma dostawy, która kosztuje 15 zł. Musimy pamiętać, że klient nie kieruje się tylko ceną ale też i samym wyborem dostawcy, nie każdy może korzystać z paczkomatu, tak jak nie każdy chce pocztę, czy kuriera wybranej firmy, np. brak telefonu czy punktu odbioru na wypadek gdyby nie było nikogo w domu.

    Oczywiście uwaga jest słuszna, można by dodać tu górną granicę aktywacji formy dostawy i zgłoszę to (chociaż pewnie już było zgłoszone), ale z doświadczenia wiem, że takie rozwiązania kończą się tym, że klient sklepu zostaje bez żadnej formy dostawy... bo admin zapomniał na przykład :) ;)
     
  8. British

    British Bywalec

    Wiadomości:
    17
    Docenione treści:
    2
    Witam, nadal mam problem z kwestią tej granicy sztuk. Nie daje mi to spokoju, czy na pewno nie da się inaczej tego obejść? Chcę, żeby cena za przesyłkę do 1kg była stała np. 5,99zł, ale żeby maksymalna ilość produktów przypadająca na tą dostawę wynosiła 2. Czyli jeżeli ktoś włoży do koszyka 3 produkty (nadal poniżej 1kg) to ta przesyłka w ogóle się nie pojawi tylko inne.
     
  9. British

    British Bywalec

    Wiadomości:
    17
    Docenione treści:
    2
    Ponawiam moje pytanie. Będę wdzięczna za szybką odpowiedź:

    Witam, nadal mam problem z kwestią tej granicy sztuk. Nie daje mi to spokoju, czy na pewno nie da się inaczej tego obejść? Chcę, żeby cena za przesyłkę do 1kg była stała np. 5,99zł, ale żeby maksymalna ilość produktów przypadająca na tą dostawę wynosiła 2. Czyli jeżeli ktoś włoży do koszyka 3 produkty (nadal poniżej 1kg) to ta przesyłka w ogóle się nie pojawi tylko inne.
     
  10. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Na karcie dostawy są pola dot. maksymalnej i minimalnej wagi przesyłki. Zdefiniowałem że maksymalna waga może wynosić 1 KG.
    W ustawieniach tj. kosztach dostawy, wybrałem zależne od ilości i zdefiniowałem że dla 2 produktów 5,99, a powyżej 2, 7,99
    Ustawiłem że cytryna waży 0,2kg

    System działa, Dodając 2 cytryny, mam 5,99, dodając 4, mam 7,99, dodając 6 (czyli 1,2 kg) opcja dostawy znika.

    Problemem jest tylko to, że w mechanizmie dostaw, nie ma opcji zdefiniowania granicy ilości sztuk. Schemat zawsze kończy się na "powyżej X". Czyli nie zamkniesz dostawy na 2 sztukach maks, możesz jedynie ustawić że jeśli klient doda więcej niż 2 to koszty wzrosną.

    I teraz tak (co polecamy każdemu klientowi) uznajmy że to jest jakaś tam forma taniej wysyłki do 2 sztuk. Powyżej 2 ustawiasz cenę np. jak za paczkę lub większy gabaryt ale jednocześnie definiujesz inną formę dostawy, która jest właściwą formą dla zamówień powyżej 1kg czy też powyżej 2 sztuk. Klient więc otrzymuje na koniec albo 2 formy dostawy (tanią ale z przekroczonym maksem, a więc i wyższą ceną) oraz normalną (odpowiadającą większym zamówieniom). I tu podejmuje decyzję. W obu przypadkach nie tracisz na tym.

    Banerowo/mailowo/przez stronę informacyjną o Kosztach dostawy, informujesz o dostępnych formach, w tym o taniej przesyłce do 2 sztuk i 1 kg (połączone warunki).

    Rozumiemy się?
     
  11. British

    British Bywalec

    Wiadomości:
    17
    Docenione treści:
    2
    Rozumiemy, tak zrobiłam :) dziękuję
     
  12. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Rozumem, że temat możemy uznać jako "rozwiązany"? Pozwoliłem sobie zmienić status tematu.
     

Poleć forum znajomym