1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

Konfiguracja usług na MacBooku - zgłaszajcie pomysły!

Dyskusja w 'Hyde Park' rozpoczęta przez użytkownika Grzesiek, 7 Wrzesień 2015.

  1. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    W związku z coraz częściej pojawiającymi się pytaniami o konfigurację/obsługę naszych usług na sprzęcie Apple, przejęliśmy w tym tygodniu MacBooka naszego kolegi i zamierzamy go pomęczyć (oczywiście sprzęt, nie kolegę).

    Przy okazji zrobimy trochę porządków w dokumentacji pomoc.home.pl i odświeżymy screeny wraz z opisami. Aby jednak wszystko miało ręce i nogi, a przy okazji wniosło coś nowego, proponuję współpracę:

    Wy proponujecie aplikację lub wybraną konfigurację, a my postaramy się to uchwycić w dokumentacji.

    Trudno, jakoś poradzimy sobie bez "prawego przycisku myszki". Aplikacje i konfiguracje wykonamy oczywiście w odniesieniu do naszych usług z oferty home.pl.

    Od razu zaznaczam: Mail, Outlook, aplikacja agenta homebackup jest na początku listy. Jeśli macie jakieś pytania, sugestie, pomysły - zgłaszajcie je nam w tym wątku.
     
  2. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Ja bym w dokumentacji napisał "Wymień system na Windows 10" :D konfigurując Wasze usługi u osób z Mackami nie zauważyłem problemów których nie byłoby przy konfiguracji usług darmowych lub konkurencji.
     
  3. casar

    casar Profesjonalista

    Wiadomości:
    507
    Docenione treści:
    135
    Dopisałbym jakiegoś klienta FTP i test MTR ;)
     
  4. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Z FTP połączyłem się przez Findera.
    Terminal wywołałem przez CMD + Spacja --> Terminal

    Jaki klient FTP by Cię interesował? Wydaje się że instalowanie FileZilla nie ma większego sensu... ale sprawdzę.
     
  5. casar

    casar Profesjonalista

    Wiadomości:
    507
    Docenione treści:
    135
    Masz Maca to sprawdź co jest dostępne, bo ja tylko Windowsa używam ;)
     
  6. Jephrey

    Jephrey Asystent Beta-tester

    Wiadomości:
    141
    Docenione treści:
    8
    cyberduck,filezilla jak skonfigurowac skrzynke w mail mozna cos o backupue wspomniec tzn homebackup w wersji dls mac
     
  7. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    MacBook niestety zniknął z mojego biurka, chociaż od samego początku miał jedną bolączkę czyli uszkodzony przycisk touchpada, odpowiadający prawemu przyciskowi myszki. Myszki nie dali. A szkoda, bo fajnie się zapowiadał ;)

    Jeśli chodzi o homebackup, nic się nie zmieniło w stosunku do wersji Windows. Instalujemy, w ostatnim kroku podajemy login i hasło do konta użytkownika homebackup... i tyle. Komputer podłączony do usługi. Dodamy to mimo wszystko w Centrum Pomocy.

    Jeśli chodzi o aplikację Mail. W naszej dokumentacji, dostępnej tutaj, jest pełna instrukcja konfiguracji programu. Szczerze, po przygotowaniu screenów i opisu nowego artykułu, zrobił się double content :) dlatego moje pytanie brzmi, jakie pojawiają się trudności w konfiguracji programu pocztowego Mail na Mac? Czy macie jakieś problemy z jego uruchomieniem?

    Na co warto zwrócić uwagę, to fakt, że Mail domyślnie włączył obsługę SSL, chociaż używał do tego zarówno portów szyfrowanych jak i nie szyfrowanych. W przypadku konfiguracji Personal Email, np. kowalski@data.pl, nie miało to żadnego wpływu na działanie programu, przy mailboxach utworzonych na serwerze, pojawiał się komunikat dot. zaufanego certyfikatu. Zgodnie z instrukcją, odznaczamy SSL lub włączamy go, zmieniając nazwy serwerów.

    W artykułach dot. CalDav oraz CardDav dodałem w tej chwili opis konfiguracji dla MacBook (do tej pory jedynie iPad).

    Klient FTP - FileZilla, poza delikatnie zmienionym wyglądem, śmiało można korzystać z dokumentacji dla wersji Windows.

    Klient FTP wbudowany w iOS, w zasadzie "połączenie z serwerem" nie obsługuje wymiany danych, a więc dobre do przeglądania serwera ale nie do umieszczania plików. Postaram się przygotować artykuł w tym temacie, ale sens jego publikacji budzi wątpliwości, skoro działanie programu jest bezużyteczne.

    Jeśli skorzystamy ze skrótu: CMD + Spacja w wyszukiwarce wpisując Terminal, otrzymamy odpowiednik cmd z Windowsa. Idealnie. Można sprawdzić co nieco, np. ping mojadomena.pl

    Zbieram nadal pytania i sugestie, wrócimy do tematu na dniach.
     
  8. Jephrey

    Jephrey Asystent Beta-tester

    Wiadomości:
    141
    Docenione treści:
    8
    do FTP na Macu fajnie nadaje sie CyberDuck dziala calkiem sympatycznie w mojej opini latwiej sie korzysta niz np z FileZilla
     

Poleć forum znajomym