1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

Konfiguracja usług na MacBooku - zgłaszajcie pomysły!

Dyskusja w 'Hyde Park' rozpoczęta przez użytkownika Grzesiek, 7 Wrzesień 2015.

 1. Grzesiek

  Grzesiek Centrum Pomocy home.pl Administrator forum

  Wiadomości:
  3 594
  Docenione treści:
  329
  W związku z coraz częściej pojawiającymi się pytaniami o konfigurację/obsługę naszych usług na sprzęcie Apple, przejęliśmy w tym tygodniu MacBooka naszego kolegi i zamierzamy go pomęczyć (oczywiście sprzęt, nie kolegę).

  Przy okazji zrobimy trochę porządków w dokumentacji pomoc.home.pl i odświeżymy screeny wraz z opisami. Aby jednak wszystko miało ręce i nogi, a przy okazji wniosło coś nowego, proponuję współpracę:

  Wy proponujecie aplikację lub wybraną konfigurację, a my postaramy się to uchwycić w dokumentacji.

  Trudno, jakoś poradzimy sobie bez "prawego przycisku myszki". Aplikacje i konfiguracje wykonamy oczywiście w odniesieniu do naszych usług z oferty home.pl.

  Od razu zaznaczam: Mail, Outlook, aplikacja agenta homebackup jest na początku listy. Jeśli macie jakieś pytania, sugestie, pomysły - zgłaszajcie je nam w tym wątku.
   
 2. TheL

  TheL @Lider VIP Beta-tester

  Wiadomości:
  2 400
  Docenione treści:
  532
  Ja bym w dokumentacji napisał "Wymień system na Windows 10" :D konfigurując Wasze usługi u osób z Mackami nie zauważyłem problemów których nie byłoby przy konfiguracji usług darmowych lub konkurencji.
   
 3. casar

  casar Profesjonalista

  Wiadomości:
  484
  Docenione treści:
  132
  Dopisałbym jakiegoś klienta FTP i test MTR ;)
   
 4. Grzesiek

  Grzesiek Centrum Pomocy home.pl Administrator forum

  Wiadomości:
  3 594
  Docenione treści:
  329
  Z FTP połączyłem się przez Findera.
  Terminal wywołałem przez CMD + Spacja --> Terminal

  Jaki klient FTP by Cię interesował? Wydaje się że instalowanie FileZilla nie ma większego sensu... ale sprawdzę.
   
 5. casar

  casar Profesjonalista

  Wiadomości:
  484
  Docenione treści:
  132
  Masz Maca to sprawdź co jest dostępne, bo ja tylko Windowsa używam ;)
   
 6. Jephrey

  Jephrey Asystent Beta-tester

  Wiadomości:
  141
  Docenione treści:
  8
  cyberduck,filezilla jak skonfigurowac skrzynke w mail mozna cos o backupue wspomniec tzn homebackup w wersji dls mac
   
 7. Grzesiek

  Grzesiek Centrum Pomocy home.pl Administrator forum

  Wiadomości:
  3 594
  Docenione treści:
  329
  MacBook niestety zniknął z mojego biurka, chociaż od samego początku miał jedną bolączkę czyli uszkodzony przycisk touchpada, odpowiadający prawemu przyciskowi myszki. Myszki nie dali. A szkoda, bo fajnie się zapowiadał ;)

  Jeśli chodzi o homebackup, nic się nie zmieniło w stosunku do wersji Windows. Instalujemy, w ostatnim kroku podajemy login i hasło do konta użytkownika homebackup... i tyle. Komputer podłączony do usługi. Dodamy to mimo wszystko w Centrum Pomocy.

  Jeśli chodzi o aplikację Mail. W naszej dokumentacji, dostępnej tutaj, jest pełna instrukcja konfiguracji programu. Szczerze, po przygotowaniu screenów i opisu nowego artykułu, zrobił się double content :) dlatego moje pytanie brzmi, jakie pojawiają się trudności w konfiguracji programu pocztowego Mail na Mac? Czy macie jakieś problemy z jego uruchomieniem?

  Na co warto zwrócić uwagę, to fakt, że Mail domyślnie włączył obsługę SSL, chociaż używał do tego zarówno portów szyfrowanych jak i nie szyfrowanych. W przypadku konfiguracji Personal Email, np. kowalski@data.pl, nie miało to żadnego wpływu na działanie programu, przy mailboxach utworzonych na serwerze, pojawiał się komunikat dot. zaufanego certyfikatu. Zgodnie z instrukcją, odznaczamy SSL lub włączamy go, zmieniając nazwy serwerów.

  W artykułach dot. CalDav oraz CardDav dodałem w tej chwili opis konfiguracji dla MacBook (do tej pory jedynie iPad).

  Klient FTP - FileZilla, poza delikatnie zmienionym wyglądem, śmiało można korzystać z dokumentacji dla wersji Windows.

  Klient FTP wbudowany w iOS, w zasadzie "połączenie z serwerem" nie obsługuje wymiany danych, a więc dobre do przeglądania serwera ale nie do umieszczania plików. Postaram się przygotować artykuł w tym temacie, ale sens jego publikacji budzi wątpliwości, skoro działanie programu jest bezużyteczne.

  Jeśli skorzystamy ze skrótu: CMD + Spacja w wyszukiwarce wpisując Terminal, otrzymamy odpowiednik cmd z Windowsa. Idealnie. Można sprawdzić co nieco, np. ping mojadomena.pl

  Zbieram nadal pytania i sugestie, wrócimy do tematu na dniach.
   
 8. Jephrey

  Jephrey Asystent Beta-tester

  Wiadomości:
  141
  Docenione treści:
  8
  do FTP na Macu fajnie nadaje sie CyberDuck dziala calkiem sympatycznie w mojej opini latwiej sie korzysta niz np z FileZilla
   

Poleć forum znajomym