Prośba o pomoc Link do odwiedzanej strony

Dyskusja w 'Zmiana wyglądu sklepu i edycja zaawansowana' rozpoczęta przez użytkownika Setool, 12 Lipiec 2023.

  1. Setool

    Setool Spryciarz

    Wiadomości:
    48
    Docenione treści:
    1
    Witam,
    jak powinien wyglądać prawidłowy kod z linkiem do strony na której aktualnie jesteśmy?

    Np. jakaś strona menu, lub strona główna.

    Póki co znalazłem jedynie do strony produktu a chciałbym go zastąpić uniwersalnym, gdyż nie pobiera mi adresu np. dla strony głównej.

    href="{route full=true function='product' key=$product->product->product_id productName=$product->translation->name productId=$product->product->product_id}"
     
  2. Klaudia

    Klaudia Ekspert ds. e-commerce home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    18
    Docenione treści:
    1
    Cześć @Setool, niestety Twoje pytanie mocno wykracza poza nasze wsparcie techniczne. Być może uda Ci się znaleźć tę informację w naszej dokumentacji technicznej dostępnej pod adresem: https://esklep.tech/

    Być może któryś z naszych partnerów mógłby wykonać dla Ciebie taką modyfikację. Napisz proszę do nas wiadomość (najlepiej przez panel.home.pl) w celu indywidualnej analizy
     
  3. machum93

    machum93 Znawca

    Wiadomości:
    225
    Docenione treści:
    28
    o jakie konkretnie linki chodzi bo link do strony głównej zawsze będzie jako sam /
     
  4. Setool

    Setool Spryciarz

    Wiadomości:
    48
    Docenione treści:
    1
    Chodzi mi o kod, który mogę sobie umieścić w HEAD każdej strony by z automatu był zastąpiony adresem strony na jakiej się aktualnie znajdujemy.

    Kod:
    href="{route full=true function='product' key=$product->product->product_id productName=$product->translation->name productId=$product->product->product_id}"
    umieszczony w HEAD działa tylko dla stron produktów. A chodzi o to by działał dla bloga, jeśli jesteśmy na stronie głównej, czy w jakiejś kategorii z produktami.

    Chodzi o generowanie adresu aktualnie wyświetlanej strony.
     
  5. machum93

    machum93 Znawca

    Wiadomości:
    225
    Docenione treści:
    28
    niestety z tym nie pomogę bo w dokumentacji jest mowa tylko o produktach, ale zastanawiam się czy to co chcesz zrobić ma sens bo w head jest już podany pełen link strony na której się znajdujemy jako
    Kod:
    <link rel="canonical" href="https://demo.homesklep.pl/czeste-pytania">
    więc według mnie nie ma potrzeby dopisywać go kolejny raz.

    Możesz sobie to sprawdzić korzystając z konsoli w przeglądarce i będą na różnych stronach Twojego sklepu wpisać takie coś do konsoli wówczas dostaniesz wynik jaki adres jest podany na danej podstronie
    Kod:
    const link = document.querySelector("link[rel='canonical']").href;;
      console.log(link);
    
     

Poleć forum znajomym