1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

W TRAKCIE Logo i widget menu.

Dyskusja w 'Obsługa i konfiguracja CMS WordPress' rozpoczęta przez użytkownika Balcar88, 27 Marzec 2018.

  1. Balcar88

    Balcar88 Nowicjusz

    Wiadomości:
    21
    Docenione treści:
    0
    Witam.

    Potrzebuję waszej pomocy, ponieważ nie potrafię sobie sam poradzić. Motyw, którego używam nazywa się Wellington w Wordpress.

    1. Na pierwszym zdjęciu widać pole z logo, ja potrzebuję usunąć cały ten element strony. Chcę aby zaczynała się od Menu a pod nim w nagłówku będzie logo. Nie wiem z jakiego pliku, jaki fragment kodu usunąć by było tak jak potrzebuję zrobić.

    2. Na zdjęciu nr 2 jest mój widget "menu nawigacyjne", chcę zmienić jego wygląd, ponieważ jest paskudny. Niestety nie mogę zlokalizować kodu odpowiedzialnego za wygląd tego widgetu.

    Dziękuję za wszelką pomoc.
     

    Załączone pliki:

    • 1.jpg
      1.jpg
      Rozmiar pliku:
      52,1 KB
      Wyświetleń:
      1 124
    • 2.jpg
      2.jpg
      Rozmiar pliku:
      53,3 KB
      Wyświetleń:
      1 122
    Ostatnia modyfikacja: 27 Marzec 2018
  2. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Możesz spróbować użyć tego pluginu i jemu podobnych: https://pl.wordpress.org/plugins/what-the-file/
    Prywatnie: zwykle kiedy nie mogę trafić jakiegoś elementu to Badam go, wyciągam sobie jakieś parametry i przeglądam kolejno pliki skórki szukając tego elementu, albo po prostu tworzę swoją klasę czy tam styl (nie wiem jak to już nazywać żeby było poprawnie, nie zajmuję się tworzeniem stron) i po prostu dodaję do skórki nadpisując to co jest.
     
  3. Balcar88

    Balcar88 Nowicjusz

    Wiadomości:
    21
    Docenione treści:
    0
    Z pierwszą sprawą sobie poradziłem.
    Co do tego widgetu menu po lewej stronie i jego wyglądzie to znalazłem kod w css za niego odpowiedzialny o ile się nie mylę.

    Kod:
    .post-navigation {
        margin: 1em 0 0;
        padding: 0.6em 0 0;
        border-top: 1px solid #ddd;
    }
    
    .post-navigation .nav-links .nav-previous {
        float: left;
    }
    
    .post-navigation .nav-links .nav-next {
        float: right;
    }
    
    .post-navigation .nav-links .nav-previous a:before {
        margin-right: 3px;
        content: "\00AB";
    }
    
    .post-navigation .nav-links .nav-next a:after {
        margin-left: 4px;
        content: "\00BB";
    }
    Na podstronach jako przyciski zrobiłem sobie tabelki (jak w załączonym obrazku), po najechaniu robią się czarne i takie coś też chciałem zrobić w tym menu.
    Tylko problem taki, że pisałem je w HTML'u i nie wiem jak to przecieść do pliku CSS.

    HTML:
    <table border="0" cellspacing="0" cellpadding="0" style="width: 80%; height: 4em">
    <tbody>
    <tr>
    <td bgcolor="#ff621f" onmouseover="this.style.backgroundColor='#000000'" onmouseout="this.style.backgroundColor='#ff621f'"><a class="button" href="http://"><font color="white"><center><b>TU SZYBKO SIĘ ZAPISZESZ NA KURS - bez zbędnych formalności i drukowania zgłoszenia !!!</b></center></font></a></td>
    </tr>
    </tbody>
    </table>
    Prosiłbym o pomoc jeszcze z tym, aby to ogarnąć.
     

    Załączone pliki:

    • 4.jpg
      4.jpg
      Rozmiar pliku:
      26,1 KB
      Wyświetleń:
      525

Poleć forum znajomym