1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Marża

Dyskusja w 'Dodatki oraz integracje' rozpoczęta przez użytkownika maksnap, 29 Wrzesień 2017.

  1. maksnap

    maksnap Początkujący

    Wiadomości:
    6
    Docenione treści:
    0
    Hurtownia wygenerowala mi plik CSV z cenami netto hurtowymi.
    Chcialabym dodać vat oraz marżę ale nigdzie nie widzę w panelu takiej opcji,

    Nie wiem co robic a produktów jest 4432 :(

    Pomocy !
     
  2. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    zrób to w csv w kolumnie :) jeśli masz stałą marżę to możesz to jedną formułą ogarnąć
    =((komórka1+wartośćmarży)*1,23)
    i to przeciągnąć na resztę produktów :)
     
  3. maksnap

    maksnap Początkujący

    Wiadomości:
    6
    Docenione treści:
    0
    Próbowałam robić na osobnym dokumencie i potem tylko wkeic gotowe ceny. Ale po zmianie przecinka na kropke czego wymaga plik CSV ceny mi się nie zaokraglają co oznacza, że wpada mi ciąg licz i tym samym click shop odrzuca plik. A ręcznie zmieniać wszedzie kwoty to katorga
     
  4. maksnap

    maksnap Początkujący

    Wiadomości:
    6
    Docenione treści:
    0
    Wedle Twojego wzoru omimo przeciagnięcia kwota z wiersza pierwszego koiuje się na całą reszte. Niestety wydaje mi się, że nie ma na to rozwiazania ... I niestety trzeba zrezygnowac z home bo denerwujące jest to, że teraz nie moge nic zrobić i wszystkie kwoty zmieniać recznie przeciez to glupota
     
  5. papux

    papux Laureat

    Wiadomości:
    402
    Docenione treści:
    114
    głupota to są pliki csv wysyłane do klientów.
    Pliki csv umieszcza się na serwerze hurtownika które mają łączność z bazą systemu magazynowego.
    Ty dostajesz login i hasło do bazy na serwerze ftp i parujesz system magazynowy z bazą podrzędną. Nadajesz jej marżę, reguły i.t.p. i wszystko leci na clickshop poprzez system magazynowy.

    Choć nadal nie rozumiem na co komuś asortyment którego nie posiada.
     
  6. maksnap

    maksnap Początkujący

    Wiadomości:
    6
    Docenione treści:
    0
    Rozumiem. Dziekuję najmocniej :) No czasami potrzebne są takie rozwiązania :)
     
  7. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    jak nie ma rozwiązania, to działa :D coś źle robisz :) poniżej masz tą formułę z założeniem, że marże mam wszędzie 5

    marza.png
     
    maksnap lubi to.
  8. maksnap

    maksnap Początkujący

    Wiadomości:
    6
    Docenione treści:
    0
    Jest ok działa ! Dziękuję. Temat można zamknąć :)
     

Poleć forum znajomym