1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Microsoft Exchange Lite - kilka pytań

Dyskusja w 'Poczta home.pl' rozpoczęta przez użytkownika lolek, 4 Styczeń 2018.

  1. lolek

    lolek Praktyk

    Wiadomości:
    30
    Docenione treści:
    2
    Witam!
    Zainteresował mnie oferta kont Microsoft Exchange Lite
    Niestety w opisie oferty i dokumentacji technicznej nie znalazłem wszystkich odpowiedzi.

    Rozumiem że żeby utworzyć konta mailowe w Exchange Lite należy mieć wykupioną domenę i skonfigurowaną/podpiętą do kont microsoft.

    Jedno konto = jeden użytkownik = jeden adres email
    ale czy można tworzyć też aliasy do poczty ?
    Jeśli tak to ile ?

    Czy mając podpiętą domenę do konta Exchange Lite można jednocześnie mieć tą samą domenę zaparkowaną na serwerze z hostingiem i utrzymywać stronę internetową ?
     
  2. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Z uwagi na fakt, że na forum nie są obecni specjaliści od produktu Office 365 pozwoliłem sobie wystawić zgłoszenie w tej sprawie: QA-49981 po uzyskaniu odpowiedzi, przekażę Ci ją na forum. Jeśli chciałbyś porozmawiać z naszym specjalistą od Office 365 (do czego namawiam) możesz skorzystać z kontaktu dostępnego na stronie: https://beta.home.pl/office-365/
    Jutro od 8 do 16 nie powinno być problemu aby porozmawiać o usłudze.
     
  3. lolek

    lolek Praktyk

    Wiadomości:
    30
    Docenione treści:
    2
    Witam i dziękuję
    Na razie poczekam na odpowiedź a jak się nie pojawi to na pewno zadzwonię

    Dzięki i pozdrawiam
     
  4. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Otrzymałem odpowiedź: Aby utworzyć konta mailowe w Exchange nie trzeba mieć własnej domeny, wszystkie emaile tworzone będą w subdomenie i będą miały domyślnie postać @nazwasubdomeny.onmicrosoft.com.

    Oczywiście można i polecamy skonfigurować własną domenę pod konta Exchange - adres email wygląda wtedy bardziej profesjonalnie

    2. Dla jednej skrzynki pocztowej Exchange można stworzyć do 300 aliasów
    3. Konfiguracja domeny po stronie Microsoft nie ingeruje w rekordy odpowiadające za wyświetlanie strony www. Więc spokojnie można utrzymywać stronę na serwerze na zewnątrz, a pocztę po stronie Exchange.
     
  5. lolek

    lolek Praktyk

    Wiadomości:
    30
    Docenione treści:
    2
    Witam!
    Wielkie dzięki za odpowiedzi
    Mam jeszcze jedno pytanie, chyba już ostatnie i w sumie dla mnie najważniejsze
    Czy konta Microsoft Exchange Lite kupowane za pośrednictwem home.pl mogą kupować osoby prywatne?
    Bo np kupując bezpośrednio na stronie Microsoftu niezbędne jest podanie danych firmy podczas zakupu
    Co prawda są tam one dużo droższe i nie oferują wersji lite ale z tego co tam piszą to ta usługa dedykowane jest dla biznesu
     
  6. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Tak. Z tego co widzę rejestracja nie jest ograniczona w żaden sposób i w sumie nie spotkałem się z tym aby jakakolwiek usługa była u nas ograniczona per firma lub osoba fizyczna.
     
  7. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Z uwagi na opublikowanie odpowiedzi na wszystkie pytania, ustawiam temat na forum jako rozwiązany.
     

Poleć forum znajomym