1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

Microsoft prezentuje Lumia 950 i 950 XL

Dyskusja w 'Hyde Park' rozpoczęta przez użytkownika Grzesiek, 8 Październik 2015.

  1. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Ha! Pewne już widzieliście tego newsa w sieci, w ostatnich dniach Microsoft (którego jesteśmy partnerem, a ten wpis nie jest sponsorowany) w końcu zaprezentował oficjalnie 2 nowe flagowce: Lumia 950 i 950 XL. O ich specyfikacji i możliwościach, możecie poczytać w sieci więc nie będę przynudzał, bo dla mnie i tak nie ma to w tej chwili większego znaczenia.

    To co jednak najbardziej zwróciło moją uwagę, to dopieszczany od pewnego czasu Windows Continuum oraz jego możliwości. Miałem cichą nadzieję, że obędzie się bez urządzeń pośrednich, ale jednak pojawiła się stacja dokująca.

    W wielkim skrócie, Windows Continuum, w przeciwieństwie do Miracast która jedynie przesyła obraz i dźwięk na duży ekran, umożliwia podłączenie telefonu do dowolnego ekranu, na którym zostanie uruchomiony system Windows (pochodzący z telefonu). Ale żeby miało to sens i było przełomowe, to system wyświetlony na ekranie monitora czy telewizora, zostanie wyświetlony nie w wersji mobilnej (a tym samym zmieniając funkcjonalność niektórych aplikacji) a w wersji odpowiadającej temu, co widzimy uruchamiając ten sam system np. na komputerze. Mam nadzieję, że jest to jasne.

    Zastanawiam się jednak, czy to w ogóle jest nam potrzebne. Spojrzałem na ludzi dookoła i widzę, że oni nadal korzystają ze swoich laptopów i podłączonych monitorów, albo skupiają się całkiem na pracy z małym ekranem telefonu. Mało kto używa nawet tabletu. Czy moc telefonu oraz ograniczenia aplikacji nie powodują, że mimo to Continuum jest mało użyteczne?

    Doczytałem jednego fajnego pomysłu: firmy, telefony służbowe, monitory służbowe praca w terenie a potem powrót do bazy. Ale czy to wystarczy? Czy zakup nawet najtańszego laptopa nie będzie bardziej funkcjonalny niż propozycja Microsoft? A może pora przestać patrzyć na funkcjonalność?

    Wydaje mi się że coraz więcej rozwiązań tworzonych jest nie dla rozwiązania problemu, a kreowania nowych problemów. Bo o ile lepszy aparat, większy ekran w telefonie rozwiązywał problemy czy nawet dawał świetne rozwiązania (nie musimy nosić dodatkowego sprzętu, all in one place), to tu... no chyba, że stworzymy firmy, rodem z obrazków reklamowych, gdzie siedzi pan, za wielkim pustym biurkiem, z okna widok na miasto, a na biurku jedno urządzenie które robi wszystko.

    Z jakich technologii korzystacie na co dzień? Wolno opadająca deska nie liczy się.


    win10continuum-100620090-orig.jpg
     
    Ostatnia modyfikacja: 8 Październik 2015
  2. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    a wg mnie jest to bardzo dobra rzecz i może w przyszłości skieruję moją uwagę na te Lumie właśnie pod kątem tej funkcjonalności. Nie zawsze jest możliwość zabrania ze sobą laptopa czy tableta, a zawsze ma się ze sobą telefon i gdzieś jest jakiś monitor czy tv :) technologicznie jestem nieco do tyłu nawet smart tv nie mam planuję nabyć malinkę (raspberry pi) do podobnych celów :) No może nie do końca tak jestem do tyłu bo używam IP TV z prostym STB :)
    Powoli przekonuję się również do innych urządzeń z Windows, nie tylko PC, ze względu na ich stabilność.
    Technologia bez której nie wyobrażam sobie obecnie funkcjonowania to SSD. Komputer bez niego nawet mający super parametry jest po prostu wolny :) jak to może się Windows czy Linux wczytywać więcej niż 2-3 sekundy :) więcej niż tyle to strata czasu :D
     
  3. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Nabyliśmy rok temu Lumia 920, ze względu na aparat i był to świetny wybór, chociaż ze względu na bogatą historię zakupów w Google Play, osobiście trudno rozstać mi się z Androidem. Lumia zwraca moją uwagę cały czas z 2 powodów: produkty Nokia oraz to, że w Lumiach czytając recenzje, nie ma prawie wzmianki na temat tego czy coś działa wolniej czy szybciej. Wszystko obraca się w koło ekranu, aktualnej wersji WP oraz aktualizacji do 10 + ewentualne dodatki. Dlatego na oku mam 930, chociaż tam pojawia się problem z temperaturą. Co do przesyłania obrazu, także nie mam SMART TV ale za to rozwiązałem wiele problemów systemem MHL (kabelkiem) co przy tablecie i rozdzielczości ponad FHD daje imponujące efekty :D Do tego klawiatura BT. Jestem zadowolony, dlatego Continuum jakoś nie przemawia do mnie przez tą stację dokującą.

    Fakt, że w pracy już by mi zabrakło trochę tej mocy którą oferuje telefon... z drugiej strony, oferta aplikacji dopasowanych do urządzeń mobilnych jest tak szeroka, że spokojnie podołały by większości zadań.
     
  4. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Mnie Android przeraża swoją niestabilnością. Z Windowsem może konkurować pod względem stabilności jedynie iOS jednak przestałem pałać miłością do urządzeń na nim po tym jak jeden iPhone 5 nie działa przez uszkodzone gniazdo zasilania a drugi ma uszkodzony przycisk włączania i oba leżą w szufladzie i pewnie nigdy już nie będą użyte :)
     
  5. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    No porównywanie Androida z WP czy iOS to dla mnie kompletna bzdura. Prędzej już WP i iOS ze względu na to że są to moi zdaniem najbardziej zamknięte systemy, a i telefonów do wyboru jest niewiele.

    Moim zdaniem Windows na telefonie a i powielenie kafelków na komputer, to super sprawa. Android z setką małych ikonek umywa się. Z Windowsem na 920 jeszcze nie spotkałem się ani razu aby pojawił się błąd. Dodatkowo coraz częściej korzystam z aplikacji Microsoft i jestem pod wrażeniem jak wszystko się zmieniło. Widziałem Office na Windows 10 w telefonie w 640 i jak dla mnie wymiata. Tylko kto z tego skorzysta, bo gdyby nie praca, pewnie bym nie zwrócił uwagi, w domu? 10 lat temu to jeszcze na studia coś się klepało... a teraz? Ja w szufladzie E52 mam, jest gotowa do użycia w każdej chwili.
     
  6. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    telefonicznie u mnie też E52 czeka w pogotowiu :)
    Patrząc na to jak rozwija się informatyka, przez co i rynek telefonowy niedługo będziemy nosić w kieszeni telefony z projektorem i klawiaturą rzucaną również projektorem, a ich moc obliczeniowa będzie pozwalała na wszelkie prace jakie wykonujemy na co dzień. Znając życie wszystko będzie oparte o Windows.
     

Poleć forum znajomym