1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Migracja Joomla 1.5.x --->> Joomla 3.x

Dyskusja w 'WordPress, Joomla!, PHP, HTML, CSS' rozpoczęta przez użytkownika jedrus, 23 Wrzesień 2016.

  1. jedrus

    jedrus Bystrzak

    Wiadomości:
    60
    Docenione treści:
    11
    Mam kilka/naście serwisów do "odmłodzenia" z J. 1.5.26 do J.3.x. Troszkę te starocie przysparzają mi problemów więc czas na migrację i spokój z dziurami. Moje pierwsze pytania to:
    Czy da się to zrobić na home.pl, na jakimś testowym/tymczasowym koncie czy koniecznie trzeba migrować via localhost własnej maszyny. Pytam bo mam problem z instalacją nowego Xamppa a stary ma za niskie dla J.3 PHP.
    Poza tym, mam Jupgrade v. 2.5.2 ale ta i v. niższa czyli 2.5.0 nie ma opcji przekierowania/wskazania ścieżki migracji na właściwe konto a ponadto obie v. migrują do J 2.5. Czy ktoś ma doświadczenie w migracji i może co nieco podpowiedzieć jak ruszyć z tą robotą.? Mam jeszcze Redmigratora ale ten startuje z J. 2.5 podobnie jak Jupgradepro więc nie powinno być problemu z dalszą migracją jednak jak "wyjść" z J. 1.5.26...??? A może ktoś ma nowszą paczkę Jupgrade..??
     
  2. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Opis jak to zrobić jest tutaj: https://docs.joomla.org/Joomla_1.5_to_3.x_Step_by_Step_Migration
    jest bardzo prosty i musi się udać :)
    Co jednak warto zrobić aby nie mieć problemu?
    Jeśli masz konto z dostępem do ssh, robisz kopię całości serwera do pliku tar, potem robisz kopię każdej bazy i jesteś bezpieczny. Teraz możesz spokojnie robić upgrade wg tego opisu, a w razie problemu tylko z pliku tar przywracasz dany serwis, wgrywasz bazę i będzie ok.
    Inną sprawą jest to czy będziesz miał odpowiednie pluginy do 3.

    Ja Ci powiem jak ja to robiłem, ale ja jestem hardcorem :D

    Instalowałem najnowszą joomlę, bez danych przykładowych, wchodziłem przez phpmyadmina do jej bazy, eksportowałem tabele do csv aby miały tylko nagłówki na górze, ze starej joomli też to robiłem ale z danymi. Dane następnie odpowiednio sobie kopiowałem ze starych csv do nowych ustawiając odpowiednio kolumny i potem import do nowej bazy :) Oczywiście pomijam wrzucenie obrazków w odpowiednie miejsca, ale to jest logiczne :)

    Jednak ja wyszedłem już jakiś czas temu całkowicie ze wszystkich joomli :) podczepiłem ich bazy pod mojego CMSa i mam nareszcie spokój :) Warto napisać sobie własnego CMSa :D
     
  3. servicepl

    servicepl Stały bywalec

    Wiadomości:
    36
    Docenione treści:
    3
    WItam serdecznie i gratuluję odwagi ;)

    Jak napisał TheL, proponuję sprawdzić, czy wszystkie dodatki są dostępne w nowej wersji Joomli, postawić od zera i pomóc sobie narzędziami do eksportu/importu treści.
    Oczywiście o kopii nie trzeba wspominać ;)

    Jakiś czas temu robiłem przesiadkę z 1.5 i szczęśliwie nawet templatka została w oryginale. Treści narzędziem poszły.
    Dodatki też szczęśliwie wspierane.

    Pamiętaj tylko o zmianach jakie weszły od 1.5 (np Sekcje)

    Jeśli było mocno rozbudowane, trzeba pomyśleć o tym przed migracją.

    Powodzenia

    "Da się na home.pl ;)"
     
  4. jedrus

    jedrus Bystrzak

    Wiadomości:
    60
    Docenione treści:
    11
    Pierwsze śliwki robaczywki. Coś przekombinowałem bo wróciłem do pkt wyjścia czyli www.test......coś tam wyszedł mi w 1.5 mimo że zainstalowałem J 2.5. No ale teraz przeczytałem Wasze wpisy i zrobie wg. podpowiedzi TheLa tym bardziej, że mam opis. Co prawda tłumaczę via google w stylu "wielka Kopa mieć wilki kac" ale może podany tam link do narzędzi migracyjnych + "krok po kroku" będą mi przyjazne w przeciwieństwie do Jupgrade. Ad. templatki to kilka www stoi na "ja_purity" i dlatego podobną ściągnąłem pod j. 3 więc nie powinno być problemów - chyba. Dzięki za rady. Jutro po południu ponawiam próbę.
     
  5. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    @jedrus Witaj na naszym forum. Z tego co kojarzę to templatka purity jest standardem w Joomla, więc zapewne jest również jej odpowiednik dla wersji 3. W tej sytuacji nie powinno być problemu.

    Przykładowe artykuły z naszej pomocy, które mogą Ci się przydać przy tworzeniu kopii/przywracaniu zapasowej:
    Tutaj krótkie instrukcje o imporcie / eksporcie bazy danych.
     
  6. jedrus

    jedrus Bystrzak

    Wiadomości:
    60
    Docenione treści:
    11
    @Mariusz, te instrukcje zapodane w linkach mam opanowane i nawet wielokrotnie przećwiczone. Przydają się w razie wykrzaczenia się www i odtworzenia jej na nowo w ramach tej samej wersji Joomla. Purity mam na dysku dla J v. 1.5; 2 oraz 3 a więc z szablonami nie ma problemu. Migruję do strony testowej http://test.btx.pl/ gdzie aktualnie mam zainstalowaną J. v 2.5 dlatego, że komponent do migracji Jupgrade 2.5.2 migruje właśnie do tej wersji Joomli. Nie znalazłem w sieci jUpgrade w wersji migrującej do j3, tj. nowszej niż 2.5.2. Na mojej http://wolyn.org którą muszę pilnie migrować nie da się zainstalować komponentu jUpgradePro jak zalecają na różnych forach ani też RedMigratora więc pod ręką mam jUpgrade v 2.5.0 oraz 2.5.2 ale rezultaty sa takie same czyli zero migracji. Inne ściągnięte migratory z linku TheLa też nie dają się zainstalować na J 1.5 a nie mam na tyle kasy by ściągać płatne komponenty które jak widać na innych forach nie zawsze działają.
    Czy podane linki mają sugerować "nadpisanie" zawartości z j 1.5.29 oraz imporcie MySql do pustej instalacji j 2.5.9 bo taka stoi serwerze..?? Może to głupie pytanie ale już dostaję oczo i mózgopląsu od tych wszystkich wariantów z których żaden nawet nie zipnie. Mam świadomość że po ew. przeniesieniu strony będę musiał wprowadzić ręcznie poprawki ale niech wreszcie się coś przeniesie. :)
    Dochodzi to tego momentu i stoi
    [​IMG]
     
    Ostatnia modyfikacja: 25 Wrzesień 2016
  7. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    @jedrus jeśli nie chcą Ci się zainstalować na 1.5 to musisz pobrać odpowiednie ich wersje. Są na pewno działające na 1.5 nie pamiętam już które, ale są.
     
  8. jedrus

    jedrus Bystrzak

    Wiadomości:
    60
    Docenione treści:
    11
    @TheL to chyba nie problem z wersjami migratorów a z "sitem" po którym buszują boty albo i "przyjaciele". Sito to joomla 1.5 o czym poinformowali mnie admini home.pl, dlatego tak mnie zebrało na migrację. Serwisy z nazwą "Wołyń" albo "Kresy" jakie pozakładałem są na tapetowanym, dlatego mam tam podwyższoną aktywność wszelkiej maści botów i innych szkodników. Mam w Home trochę wypasioną opcję serwera dlatego postawiłem sobie http://test.btx.pl/ i tu migrowałem z J. 1.5 do najnowszej trójki. Udało się przewalić niemal wszystko ale z kosmetyką i detalami będę "walczył" już na docelowym katalogu bo ileż może wisieć info o "usterce serwisu".

    UWAGA do pracujących jeszcze na Joomla 1.5.x !!!
    Migrujcie kochani jak najszybciej bo licho nie śpi. Jak to zrobić....???? Pytajcie na forum jak zapytałem ja, a pomożemy/pomogę w miarę posiadanego doświadczenia. Mam jeszcze "trochę" stron do migracji a więc cały czas sie uczę.
     
    Mariusz i casar lubią to.

Poleć forum znajomym