1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

Modyfikacja cen własnym skryptem php

Dyskusja w 'Dodatki oraz integracje' rozpoczęta przez użytkownika MarcinB, 15 Listopad 2015.

 1. MarcinB

  MarcinB Nowy użytkownik

  Wiadomości:
  2
  Docenione treści:
  0
  Witam,
  Chciałbym w Click Shopie móc wpływać a w zasadzie kalkulować ceny za pomocą własnego skryptu(-ów) php wykorzystując dane wybranych parametrów przez użytownika (sporo różnych list rozwijanych np. rozmiar-1, rozmiar-2, szerokość, wysokość, wykończenie, kolor, termin realizacji itp) oraz dane zawarte we własnych tabelach bazy mysql.

  Proszę o informację czy da się gdzieś includować własny skrypt który zajmowałby się indywidualną kalkulacją zależną od wybranych parametrów, proszę również o informację jak się dostać do danych wybranych przez użytkownika.

  Czy ktoś z Was dodał już podobną własną kalkulację?

  Proszę o informację.

  Marcin
   
 2. TheL

  TheL @Lider VIP Beta-tester

  Wiadomości:
  2 400
  Docenione treści:
  532
  z tego co wiem nie da się ponieważ nie masz dostępu do kodu sklepu a jedynie do templatki i js.
  jednak nie bardzo rozumiem sensu takiego czegoś, można przecież dość dobrze ustawić ceny w sklepie.
   
 3. MarcinB

  MarcinB Nowy użytkownik

  Wiadomości:
  2
  Docenione treści:
  0
  jeśli nie ma takiej możliwości no to wielka szkoda, potrzebuję na podstawie danych wyliczać wagi surowców i skomplikowane zależności jak również "wciągam" z moich baz aktualne kursy surowców i waluty.

  A może jednak komuś udało się wpływać na cenę własnym skryptem php jeśli tak to bardzo proszę o informację i kontakt.
   
 4. Grzesiek

  Grzesiek Centrum Pomocy home.pl Administrator forum

  Wiadomości:
  3 609
  Docenione treści:
  330
  Click Shop dostępny jest w modelu SAAS.

  Rozwiązaniem, które w tym przypadku dało by znaczne korzyści, to skorzystanie z WebApi sklepu i integracja z zewnętrzną aplikacją. Niestety, w tym zakresie musiałbyś samodzielnie zrobić rozeznanie czy i w jakiej cenie chyba że samodzielnie, była by możliwość stworzenia stosowanej aplikacji do synchronizacji danych.

  Drugim rozwiązaniem był by eksport danych do CSV i ponowny import, czy skorzystanie z Click Studio/Subiekta. Ale to raczej ręczne "klepanie" chyba, że np. Excel zmieni wszystko. W trybie live będzie to raczej utrudnione.

  Sam system stworzyłbyś bez problemu w samym sklepie, jeśli jednak dodać do tego zależności od ceny nabycia produktu i jeszcze waluty. Hmmm, gdyby wziąć pod uwagę samą walutę to przeszło by to wprowadzając kurs jako przelicznik i oszukując trochę sklep zmieniając np. ceny/walutę. Ale jeśli do tego jeszcze dochodzi cena nabycia, no to sprawa się komplikuje.
   
 5. Trybun

  Trybun Początkujący

  Wiadomości:
  9
  Docenione treści:
  3
  Według mnie jest taka opcja, lecz dużo zabawy z tym będzie
   
 6. TheL

  TheL @Lider VIP Beta-tester

  Wiadomości:
  2 400
  Docenione treści:
  532
  @Trybun prócz spraw stricte technicznych takie rozwiązanie nie nie sprawdzi się we wszystkich zależnościach i jednak automat mógłby narobić więcej szkody niż pożytku.
   

Poleć forum znajomym