1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Nie da się przesłać pliku cron'a na serwer

Dyskusja w 'Hosting i domeny internetowe' rozpoczęta przez użytkownika strefaportali, 29 Czerwiec 2016.

  1. strefaportali

    strefaportali Zaglądacz

    Wiadomości:
    11
    Docenione treści:
    2
    Próbuję przesłać na serwer plik dotyczący cron'a "cron-5min.php" niestety wyskakuje mi, że plik jest zainfekowany. W związku z tym wszedłem na serwer i próbowałem utworzyć pusty plik przez WebFTP z tą samą treścią ale niestety plik się nie zapisuje.

    Czy ostatnio wychodziły jakieś zmiany w tym temacie? W cron'ie chodzi mi o wywołanie określonego adresu strony i robię to przez:
    <?php

    system("wget -O /dev/null curl http://nazwastrony.pl/cron.php");

    ?>
     
  2. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Z informacji które uzyskałem plik znajduje się na serwerze, nie ma też śladu po infekcji. Podeślij proszę nazwę serwera i treść komunikatu jaki Ci się pojawia.
     
  3. strefaportali

    strefaportali Zaglądacz

    Wiadomości:
    11
    Docenione treści:
    2
    Tak, bo to u klienta ;) Prześlę na PW
     
  4. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Temat zgłoszony do zespołu technicznego. Gdyby ktoś coś podobnego zaobserwował, dajcie proszę znać, chociaż wydaje się że zidentyfikowaliśmy od ręki problem.
     
    strefaportali lubi to.
  5. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    zaobserwowałem u pewnej osoby podobny przypadek i oczywiście faktycznie plik był zainfekowany dodana liniana końcu po wielu enterach nie widoczna podczas edycji.
    Jeśli chodzi o zapisywanie to możliwe, że masz plik ukryty o takiej nazwie, sprawdź łącząc się przez ssh czy nie ma takiego pliku ale nie widocznego np dla użytkownika ftp
     

Poleć forum znajomym