1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Nie dochodzą maile z drugiej domeny

Dyskusja w 'Poczta home.pl' rozpoczęta przez użytkownika ulalee, 23 Wrzesień 2016.

 1. ulalee

  ulalee Zaglądacz

  Wiadomości:
  14
  Docenione treści:
  2
  Witam,
  help...
  Mam skrzynki firmowe w 2 domenach (powiedzmy X i Y). Odkąd jedną z domen (X) wydelegowałam do home i tam utworzyłam nowe konta pocztowe - nie dochodzą maile z tej drugiej domeny (Y). Inne maile dochodzą. Nie jesteśmy na czarnej liście, dodałam adresy Y na białą listę... Co może być tego przyczyną?
  Nie dostaję żadnego daemona że wiadomość nie została dostarczona, natomiast gdy żądam potwierdzenia dostarczenia to dostaję informację że mail został dostarczony. A maila nie ma.
   
 2. ulalee

  ulalee Zaglądacz

  Wiadomości:
  14
  Docenione treści:
  2
  Heh, pośpieszyłam się. Co się okazało: część maili wpada na starą skrzynkę dotychczasowego dostawcy która jak się okazało nadal jest przypisana do domeny. Czyli mam skrzynki w tej samej domenie u dwóch dostawców.
  Zastanawiam się w którym miejscu zapada decyzja do którego dostawcy przesłać dany mail...
   
 3. casar

  casar Profesjonalista

  Wiadomości:
  495
  Docenione treści:
  132
  O tym decydują głównie serwery DNS.

  Jeśli konfiguracja domeny X pozostaje po stronie starego operatora, to ich serwery poczty będą próbowały dostarczać wiadomości na tą domenę lokalnie (po swojej stronie), zamiast na zewnątrz. Skontaktuj się z obecnym operatorem i podpytaj o usunięcie strefy domeny X po ich stronie lub sprawdź czy nie ma takiej możliwości w ich Panelu.
   
 4. Grzesiek

  Grzesiek Centrum Pomocy home.pl Administrator forum

  Wiadomości:
  3 603
  Docenione treści:
  330
  Dokładnie. Maila będą trafiały tam, gdzie kierują DNS domeny, ale raz: odświeżanie DNS trwa do 30h, dwa, jeśli na starych serwerach pozostała jakaś konfiguracja domeny (strefa) lub skrzynki e-mail, to mogą pojawić się komplikacje, szczególnie jeśli poczta wychodzi też z serwerów poprzedniego dostawcy, ale to już skrajna sytuacja.
   
 5. ulalee

  ulalee Zaglądacz

  Wiadomości:
  14
  Docenione treści:
  2
  Dziękuję za szybkie wyjaśnienie. Skontaktuję się z dostawcą bo samodzielnie tego zrobić nie mogę. :)
   

Poleć forum znajomym