1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Nie można przypisać domeny do serwera

Dyskusja w 'Sugestie i zgłoszenia' rozpoczęta przez użytkownika poset, 3 Grudzień 2017.

 1. poset

  poset Bywalec

  Wiadomości:
  17
  Docenione treści:
  0
  Podczas próby przypisania domeny do serwera pojawia się błąd jak w załączniku.

  Ścieżka:
  Panel -> Usługi WWW -> SerwerXYZ -> Akcje -> Przypisz domenę -> wybór domeny z listy -> Wyślij

  Subskrypcje:
  domena: 5004685
  serwer: 5004380

  Domena przypisana do konta beta wskutek transferu z serwerów podstawowych home.pl
   

  Załączone pliki:

 2. Mariusz

  Mariusz pomoc.home.pl home.pl Administrator forum

  Wiadomości:
  3 058
  Docenione treści:
  300
  @poset z tego co widzę, to sprawę prowadzisz też przez wątek e-mail: MKAZ-25583-296. Sprawdź odpowiedzi z naszego Biura Obsługi Klienta.

  W skrócie mogę tylko napisać, że w chwili obecnej w beta.home.pl przypisywanie domen zarejestrowanych na obecnej platformie home.pl jest nieco utrudnione techniczne i wykonują to administratorzy po naszej stronie. W celu "usunięcia" domeny ze starej platformy i przeniesienia jej na "nową" platformę wymagana jest autoryzacja klienta. Numer Twojej sprawy w naszym systemie: QABETA-1089

  W przyszłości podczas uruchamiania nowej platformy takie niedogodności nie będą już występować.

  [​IMG]
   
 3. poset

  poset Bywalec

  Wiadomości:
  17
  Docenione treści:
  0
  Wątek MKAZ-25583-296 dotyczył przede wszystkim bałaganu w DNS.

  Domena jest przeniesiona na platformę beta, problem DNS został wyprostowany (delegacja na serwery beta). Jednak z jakiegoś powodu nie daje się domeny podpiąć pod serwer.
   
 4. Mariusz

  Mariusz pomoc.home.pl home.pl Administrator forum

  Wiadomości:
  3 058
  Docenione treści:
  300
  Zgadza się, niedogodności z podpięciem domeny są nam znane i potrafimy je rozwiązać, ale wymagana do tego jest autoryzacja klienta, o której nasz konsultant poinformował Cię w wątku: MKAZ-25583-296

  Przykładowo, wysłanie wiadomości e-mail z poziomu Panelu home.pl traktowane jest jako autoryzacja klienta. Sugeruję wysłać wiadomość e-mail z prośbą o umożliwienie przypisania domeny do nowej platformy. Konsultant po sprawdzeniu czy jest autoryzacja, wykona odpowiednie zmiany w naszych systemach (na nowej i starej platformie), co usunie wspomniane przez Ciebie niedogodności.

  Sytuacja, którą opisujesz jest nam znana i zostanie ona rozwiązana przed oficjalnym uruchomieniem nowej platformy. Jednak dopóki problem nie zostanie rozwiązany po naszej stronie, to wymagane jest zgłaszanie do Biura Obsługi Klienta w celu przypisania domeny do testowej platformy beta.home.pl (domeny, która była dotychczas zarejestrowana na obecnej platformie home.pl, przy innych domenach problemy takie nie występują).
   
 5. Mariusz

  Mariusz pomoc.home.pl home.pl Administrator forum

  Wiadomości:
  3 058
  Docenione treści:
  300
  Dostałem informacje, że domena została usunięta z obecnej platformy home.pl. Zarządzanie domeną powinno być już możliwe na platformie beta.home.pl. Ustawiam temat na forum jako rozwiazany oraz przy okazji podkreslam, ze usuniemy tę niedogodnosc przed oficjalnym uruchomieniem nowej platformy.
   
 6. kcieslak

  kcieslak Artysta

  Wiadomości:
  278
  Docenione treści:
  67
  Czy delegacja domeny z home.pl na beta.home.pl działa bez problemu?
  Chciałem zapytać na infolinii ale na beta.home.pl byłem przez 10 min pierwszy a na home.pl przez 15 min drugi i zrezygnowałem.
   
 7. kcieslak

  kcieslak Artysta

  Wiadomości:
  278
  Docenione treści:
  67
  Po godzinie oczekiwania na infolinii dostałem odpowiedź i cały czas trzeba zgłosić im ticketa i do 24h oni to zrobią albo np przejść z domeną do konkurencji i tam ją wydelegować na beta.home.pl (chyba przejście do konkurencji będzie tańsze, prostsze i szybsze)
   
 8. Mariusz

  Mariusz pomoc.home.pl home.pl Administrator forum

  Wiadomości:
  3 058
  Docenione treści:
  300
  Dziękuję za wiadomość, przepraszam, że dopiero teraz odpowiadam, ale byłem trochę odcięty od forum. W dniu 22 maja nie wszystkie kwestie z domenami były rozwiązane. Nie przewidzieliśmy wszystkiego, za co przepraszam w imieniu BOK. Na chwilę obecną dostałem sygnały, że już na dniach zostaną wprowadzone ostatnie poprawki dotyczące domen.
   

Poleć forum znajomym