1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE noCache - aktualizacja sklepu

Dyskusja w 'Panel sklepu' rozpoczęta przez użytkownika Słoik, 28 Luty 2018.

  1. Słoik

    Słoik Znawca

    Wiadomości:
    246
    Docenione treści:
    26
    Po ostatniej aktualizacji sklepu, czasami na stronach informacyjnych wyświetlą się takie coś:
    Kod:
    {nocache:eb4f784af0d3b92cf03f6287dfa4a2c5#0}
    CZy to oznacza, ze cache sklepu wyłącza się dla danej strony? Czyściłem już cache skórki 2 razy ale to nie pomogło.
    Czy ktoś ma podobnie i najważniejsze, jak to usunąć?
     
  2. JakubW

    JakubW eCommerce Team home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    124
    Docenione treści:
    13
    @Słoik nikt inny nam tego nie zgłaszał, natomiast badając poszczególne elementy na Twojej stronie wnioskuję, że należałoby przyjrzeć się Twoim edycjom zaawansowanym.
     

    Załączone pliki:

    • zrzut.png
      zrzut.png
      Rozmiar pliku:
      476,6 KB
      Wyświetleń:
      544
  3. Słoik

    Słoik Znawca

    Wiadomości:
    246
    Docenione treści:
    26
    @JakubW a czy mógłbyś powiedzieć bliżej który *.tpl może odpowiadać za to, headerlinks? I co zostało zmienione w ostatniej aktualizacji, że problem pojawił się teraz...?
     
  4. JakubW

    JakubW eCommerce Team home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    124
    Docenione treści:
    13
    @LukaszC potrzebne Twoje fachowe oko ;)
     
  5. Słoik

    Słoik Znawca

    Wiadomości:
    246
    Docenione treści:
    26
    @JakubW @LukaszC wydaje mi się, że znalazłem błąd właśnie w headerlinks. Tzn. mój błąd :)
    Podczas aktualizacji sklepu muszę oczywiście ręcznie aktualizować zmienione .tpl
    Tym razem zmieniając:
    Kod:
        <div class="menu row{if !count($headerlinks)} small{/if}">
            <nav class="innermenu row container relative">
    na
    Kod:
    <div class="menu row{if !count($headerlinks)} small{/if}">
    <div class="container">
            <nav class="innermenu container relative">
    nie usunąłem klasy row (mój szablon ma zmienioną trochę kolejność div'ów) i miałem takie coś:
    Kod:
    <div class="menu row{if !count($headerlinks)} small{/if}">
    <div class="container">
            <nav class="innermenu row container relative">
    Po usunięciu tej klasy i odświeżeniu strony informacyjnej, zniknął napis "{nocache...}"
    Będę to monitorował ale mam nadzieję, że to był ten błąd. Dzięki za naprowadzenie na .tpl

    Tak przy okazji, czy istnieje lub może będzie istniał ;-) jakiś bardziej przyjazny sposób aktualizacji zmienionych .tpl?

    EDIT:
    Jednak to było zbyt wczesne odtrąbienie sukcesu. "{nocache...}" ponownie pojawił się ale pojawia się tylko na stronie https://zakreconysloik.com.pl/o-nas-sklep-ekologiczny Nie widziałem tego na żadnej innej. Czy to może mieć coś wspólnego z treścią strony, jej tłem czy prostym kodem html? Nie wydaje mi się, ale po ponownym zapisaniu tej strony informacyjnej "{nocache...}" znikł. Jednak po ponownym odświeżeniu już się pojawia. I dlaczego tylko na tej stronie? Jeżeli pojawia się tylko na jednej stronie to chyba nie może być wina .tpl - on przecież wyświetla swój kod na innych stronach także. Zweryfikowałem swoje aktualizacje i teraz są takie same jakie były w poprzedniej wersji sklepu.

    EDIT 2:
    Finalnie okazało się, że winnym wszystkiego nie są modyfikowane .tpl tylko znajdujący się na stronie iframe (po jego usunięciu, błąd cache nie występuje) pobierający ostatnie opinie z Opineo:
    Kod:
    <iframe style="width: 510px; height: 400px;" src="https://www.opineo.pl/shop/latest.php?s=XXXX&amp;w=500&amp;n=4&amp;secured=1"></iframe>
    Błąd ten zaczął występować właśnie po ostatniej aktualizacji. Czy można coś z tym zrobić?
     
    Ostatnia modyfikacja: 2 Marzec 2018
    LukaszC lubi to.

Poleć forum znajomym