1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Nowa poczta - stopka

Dyskusja w 'Poczta home.pl' rozpoczęta przez użytkownika sandman, 3 Luty 2016.

  1. sandman

    sandman Początkujący

    Wiadomości:
    6
    Docenione treści:
    2
    Istnieje możliwość edycji HTML-a, który jest w stopce w nowej poczcie?

    Jeśli nie, to może warto byłoby dodać do edytora np. wstawianie i edycja tabeli, bo bez tego raczej ładnej i nowoczesnej stoki nie można wrzucić.
     
  2. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Można wkleić gotową np z pliku html czy worda kopiując nawet z tabelami ale faktycznie efekt nie jest jakiś ekstra.
     
  3. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Nie można przejść do modyfikacji kodu HTML ustawionego podpisu. W Nowej Poczcie home.pl możesz skorzystać z edytora typu WYSIWYG, który ułatwi stworzenie zaawansowanego podpisu. Edytory WYSIWYG to najprościej mówiąc narzędzia, których wynik publikacji jest identyczny lub bardzo zbliżony do obrazu na ekranie edytora.

    Więcej informacji na temat ustawiania podpisu do wiadomości w Nowej Poczcie home.pl znajdziesz tutaj - https://pomoc.home.pl/baza-wiedzy/j...do-wiadomosci-e-mail-w-nowej-poczcie-home-pl/
     
  4. m.zyluk

    m.zyluk Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    4
    Docenione treści:
    1
    "ułatwia" - to stanowczo za mało, aby zrobić przyzwoitą stopkę. Nie można zrobić edytora html? przecież to niesamowicie ułatwiłoby sprawę. Gdyby tylko można było wstawić tabelę z tłem ciągniętym z sieci albo div... a tak, smutna, nędzna, prosta do bólu stopka... i po co ten edytor, żeby tylko nas podrażnić?
     
  5. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Nie zrozum mnie źle, ale wcześniej, gdy edytor HTML był dostępny w tym miejscu, to pojawiało się wiele pytań jak z niego korzystać. W momencie, gdy wprowadziliśmy edytor WYSIWYG, to ilość zapytań w tej sprawie zmalała, ale pojawiały się za to zapytania dlaczego nie można samodzielnie edytować HTML dla podpisu. Co prawda ilość zapytań o możliwość edycji HTML jest mniejsza niż ilość zapytań typu "jak korzystać z HTML?", ale spróbuję uzyskać informacje czy możemy wdrożyć wybór edytora podpisu, aby użytkownik sam mógł wybrać w jaki sposób chce modyfikować stopki przy swoich skrzynkach pocztowych - czy za pomocą edytora za czy pomocą HTML.
     
  6. m.zyluk

    m.zyluk Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    4
    Docenione treści:
    1
    dokładnie o takie rozwiązanie mi chodzi :) MOŻLIWOŚĆ WYBORU EDYTORA... i wszyscy klienci byliby zadowoleni.
     
  7. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Potwierdzam, że przesłałem zgłoszenie do kierownika produktu, które zawiera Twoją sugestię odnośnie umożliwienia klientom wyboru edytora stopki (EDYTOR lub BEZ EDYTORA). Numer wystawionego zgłoszenia to: FEEDBACK-673

    Gdy uzyskam informacje zwrotną, dam znać w tym temacie na forum.
     
  8. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    @m.zyluk informuję, że zgłoszenie zostało przyjęte i przesłane do projektantów. Nie jestem w stanie w tej chwili podać dokładnej daty wdrożenia rozwiązania, mogę tylko potwierdzić, że wprowadzimy taką zmianę.
    • dodanie możliwości edycji kodu HTML w stopce,
    • usunięcie ograniczenia co do ilości zdjęć dodawanych do podpisu.
     
  9. Paweł741

    Paweł741 Początkujący

    Wiadomości:
    6
    Docenione treści:
    0
    Witam, jak wygląda realizacja tego wdrożenia?
     
  10. m.zyluk

    m.zyluk Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    4
    Docenione treści:
    1
    No właśnie, też bym chciała wiedzieć. Prawie dwa miesiące bez żadnego kroku na przód, a przecież to nie jest jakieś mega przedsięwzięcie wymagające rekrutacji nowego zespołu programistów hahaha... chyba że się mylę :/
     
  11. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Z informacji które posiadam, na 99% zostanie przywrócony edytor html. Dokładnej daty aktualizacji, w której znajdzie się w/w zmiana jeszcze nie posiadamy.

    @m.zyluk z pozoru niewielka zmiana w aplikacji (tej czy innej) może za sobą nieść znacznie więcej zmian w całym mechanizmie działania, a dalej przeprowadzeniu testów i wdrożeniu rozwiązania. Inną kwestią jest sensowność wprowadzanych zmian i zebrane opinie/sugestie. Musimy także pamiętać, że ta funkcjonalność dotyczy klienta webowego. Oczywiście nie wspomnę o tym, że statystycznie więcej osób wybiera standardowe stopki bez formatowania, ze względu na to w jaki sposób odbiorcy wiadomości je odczytują. TXT jest pewniakiem, tak jak i treści wiadomości bez formatowania. Ale to nie jest regułą i przywołuję to raczej jako sugestię.
     
  12. m.zyluk

    m.zyluk Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    4
    Docenione treści:
    1
    Nie wiem jaki był ten edytor HTML, który ma zostać przywrócony. Chętnie go sprawdzę w działaniu.
    Natomiast co do Pańskiej sugestii - jeszcze 15 lat temu większość stron była oparta na HTML'u bo to był pewniak... a jednak dzisiaj to wygląda zupełnie inaczej. W tej branży zmiany postępują szybko i trzeba iść z postępem - wasza firma zapewne wie o tym bardzo dobrze i moje wywody są tu zbędne. Gdyby pojawił się przyjazny, prosty w obsłudze i uniwersalny edytor WYSIWYG to szybko wzrosłoby zainteresowanie stopkami niestandardowymi :D... ale to już zupełnie inna historia
     
    Mariusz lubi to.
  13. patrykm

    patrykm Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    1
    Docenione treści:
    0
    Dzień dobry!
    Przepraszam za odkopanie tematu, ale uznałem, że nie ma sensu tworzyć nowego wątku.
    Jak wygląda sytuacja z przywróceniem edytora html? Minęło ponad pół roku, a nadal nie ma możliwości wstawienia kodu html do stopki. Czy coś w tej sprawie będzie jeszcze robione?
     
  14. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    @patrykm skonsultowałem przed chwilą tę sprawę i mogę tylko napisać, że najwcześniej aktualizacja Webmaila może nastąpić w maju tego roku, ale proszę nie traktować tego terminu zobowiązująco. Wiem tylko, że przy jednej z najbliższych aktualizacji, pojawi się możliwość dodawania własnego HTML do stopki wiadomości e-mail.
     
    patrykm lubi to.

Poleć forum znajomym